M*A*S*H

M*A*S*H
Stress management

trvání akce 4-5 h
počet osob 5-40
fyzická náročnost nízká
finanční náročnost střední

Siréna ohlašující přílet vrtulníků. Sehraný tým lékařů a personálu. Práce pod tlakem v polních podmínkách. To a ještě mnohem více zažijete v rozvojovém programu M*A*S*H zaměřeném na zvládání stresu a týmovou spolupráci.

Jeden z největších strašáků dnešní doby - stres. Snižuje kvalitu života, způsobuje onemocnění všeho druhu a dokáže dokonce i zabíjet. Pojďte se na toto vážné téma podívat s typickým nadhledem a humorem oblíbeného seriálu M*A*S*H. Tento rozvojový program vás provede zkoumáním příčin stresu, technikami zvládání i tolik potřebnou prevencí.

Modelové situace

V zemi jménem Stresoria vypukla válka. Účastníci jsou vysláni na místo jako personál polních nemocnic M*A*S*H, kde je čeká náročný výcvik zvládání stresových situací a dovednosti zachovat si zdravý rozum v bojových podmínkách. Účastníci si projdou simulační hrou imitující stres pracovníků polních nemocnic. Následně se na tento prožitek podívají z pohledu přístupu k selhání, zvládání stresu, krizové komunikace i pozitivního přístupu k životu.

Jak program probíhá

Program tvoří úvodní motivace v podobě simulační strategické hry a několik na ni navazujících aktivit s reflexemi.. Pro vytvoření reálnější atmosféry polní nemocnice využíváme různé audiovizuální prvky. Po absolvování jednotlivých tematických celků proběhne simulace ještě jednou na závěr, aby účastníci přímo vyzkoušeli nově nabyté poznatky.  Program je postaven na principech zážitkové pedagogiky, zkušenostně reflektivního učení a předávání praktických tipů. Účastníci odcházejí obohaceni o silný společný zážitek ukotvený v teorii a vyzbrojeni technikami, jak stresu předcházet či se s ním vypořádat.

Cíle rozvojového programu

Program se primárně zaměřuje na osvojení technik zvládání stresu, vnímání selhání jako prostoru k učení a pozitivní přístup k životu a jeho výhody. Kromě toho slouží i k rozvoji týmové spolupráce, stmelení týmu, odhalení týmových rolí, tréninku komunikačních dovedností či leadershipu.

Rozvojový program i pro mezinárodní kolektivy

Lektoři Z-AGENCY, kteří program realizují, jsou dobře jazykově vybaveni. Program jsme tak schopni uspořádat v českém i anglickém jazyce.


Stress Management pro firmy

Silný zážitek s přesahem
Techniky zvládání stresu
Posílení vazeb v týmu a spolupráce
Pozitivnější přístup k životu

Dozvěděl jsem se několik věcí, nebo spíše uvědomil a začal jsem je aktivně dělat. Např. držení těla vs. vlastní psychika. Mám dojem, že mám i větší nadhled ve stresové situaci. Dále jsem více poznal projevy chování pod tlakem u svých kolegů, což je také přínosné.

Jan Böhm, Acco Brands

Vhodné lokality

Pošlete nám nezávaznou poptávku

 
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
 
Přidat...