Vídeň

Vídeň
město valčíků a vánočních trhů

Již od roku 2001 se může město Vídeň pyšnit faktem, že její historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní město Rakouska, s celkovým počtem přesahujícím 1,8 milionů obyvatel, je jednou z nejnavštěvovanější metropolí světa. V roce 2016 se na celosvětovém žebříčku návštěvnosti umístila na 18. příčce. Již osmým rokem také dominuje na první pozici v seznamu nejlepších měst podle kvality života.

Jak se psala historie

Vídeň je nejen centrem moderního turismu, ale i dlouhé a bohaté historie. První zmínky osídlení tohoto území lze dohledat už v období 2000 let před n. l. Hlavním městem tehdejších Rakous se stalo již roku 1155. Její podoba evropské metropole se pak začala utvářet s nástupem Marie Terezie na trůn v první polovině 18. století. Podoba Vídně, jakou známe dnes, se utvářela od druhé poloviny 19. století, kdy došlo k rozsáhlému rozvoji a přestavbě velké části města.

Historické a přírodní památky v okolí

Vídeň nabízí nespočet historický památek v samotném centru i okolí. K nejkrásnějším patří zajisté císařský palác Schönbrunn se svými rozsáhlými zahradami, který je taktéž od roku 1996 zapsaný na seznamu UNESCO. Nepřehlédnutelným symbolem města je gotická katedrála Stephansdom se svou 137 metrů vysokou věží, které se přezdívá Štěpánek. Jen o pár minut chůze dále se nachází hradní komplex Hofburg. Tato stavba slouží již po staletí jako sídlo rakouského panovníka. V současné době tady trvale přebývá rakouský prezident.

Co Vídeň nabízí

Ať už jste milovníkem klasické hudby, divadla nebo muzeí, nebudete ve Vídni strádat. V tomto městě tvořili velikáni, jako byl Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert či Gustav Mahler. Není tak divu, že se tady nachází jeden z nejlepších symfonických orchestrů na světě - Vídeňská filharmonie. Nechybí tu ani operní scéna sídlící v centru města. Milovníci zábavy a adrenalinu pak mohou najít zalíbení v nejstarším parku s atrakcemi v Pratru. V zámeckých zahradách Schönbrunn se nachází nejstarší ZOO na světě, která láká návštěvníky především na pandí a sloní mláďata. Firemní týmy si zase mohou užít atraktivní teambuilding s tablety Treasure Hunt Vídeň.

Jak se tam dostat

Přestože od nás nevede do Rakouska žádná rychlostní silnice, lze se do Vídně dostat poměrně pohodlně přes hraniční přechody Nová Bystřice, Halámky nebo Mikulov. Za hranicemi se již snadno napojíte na dálnici. Pokud se chcete vyhnout nesnázím s parkování v centru města nebo dáváte přednost veřejné dopravě, je Praha, Brno i České Budějovice propojena s Vídní pravidelnými vlakovými spoji. V období vánočních trhů jsou pak dostupné i autobusové spoje.

Speciality oblasti

Vídeň je oblíbenou destinací převážně v zimních měsících, kdy jsou zde od poloviny listopadu až do Vánoc pořádané tradiční adventní trhy. Z osvíceného historického centra čiší vánoční atmosféra, kterou umocňuje vůně horkého punče a cukroví. Trhy nabízí více jak 150 stánků s tradičními pokrmy, ručně vyráběnými dekoracemi, sladkostmi a dárky.

Doporučené akce v této lokalitě

Treasure Hunt
Týmová spolupráce, zábava a smích, hi-tech aplikace na tabletech. Soutěžní program plný zajímavostí a historie. Treasure Hunt pro váš kongres!
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Meetings
Meetings je rozvojový program zaměřený na spolupráci a komunikaci v rámci týmu a předávání informací napříč týmy. Týmy plní zadané úkoly, spolupracují s jinými týmy, vytváří vlastní výstupy a reflektují výsledky své práce.
Mýdlový workshop
Výroba mýdel je kreativní program, vhodný pro mnoho příležitostí. Vaši zaměstnanci, jejich rodiny či obchodní partneři jistě ocení možnost vyrobit si a odnést na památku vlastnoručně vyrobená přírodní mýdla.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Mystery Trail
Mystery Trail je geolokační program pro firemní akce, při kterém se týmy pohybují v terénu pomocí GPS tabletů a mapové aplikace TerraHunt.
Don Maccarone
Firemní večírek v mafiánském stylu třicátých let. Legendární párty mafiánského kmotra známého pod přezdívkou Don Maccarone. Bujaré veselí, hazardní hry a svůdné ženy.
Challenge Tour
Challenge Tour je geolokační hra pro firemní akce. Při programu Challenge Tour se soutěžní týmy pohybují po terénu pomocí GPS tabletů s aplikací TerraHunt po předem připravené trase.
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je teambuildingový program rozvíjející kreativitu a strategické myšlení. Princip hry spočívá v tom, že se dva fiktivní poradenské týmy snaží získat co nejlepší volební výsledek pro svého kandidáta na post prezidenta.
Ježíškova vánoční show
Užijete si originální zábavný večírek, který vám nedovolí se nudit. Uspořádejte pro své kolegy stylovou vánoční show plnou scének, soutěží a zábavných uměleckých vystoupení.
zpátky na lokality