Work-life Balance On-line
On-line rozvojový program s prvky koučinku

On-line program Work-life Balance se zaměřuje na téma vyváženosti osobního a profesního života vedoucí k dlouhodobé životní spokojenosti. Pomocí různých koučovacích technik zhodnotíte svůj současný stav a naleznete cesty k jeho zlepšení.
trvání akce 2 - 2,5 hod
počet osob 10 - 100
fyzická náročnost žádná
finanční náročnost střední
Potřebujete více informací?

O akci

Skloubení pracovního a osobního života do jednoho funkčního celku patří k výzvám každého dospělého jedince. Navíc se jedná o výzvu bez “zaručeně funkčního návodu”, protože každý máme trochu jiné potřeby, nacházíme se v odlišné životní situaci a žijeme v jiném sociálním prostředí.

Program Work-life balance zohledňuje jedinečnost každého účastníka a jeho situace, a tak si každý odnese právě to, co potřebuje pro zvýšení spokojenosti s vlastním životem. Individuální zhodnocení a hledání řešení na míru je dosaženo za pomocí koučovacích principů a metod

Technická stránka on-line programu

Pro komunikaci mezi lektorem a účastníky využíváme především program Zoom, který umožňuje vytvářet tzv. Breakout Rooms. Většina programu probíhá v hlavní místnosti společně s lektorem. Na některé aktivity je však třeba umožnit účastníkům samostatnou práci v menších skupinách či dvojicích, k čemuž slouží právě zmíněné samostatné virtuální prostory. 

Účastníci akce potřebují k programu pouze počítač s internetovým připojením, papír a propisky či tenké fixy dvou barev

Potřebujete více informací?

Průběh programu

Program začíná uvedením do tématu a společným zamyšlením nad jeho důležitostí. Následuje vizualizační aktivita zaměřená na uvědomění si aktuálního stavu vlastního života a budoucnosti při zachování nastaveného kurzu. Pokračuje kratší teoretická část o pojmech spokojenost a ikigai zahrnující i skupinový brainstorming. 

Navazující koučovací technika kruh života pomůže účastníkům podrobněji analyzovat jejich současnou situaci a odhalit oblasti, jejichž změnou dojde k největšímu nárůstu spokojenosti v jejich životech. K motivaci učinit pozitivní změnu přispěje vizualizace spokojeného života spolu se sdílením tipů, co funguje ostatním, a praktickou ukázkou.

Na vlně změny pokračuje “čtvrthodinka s koučem”, kde si ve dvojicích účastníci vyzkouší roli kouče i koučovaného. Za pomocí již vytvořeného kruhu života si každý stanoví svůj cíl a první kroky k jeho dosažení. Tato část probíhá v jednotlivých breakout roomech za podpory lektora, který je po celou dobu dostupný v hlavní místnosti k zodpovězení případných dotazů.
Na závěr se všichni potkají v hlavní místnosti k poslednímu společnému sdílení a rozloučení.

Použité metody a přístupy

Program kombinuje individuální práci (kruh života) a práci ve velké skupině (úvodní brainstorming), v menších skupinách (tipy na dobrou praxi) a dvojicích (vzájemné koučování). Účastníkům poskytuje dostatek prostoru pro sdílení, avšak do ničeho je nenutí. Respektuje tak individuální nastavení každého jednotlivce a jeho komfortní zóny. K dosažení cílů využívá především metody vizualizace, kruhu života a koučovacích otázek (GROW). 

Pošlete nám nezávaznou poptávku

 
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Ozveme se do 60 minut.
 
Přidat...