Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Kakao: Zázrak z přírody
Historie kakaovníků spadá do Jižní Ameriky. Rostliny tehdy rostly na úbočí And v povodí řek Amazonky a Orinoco. Mayové kakaovníky dovezli do střední Mezoameriky. Z té je později Toltékové a Aztékové rozšířili na území Mexika. Název této rostlině dali mexičtí Indiáni, kteří jí říkali cacauatl. Plod kakaovníku má tvar bobule dlouhé asi 30 cm. Vyznačuje se hnědavě červenou až žlutou barvou a jemně hrbolatým povrchem.
Více zde
Sherlock Holmes - cesta do hlubin logiky
Nejznámější detektiv na světě Sherlock Holmes se dočkal mnoha zpracování literárních i filmových a dodnes je zajímavou postavou, která probouzí fantazii a povzbuzuje čtenáře i diváky k řešení různých hlavolamů, větší všímavosti i logickému uvažování.
Více zde
Vikingové: Jací to byli vládci moří?
Vikingové byli skandinávští mořeplavci, kteří v 8. – 11. století podnikali loupežnické výpravy do jižní a západní Evropy. Jejich nejdůležitějšími zbraněmi byly lodě. Taktiku boje měli Vikingové dobře promyšlenou.
Více zde
Filantropie je pro každého
Člověk, který daruje čas, peníze a jiné hmotné statky na charitativní účely, je označován jako filantrop. Může se jednat o jakéhokoliv dobrovolníka nebo dárce. Často se tímto termínem označují lidé, kteří mají významný vliv na zlepšování obecné kvality života lidí nebo zvířat.
Více zde
Tajemství proměny života
Motýl symbolizuje změnu, kreativitu, svobodu a radost. Jeho moudrost je v transformaci – změně tvaru a evoluci duše. Představuje prvek vzduchu. Ten je nespoutaný, nic ho nezastaví a jeho pohyb se vyznačuje ladností. Motýli nesou symboliku okamžiku a různobarevnosti. Ukazují na to, že změna nemusí být traumatická, ale jedná se o radostný pohyb.
Více zde
Colours of Ostrava – celosvětový fenomén
Do Ostravy loni přijelo přes 80 zahraničních a 52 domácích kapel a hudebníků, kteří nabídli hudební zážitky z mnoha žánrů - od elektroniky přes world music, rock, pop či jazz až po flamenco. V letošním roce půjde už o šestnáctý ročník. Data o návštěvnosti z loňského ročníků nejsou známá, ale hovoří se o 45000 návštěvnících, což je maximum pro areál Dolních Vítkovic.
Více zde
Mafie a charleston jako fenomény 20. let minulého století
Poprvé se termín "mafie" objevil v italské literatuře ke konci 18. století. Jeho původ pochází s největší pravděpodobností z arabštiny a původně nejspíše označoval "krásu" či "vznešenost". Mezi aktivity mafie patří na začátku 20. století obchod s drogami, alkoholem, řízená prostituce, hazardní hry a obchod se zbraněmi.
Více zde
Plzeňský Prazdroj – legenda mezi pivy
S necelými 11 milionů hektolitrů za rok, zhruba 45% podílem na českém trhu a s exportem do více než 50 zemí světa je Plzeňský Prazdroj, a. s. největší pivovarnickou skupinou v České republice a největším exportérem českého piva. Skupina provozuje pivovary v Plzni (značky Pilsner Urquell a Gambrinus), Nošovicích (Radegast) a Velkých Popovicích (Velkopopovický kozel).
Více zde
Mravenčí práce pod drobnohledem
Jak průměrně dlouho čte člověk odstavec textu o pěti řádcích na počítači? Deset maximálně dvacet sekund?! Během této krátké chvilky se na naší zeměkouli narodí přibližně 40 lidí, ale zároveň i 700 milionů mravenců. Oč jsou menšího vzrůstu, pro nás téměř neviditelní, o to více pracovitější jsou tito tvorečkové z řádu hmyzu. Na planetě Zemi se vyvinuli před stovkou milionů let a za tuto dobu vybudovali fungující civilizaci.
Více zde
Poker: Hazard s vysokou matematikou
Ani odborníci se do dnes nedokáží shodnout na faktu, kdy tato karetní hra vznikla. To ale nemění nic na faktu, že je poker velmi oblíbenou hrou ve světě. A to nejen tzv. face to face, neboli tváří v tvář, ale i online na počítačích a mobilních zařízeních. Existuje celá řada nejrůznějších variant pokeru. Tou nejhranější je v dnešních dnech Texas Hold´em No Limit.
Více zde
Please, #me too!
Aneb o co si koledujeme na asexuálních pracovištích. Politická hyperkorektnost hýbe světem. Jinak se nedá nazvat mánie kolem skandálních odhalení sexuálního obtěžování, které otřásají šoubyznysem, politikou a vztahy ve velkých firmách.
Více zde
123456