Work-life Balance

rozvojový program s prvky koučinku

Program Work-life balance zohledňuje jedinečnost každého účastníka a jeho situace, a tak si každý odnese právě to, co potřebuje pro zvýšení spokojenosti s vlastním životem. Individuální zhodnocení a hledání řešení na míru je dosaženo za pomocí koučovacích principů a metod

Program je možné realizovat fyzicky nebo online.

2 - 2,5 hod
10 - 100
nízká
střední
Work-life Balance
Work-life Balance
Work-life Balance

O akci

Program začíná uvedením do tématu a společným zamyšlením nad jeho důležitostí. Následuje vizualizační aktivita zaměřená na uvědomění si aktuálního stavu vlastního života a budoucnosti při zachování nastaveného kurzu. Pokračuje kratší teoretická část o pojmech spokojenost a ikigai zahrnující i skupinový brainstorming. 

Navazující koučovací technika kruh života pomůže účastníkům podrobněji analyzovat jejich současnou situaci a odhalit oblasti, jejichž změnou dojde k největšímu nárůstu spokojenosti v jejich životech.

K motivaci učinit pozitivní změnu přispěje vizualizace spokojeného života spolu se sdílením tipů, co funguje ostatním, a praktickou ukázkou.

Na vlně změny pokračuje “čtvrthodinka s koučem”, kde si ve dvojicích účastníci vyzkouší roli kouče i koučovaného. Za pomocí již vytvořeného kruhu života si každý stanoví svůj cíl a první kroky k jeho dosažení.

Tato část probíhá (buď ve fyzických místnostech nebo v breakout roomech) za podpory lektorů, kteří jsou po celou dobu k dispozici k zodpovězení případných dotazů.

Na závěr se všichni potkají v hlavní místnosti k poslednímu společnému sdílení a rozloučení.

  • rozvojový program se zkušeným lektorem
  • individuální přístup
  • možnost realizace fyzicky nebo online
Použité metody a přístupy
Program kombinuje individuální práci (kruh života) a práci ve velké skupině (úvodní brainstorming), v menších skupinách (tipy na dobrou praxi) a dvojicích (vzájemné koučování).
 
Účastníkům poskytuje dostatek prostoru pro sdílení, avšak do ničeho je nenutí. Respektuje tak individuální nastavení každého jednotlivce a jeho komfortní zóny.

K dosažení cílů využívá především metody vizualizace, kruhu života a koučovacích otázek (GROW). 
Online varianta programu
Online varianta programu využívá pro komunikaci mezi lektorem a účastníky programy Zoom, MS Teams, nebo Google Meet. Ty umožňují vytvářet tzv. Breakout Rooms.

Většina programu probíhá v hlavní místnosti společně s lektorem. Na některé aktivity je však třeba umožnit účastníkům samostatnou práci v menších skupinách či dvojicích, k čemuž slouží právě zmíněné samostatné virtuální prostory. 

Účastníci akce potřebují k programu pouze počítač s internetovým připojením, papír a propisky či tenké fixy dvou barev

Mám zájem o teambuildingVaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů
Ozveme se vám do hodiny, pokud nebudeme zrovna na akci.