PF "Vymydlený rok 2018"

PF "Vymydlený rok 2018"

Vítám Vás!
Právě jste vstoupili na speciální novoroční "mýdlovou" stránku. Rád Vám přiblížím něco málo ze zákulisí naší kanceláře a jak jsem tvořil mýdlo, které držíte v ruce. Přeji příjemné čtení a za celou naši firmu pohodový rok 2018 jak v práci, tak doma. A těšíme se brzy naviděnou!
Karel Vejchodský, jednatel Z-AGENCY s.r.o.

Kdo si hraje, nezlobí. Aneb jak se dělá mýdlo

Růžová je barva mužů! No, moje úplně ne ;-) Pro další várku mýdel jsem se však rozhodl vytvořit poněkud jiný odstín. Prvním krokem výroby mýdla je odsypání odpovídajícího množství surové mýdlové směsi do připravené nádoby.

První krok výroby mýdla

Následuje roztavení směsi v mikrovlnce. Ta konečně voní po něčem jiném, než po mém medvědím česneku z minulého týdne. Tady vidíte, jakou alchymií je mýdlovou směs obarvit a ovonět aromatickou látkou. Příjemná vůně je třeba aloe vera nebo levandule, ale výběr tu máme veliký. Řídím se slovy klasika - přiměřeně, přiměřeně...

Následuje roztavení směsi v mikrovlnce.

Skoro jako borůvková marmeláda od babičky. Spokojen s barvou po tomto lesním ovoci nalévám horkou tekutinu do speciálních silikonových forem s naším logem.

Skoro jao borůvková marmeláda od babičky.

Ještě poslední mýdlo a další várka je připravena k tuhnutí! Mrazivé počasí venku teď před Vánocemi je tou nejlepší lednicí. Celý proces výroby tohoto mýdla trvá zhruba 30 minut. Pak už jen zabalit do fólie a hotovo. Snad jste obdrželi mýdýlko ve Vaší oblíbené barvě, ať poslouží co nejlépe!

Ještě poslední mýdlo a další várka je připravena k tuhnutí!

Napište mi!

Tipněte si, kolik mýdlové hmoty jsem spotřeboval při výrobě letošních mýdlových "pééfek, stačí s přesností na celé kilogramy. Ten kdo se trefí, případně bude nejblíže, dostane ode mě malý dárek. Budu se těšit!

Tipněte si, kolik mýdlové hmoty jsem spotřeboval při výrobě letošních  PF 2018.