M*A*S*H

program zaměřený na stress management

Pojďme se podívat na téma STRES s typickým nadhledem a humorem oblíbeného seriálu M*A*S*H.

Tento rozvojový program vás provede zkoumáním příčin stresu, technikami zvládání i tolik potřebnou prevencí.

4-5 hod
10-40
nízká
střední
M*A*S*H
M*A*S*H

O akci

Program tvoří úvodní motivace v podobě simulační strategické hry a několik na ni navazujících aktivit s reflexemi. Pro vytvoření reálnější atmosféry polní nemocnice využíváme různé audiovizuální prvky. Po absolvování jednotlivých tematických celků proběhne simulace ještě jednou na závěr, aby účastníci přímo vyzkoušeli nově nabyté poznatky

Program je postaven na principech zážitkové pedagogiky, zkušenostně reflektivního učení a předávání praktických tipů. Účastníci odcházejí obohaceni o silný společný zážitek ukotvený v teorii a vyzbrojeni technikami, jak stresu předcházet či se s ním vypořádat.

  • stress management trénink zážitkovou formou
  • reflexe vedená lektorem
  • silný společný zážitek
Cíle rozvojového programu

Program se primárně zaměřuje na osvojení technik zvládání stresu, vnímání selhání jako prostoru k učení a pozitivní přístup k životu a jeho výhody. Kromě toho slouží i k rozvoji týmové spolupráce, stmelení týmu, odhalení týmových rolí, tréninku komunikačních dovedností či leadershipu.

Modelové situace

V zemi jménem Stresoria vypukla válka. Účastníci jsou vysláni na místo jako personál polních nemocnic M*A*S*H, kde je čeká náročný výcvik zvládání stresových situací a dovednosti zachovat si zdravý rozum v bojových podmínkách. 

Účastníci si projdou simulační hrou imitující stres pracovníků polních nemocnic. Následně se na tento prožitek podívají z pohledu přístupu k selhání, zvládání stresu, krizové komunikace i pozitivního přístupu k životu.

Dozvěděl jsem se několik věcí, nebo spíše uvědomil a začal jsem je aktivně dělat. Např. držení těla vs. vlastní psychika. Mám dojem, že mám i větší nadhled ve stresové situaci. Dále jsem více poznal projevy chování pod tlakem u svých kolegů, což je také přínosné.

Jan Böhm, Acco Brands
Štítky
Vhodné lokality
Nadstandardní služby, vyšší ceny dobrý poměr cena/kvalita nižší ceny, základní služby

Mám zájem o teambuildingVaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů
Ozveme se vám do hodiny, pokud nebudeme zrovna na akci.