Stavba hmyzích hotelů a krmítek
řemeslný teambuilding

Program výroby hmyzích hotelů nabízí propojení týmového rozvoje v reálném prostředí, zlepšení řemeslných dovedností, ekologie a společenské odpovědnosti.
trvání akce 2-5 hod
počet osob 5-80
fyzická náročnost nižší
finanční náročnost střední
Potřebujete více informací?

O akci

Projekt stavby hmyzích hotelů a ptačích krmítek je vděčným námětem pro firemní akci.  Vytvoříte něco užitečného, hezkého a budete mít dobrý pocit z dobře vykonané práce. Výsledkem vašeho snažení budou nádherná přírodní a funkční díla, kterými uděláte radost například dětem ve školních zahradách.

Bolo to nieco, co sme doteraz este neskusali a super to vyslo. Kolegovia sa bavili pocas celej akcie, aj pri konecnom predstavovani hotovych domcekov. Bol o ne dokonca velky zaujem a pobrali si ich domov. Ja mozem iba dodat, ze ocenujem super pripravu z Vasej strany: instruktorov (odbornost, jazykove znalosti, priprava stanovisk, priprava materialu). Dakujeme za dalsi pekny zazitok. Ak to bude mozne, urcite sa na Vas obratime aj v buducnosti.

Daniel Dobos, Corporate Training & Quality Manager, cargo-partner

Firemní akce s reálnými výsledky práce

Někteří z vás si nejvíce užijí konstrukci domečků, práci se dřevem a truhlářským nářadím. Jiní objeví skryté vlohy v kreativní části, která zahrnuje plnění pater hotelu různými přírodními prvky. Přímo pod rukama vám pak ze zdánlivě obyčejného dřevěného domečku vyroste nádherné umělecké dílo. Pověstnou třešničkou na dortu bude funkční hmyzí hotel, který pomůže fauně i floře na zahradě či ve volné přírodě. Hmyzí hotel můžete darovat například spřátelené školce, škole, seniorskému domu či kamkoliv jinam.

Konstrukce hmyzích hotelů je naplánovaná tak, aby byla úspěšně dokončitelná během 3-5 hodin. V případě celodenní akce doporučujeme program začít konstrukcí ptačích krmítek (cca 2-3 hodiny).

Průběh programu

Na začátku budete rozdělení do týmů po 4-6 členech. Vysvětlíme vám jednotlivé kroky projektu, plány a dodáme základní informace ke správnému používání nářadí, pomůcek a bezpečnosti práce.

Pak se přesunete k pracovním stolům a začnete realizovat svoje projekty. Pracovní plány a uspořádání vnitřních příček domečků má každý tým odlišné, hotové výrobky hmyzích hotelů jsou tedy unikátní a nezaměnitelné s jinými. Během konstrukční části budete pracovat například s dřevěnými latěmi, úhelníky, pilkami, pilníky, akuvrtačkami a dalším, zejména ručním nářadím. Někteří z vás tak získají úplně nové zkušenosti s drobnou řemeslnou výrobou.

Po ukončení konstrukční části se můžete těšit na kreativní část. Ta spočívá ve vyplnění hotelů různými přírodními materiály jako jsou šišky, větvičky, staré děrované cihly, stébla slámy či rákostu. Díky tomu může být hotel obydlen co nejširším spektrem hmyzích obyvatelů.

Potřebujete více informací?

Kompletní příprava programu je naší starostí

Celý program provází zkušení instruktoři, kteří jsou kdykoliv připraveni poradit či prakticky pomoci. Budete mít k dispozici projektové plány, veškeré nářadí, konstrukční a výplňové materiály i ochranné pomůcky.

V čem jsou hmyzí hotely prospěšné

Hmyzí hotel je krásný dekorativní objekt z přírodních materiálů, kterým uděláte radost prospěšnému hmyzu a potažmo i celé zahradě. Nejčastějšími obyvateli jsou slunéčka sedmitečná, škvoři, zlatoočky, čmeláci či vosíci. Čím více se jich podaří na zahradu přilákat, tím více užitku z nich bude. Hmyz se postará o opylování stromů i květin, a také likvidaci některých škůdců, například mšic.

Velký zájem o umístění Hmyzích hotelů

V oblasti Brna jsme oslovili potenciální příjemce Hmyzích hotelů, konkrétně mateřské školy. Více jak čtyřicet zařízení vyjádřilo zájem o umístění Hmyzích hotelů na svých zahradách. V případě, že se pro realizaci tohoto programu rozhodnete, věřte, že výsledky vaší práce budou nejen krásné, ale i užitečné.

Podívejte se na video z programu

Fotogalerie z realizovaných akcí

Vhodné lokality

Pošlete nám nezávaznou poptávku

 
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
 
Přidat...