Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál
firemní akce v srdci Jižní Moravy

Na pravém břehu řeky Dyje východně od města Mikulov se nalézá dnes už státní zámek Lednice. Ale více než 700 let s pauzou v letech 1571–1576 byl v rukou Lichtenštejnců. V okolí novogotické budovy, která si prošla řadou rekonstrukcí, se rozkládá zámecký park z 19. století. Právě pro park a řadu zdejších pamětihodností je Lednicko-valtický areál považován za jeden z nejkrásnějších komplexů v České republice. Vyžití tady najdou milovníci kultury, historie, ale na své si přijdou i turisté, cyklisté nebo botanikové díky zámeckým skleníkům.

Jak se psala zámecká historie

První zmínky o tvrzi obce Lednice jsou už z roku 1222. Účelem tvrze, která patřila vladykům Adamarovi a Lipertovi, bylo střežit brod na Dyji. Ale už v roce 1244 král Václav I. daroval tvrz do rukou Sigfriedovi Waisemu, u nás známého jako Sirotek. Ale jeho potomek Ortlín tvrz předal dál do rukou dvorana Jana z Lichtenštejnska. Pod rukama pánů Lichtenštejnců pak proběhla celá řada rekonstrukcí, až byl majetek zkonfiskován Benešovými dekrety. Zámek i s parkem jsou od roku 1945 majetkem státu. Na budově zámku se za téměř 800 let podepsala celá řada uměleckých slohů. Dnešní podoba imituje novogotiku, kterou získal zámek rekonstrukcí v druhé polovině 19. století. Ještě v 16. století se ale jednalo čistě o renesanční zámek. Avšak koncem 17. století tady proběhla další rozsáhlá rekonstrukce, kdy tehdejší italský mistr Domenico Martinelli nechal renesanční prvky pozměnit na barokní úpravy.

Historické a přírodní památky v okolí

Pomineme-li samotnou zámeckou budovu, v okolí se nachází celá rada míst, která stojí za povšimnutí a návštěvu. Zmiňme alespoň maurský Minaret z roku 1798, Janův hrad (pseudogotická napodobenina hradní zříceniny) nebo nedaleký Lovecký zámeček.

Co vám Lednice nabízí

Kromě samotné návštěvy zámku nebo přilehlých skleníků se můžete projít (nebo projet v kočáru taženým koňmi) v zahradě podél rybníků. V letní sezóně se tady pořádá celá řada kulturních akcí včetně muzikálů pod širým nebem. Budou-li chtít děti námořnické dobrodružství, můžete se projit po ramenu Dyje místními lodičkami. V zahradě je možno relaxovat, piknikovat či si zapinkat nějakou míčovou hru. Na Janově hradě bývají zase pořádané jarmarky i dobová vystoupení. Případně se zajděte podívat na sokolnickou ukázku pod hlavičkou skupiny Zayferus. V zámeckém parku můžete absolvovat celou řadu firemních teambuildingových akcí.

Jak se tam dostat a kde přespat

Do Lednice dojede autem i integrovanou dopravou Jihomoravského kraje. Areál je dostupný z dálnice D2 Brno–Bratislava. Přijet sem můžete i z Břeclavi. Přímo V Lednici je několik placených parkovišť. Pokud pojedete vlakem, vystupte ve stanici Podivín, kde vás autobus za 15 minut doveze přímo na náměstí. Z Podivína vede i turistická značka do Lednice. Přespat můžete přímo v obci Lednice, kde je na 25 různých ubytovacích (od hostelů po hotely) zařízení včetně restaurací.

Speciality oblasti

Jižní Morava je proslavená svými vinicemi a kvalitními jakostními víny. Navštivte některých z okolních vinných sklípků a poznejte místní tradice včetně cimbálové muziky. Celý Lednicko-valtický areál je zapsán od roku 1996 v seznamu UNESCO, což vypovídá i mimořádnosti oblasti. Nachází se tady chráněná ptačí rezervace spadající pod Natura 2000. Od roku 2003 je areál také součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Doporučené akce v této lokalitě

Indiana a Svatý Grál
Indiana a Svatý Grál je teambuildingový outdoorový program pro firmy, který všechny účastníky zavede do světa plného dobrodružství. Dobrodružný teambuilding.
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Jako James Bond
Každý z vašich kolegů se stane agentem 007. Firemní týmy absolvují řadu aktivit odkazující na výcvik tajné služby MI6 a své dovednosti využijí při záchraně světa.
Poklad Janohradu
Zážitkový a týmový program v areálu Lednicko-valtického areálu. Krásy Lednického parku s aktivitami. Firemní akce v srdci Jižní Moravy.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Treasure Hunt Lednice a Mikulov
Rozšířená verze programu Treasure Hunt. Spojte oblíbenou týmovou soutěž s realizací outdoorových aktivit v Lednicko-valtickém areálu, nebo turistikou na Pálavě.
Reality show Zlatá rybka
Nechte se vtáhnout do světa příprav na reality show, kde nejlepší komunikátoři získají pohádkové výhry. Rozvojový teambuildingový program přinášející originální pohled na téma komunikace.
Večírek v předaleké galaxii
Ocitněte se v prostředí Hvězdných válek přímo na Vaší párty. Během akce zažijete pestré aktivity, soutěže, doprovodný program a především zábavu.
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je kreativní simulační hra zaměřená na rozvoj strategického myšlení, prezentačních i technických dovedností. Teambuilding vhodný i pro indoor prostory.
Teambuilding s reflexí
Teambuildingový program určený pro rozvoj firemních týmů. Program je vedený formou zážitkové pedagogiky. Obsahuje outdoor nebo indoor aktivity a následnou zpětnou vazbu vedenou lektorem.
zpátky na lokality