Stavba hmyzích hotelů a krmítek

Stavba hmyzích hotelů a krmítek
řemeslný teambuilding

trvání akce 2-5h
počet osob 5-80
fyzická náročnost nižší
finanční náročnost střední

Projekt stavby hmyzích hotelů a ptačích krmítek je vděčným námětem pro firemní akci, během které byste chtěli vytvořit něco užitečného, hezkého a mít dobrý pocit z dobře vykonané práce. Výsledkem vašeho snažení budou nádherná přírodní a funkční díla, kterými uděláte radost například dětem ve školních zahradách.

Firemní akce s reálnými výsledky práce

Někteří z vás si nejvíce užijí konstrukci domečků, práci se dřevem a truhlářským nářadím. Jiní objeví skryté vlohy v kreativní části - ta se skládá z plnění pater “hotelu” různými přírodními prvky. Přímo pod rukama vám pak ze zdánlivě obyčejného dřevěného domečku vyroste nádherné umělecké dílo. Pověstnou třešničkou na dortu snažení celého týmu je funkční hmyzí hotel, který pomůže fauně i floře na zahradě či ve volné přírodě. Hmyzí hotel můžete darovat například spřátelené školce, škole, seniorskému domu či kamkoliv jinam.

Průběh programu

Celý proces konstrukce hmyzích hotelů je vytvořen tak, aby byl v jednotlivých skupinách úspěšně dokončitelný během 3-5 hodin. V případě celodenní akce doporučujeme program začít konstrukcí ptačích krmítek (cca 2-3 hodiny). Účastníci teambuildingu jsou rozdělení do týmů po 4-6 členech. Všem účastníkům jsou nejdříve vysvětleny jednotlivé kroky projektu, plány a základní informace potřebné ke správnému používání nářadí, pomůcek a bezpečnosti práce.

Následně se týmy přesunou k pracovním stolům a samostatně realizují svoje projekty. Pracovní plány a uspořádání vnitřních příček domečků má každý tým odlišné, hotové výrobky hmyzích hotelů jsou tedy unikátní a nezaměnitelné s jinými. Účastníci během konstrukční části pracují například s dřevěnými latěmi, úhelníky, pilkami, pilníky, akuvrtačkami a dalším, zejména ručním nářadím. Získávají tak často nové zkušenosti s drobnou řemeslnou výrobou.

Po ukončení konstrukční části následuje kreativní část. Ta spočívá ve vyplnění hotelů různými přírodními materiály jako jsou šišky, větvičky, staré děrované cihly, stébla slámy či rákostu. Díky tomu může být hotel obydlen co nejširším spektrem hmyzích obyvatelů.

V čem jsou hmyzí hotely prospěšné

Hmyzí hotel je krásný dekorativní objekt z přírodních materiálů, kterým uděláte radost prospěšnému hmyzu a potažmo i celé zahradě. Nejčastějšími obyvateli jsou slunéčka sedmitečná, škvoři, zlatoočky, čmeláci či vosíci. Čím více se jich podaří na zahradu přilákat, tím více užitku z nich bude. Hmyz se postará o opylování stromů i květin, a také likvidaci některých škůdců, například mšic.

Kompletní příprava programu je naší starostí

Celý program provází zkušení lektoři a instruktoři, kteří jsou kdykoliv připraveni poradit či prakticky pomoci. Jednotlivé týmy mají k dispozici naše projektové plány znázorňující postup konstrukce hmyzích hotelů i krmítek, pracovní stoly s veškerým nářadím, ochranné pomůcky, a také veškeré konstrukční a výplňové materiály.

Velký zájem o umístění Hmyzích hotelů

V oblasti Brna jsme oslovili potenciální příjemce Hmyzích hotelů, konkrétně mateřské školy. Více jak čtyřicet zařízení vyjádřilo zájem o umístění Hmyzích hotelů na svých zahradách. V případě, že se pro realizaci tohoto programu rozhodnete věřte, že výsledky vaší práce budou nejen krásné, ale i užitečné.


Řemeslný program pro firemní akci

Filantropický teambuilding pro firmy

Reálné výsledky firemní akce
Získání řemeslných zkušeností
Kreativita a radost z práce
Ekologický přesah programu

Feedback opat pozitivny. Bolo to nieco, co sme doteraz este neskusali a super to vyslo.
Kolegovia sa bavili pocas celej akcie, aj pri konecnom predstavovani hotovych domcekov.
Bol o ne dokonca velky zaujem a pobrali si ich domov (nie som si isty, ci vsetky, ale vacsinu urcite).
Ja mozem iba dodat, ze ocenujem super pripravu z Vasej strany: instruktorov (odbornost + jazykove znalosti, priprava stanovisk, priprava materialu Dakujeme za dalsi pekny zazitok. Ak to bude mozne, urcite sa na Vas obratime aj v buducnosti.

Daniel Dobos, Corporate Training & Quality Manager, cargo-partner

Vhodné lokality

Pošlete nám nezávaznou poptávku

 
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
 
Přidat...