Místo na pivo na kvíz

Místo na pivo na kvíz

Kde jsou ty doby, kdy si slušní lidé chodili po práci odpočinout na sklenku dobrého piva či vína. Po práci mohli konečně vypnout a jen relaxovat. V dnešní době se vrátíte vyčerpaní z práce a ještě si jdete zaměstnávat hlavu na kvíz. Řeč je o novém fenoménu, o takzvaných hospodských kvízech.  

Jak se kvíz hraje

V České republice existuje několik pořadatelů těchto večerních her. Každý kvíz má jiná pravidla a podmínky, ale my se zde budeme bavit o tom nejrozšířenějším a nejhranějším modelu u nás.

Hráči se usadí ke stolečkům v týmech po 2 až 8 hráčích. Samozřejmě i k této činnosti mohou mít něco dobrého k pití, od toho se hra jmenuje hospodský kvíz. Pánové většinou popíjejí v průběhu pivo, dámy soutěží se sklenkou vína. Samotný kvíz obsahuje 56 otázek rozdělených do 5 kol. Každé kolo se skládá z 10 regulérních otázek a jedné bonusové tipovací. To dá dohromady ale pouze 55 otázek. Ta 56 je speciální, také tipovací, a za správnou odpověď získává vítězný tým rundu panáků podle svého výběru.

Po každém kole je krátká přestávka na malé občerstvení a vyhodnocení stavu po aktuálním kole. Při hře se nesmějí používat mobily ani jiné druhy nápověd. Vítězný tým večera vyhrává cenu podniku. Může to být nějaká maličkost - čokoláda, láhev vína nebo zlatá trofej. Výsledky se započítávají do mezihospodské celorepublikové ligy, ale i do krajského kola, kdy se spolu nejlepší týmy utkají ve finálovém večeru.
Hra má svého vlastního moderátora, který celý vás bude celým večer provázet. Předčítá vám otázky, vybírá odpovědi a sčítá body.

Co vás na kvízu čeká za otázky

Každé z pěti kol je vždy rozděleno na dvě témata a ty mohou být opravdu z jakékoliv odvětví. Setkáte se zde s otázkami zaměřenými na přírodu, živočichy, politiku, známé osobnosti, filmy, ale i s matematickými úlohami či chemickými prvky. Jistota je pouze u prvního kola, které se zpravidla zaměřuje na aktuality minulého týdne.
Otázky bývají otevřené, s možnostmi A, B, C, D, jsou zde různé hry se slovy či hlavolamy. V kole čtvrtém bývají různé hudební ukázky od zvuků přírody po vážnou hudbu a v posledním kole poznáváte obrázky. Kvíz trvá zhruba tři hodiny.

Kam na kvíz

Kvízy se pořádají ve všech větších městech po celé republice. Konají se v hospodách a v kavárnách. Pro samotný kvíz stačí prostor aspoň pro 50 lidi, dataprojektor a počítač. Účastní se ho lidé napříč všemi generacemi od studentů po seniory. Věkový rozdíl se u vědomostního kvízu naprosto smaže.

Pro hospody a podniky, které tyto kvízy pořádají, je to velmi výhodné. Našly příležitost, jak přilákat nové hosty a zaplnit tak slabé dny. Podniky si sami určují den, ve který se bude po zbytek roku hrát a mohou tak zvolit nejslabší všední den. Nejen že pořádáním kvízu nalákají nové hosty, kteří si tam časem najdou cestu i v jiné dny, ale zaplní tak například úterní večer, přes který by jinak byla hospoda či kavárna poloprázdná.

Do hospody za zábavou

Hospodské kvízy jsou fenoménem dnešní doby. Hrají se ve městech po celé České republice. Týmy jsou tvořeny z 2 až 8 hráčů a hrají se napříč celými generacemi. Účastníci hádají 56 otázek a mohou vyhrát věcné ceny či rundu panáků. Pokud byste si také chtěli procvičit svůj mozek a zažít u toho spousty zábavy, vyzkoušejte obdobu kvízu na naší Brain Party