Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Vikingové: Jací to byli vládci moří?
Vikingové byli skandinávští mořeplavci, kteří v 8. – 11. století podnikali loupežnické výpravy do jižní a západní Evropy. Jejich nejdůležitějšími zbraněmi byly lodě. Taktiku boje měli Vikingové dobře promyšlenou.
Více zde
Jeskyně Moravského krasu – krásy opředené tajemstvím
Nejcennější část Moravského krasu byla v roce 1956 vyhlášená chráněnou krajinnou oblastí. Jsou pro ni typické krasové plošiny, hluboké žleby se soutěskami, vývěry vodních toků a množství jeskyní. Mnohé jeskyně jsou důležitými archeologickými lokalitami. Vyskytují se tady rovněž vzácní živočichové i rostliny.
Více zde
Továrna na zážitky obklopená nádhernou přírodou
V nohách třes, žaludek sevřený strachem, příliš se kolem sebe nerozhlížím a pomalu pokládám nohu přes nohu na visutém mostu. Spolu s kluky míříme do středu tohoto mostu, kde se pohupuje kabina na lanech. Čeká mě zatím nejvíce adrenalinový zážitek za celý můj dosavadní život. Jdu si skočit největší houpačku světa.
Více zde
Kuba - část 2.
V minulém díle našeho putování po největším ostrově Karibiku jsem se zaměřil především na to, na co si dát pozor před odjezdem. V této části se již podíváme po reáliích Kuby. Čeká nás město Havana, oblast okolo Zátoky sviní a „perla Karibiku“ město Cienfuegos. Zaměřím se hlavně na moje dojmy z těchto míst. Pokud vás zajímají tvrdá data, určitě vám poradí strýček Google nebo tetička Wikipedie.
Více zde
Kuba – část 1.
Procházíte krajinou. Země je sytě červená. Je suchý parný den. Jdete zeleným údolím pod vrcholky skal, tyčících se ze země jako zuby divoké šelmy. Nad hlavami vám krouží černí ptáci. Supi. Najednou si všimnete, že nedaleko před vámi se tvoří hejno těchto mrchožroutů a automaticky zpozorníte.
Více zde
Stopem za dobrodružstvím
Máte rádi dobrodružství nebo se držíte při zemi a dobrodružství raději prožíváte bezpečně se svými oblíbenými hrdiny v kinosálech? Jedním z trendy dobrodružství dnešních dní je stopování neboli cestování autostopem. Stopování sebou kromě požadovaného dobrodružství či vysněné cílové destinace nese i spoustu dalších výhod.
Více zde
Na lodičky do Holandska i Itálie
Je noc. Ticho. Hladinu laguny čeří jen dopadající bidlo, které rozráží vodní hladinu. Ta pak s jemnými šplouchanci naráží do boku gondoly. Nacházíme se v městě na laguně, někdy také nazývaném jako město na kůlech - v Benátkách. Kromě netradiční infrastruktury s vodními taxíky, rejem masek při světovém karnevalu ho proslavily právě projížďky na gondolách.
Více zde
Nejhezčí pohled na přírodu je ze sedla kola
Funím, ale nevzdávám se. Šlapu do pedálu, co mi jen síly stačí. Nějaké polední sluníčko, které mi dopadá na nechráněná holá záda mě přece nemůže v nejmenším rozházet. Nacházím se někde mezi městem Znojmo a kempem na Vranovské přehradě, na jedné z nesčetně mnoha cyklostezek v České republice.
Více zde
Srí Lanka za 9 dnů
V průběhu podzimu jsme začali plánovat cestu na Srí Lanku. Země slonů, divokých mořských vln, rybářů a čaje se zdála být zajímavou bránou pro mezinárodní verzi programu Treasure Hunt do Asie. Rozhodli jsme se tedy na vlastní kůži tuto zemi trochu poznat, navštívit zajímavá místa a případně získat nějaké kontakty na potenciální obchodní partnery.
Více zde
Rumunský Retezat - přechody na těžko 2.
Část území pohoří pokrývá Národní park Retezat, první rumunský národní park a díky tomu se jedná o místo s mnoha omezeními a zákazy – což je na rumunské poměry poměrně nestandardní. Nicméně nemusíte se bát, že by vás po horách naháněli rangeři, kteří by hlídali každé porušení pravidel. Pořád lze počítat s jistou benevolencí.
Více zde
Jeskyňaření: Jak se chodí tmou a bahnem?
“Bože, vždyť ten žebřík byl dlouhý, jako kdybych nad sebe naskládala tři osmipatrové klasické paneláky. A my jsme tou rourou lezli nahoru a dolu úplně bez jištění,” s hrůzou si uvědomuji, když jsem zpátky na povrchu po náročné tří hodinové exkurzi podzemím Moravského krasu. Ovšem na rozdíl od běžných turistů jsem nenavštívila ani Kateřinské jeskyně, neprojela se lodičkou Punkevními jeskyněmi ani neshlédla vojenské muzeum v jeskyni Výpustek.
Více zde
123