Poznejte kouzlo airsoftu aneb tyhle triky vám na střelnici neprozradí

Poznejte kouzlo airsoftu aneb tyhle triky vám na střelnici neprozradí

Airsoft se stal oblíbenou aktivitou na firemních akcích, teambuildingu a pánských rozlučkách se svobodou. S partou známých a kamarádů pozvednete firemního ducha, stmelíte kolektiv a ještě se skvěle pobavíte.

Tohoto moderního sportu se nemusíte bát a díky našim radám zlepšíte vaše výkony.

Autor: Michal Cemper

Na pravidlech záleží

Během airsoftu po sobě pálíte speciálně upravenými kuličkami z maket reálných zbraní. I z tohoto důvodu dodržujte pravidla střelnice, která myslí především na vaše zdraví.

Existují pevně daná pravidla a vedle nich několik regulí, které záleží na vaší domluvě. Běžnou povinností jsou ochranné pomůcky, tedy brýle, helma s mřížkou na ústa a my doporučujeme také ochranné rukavice.

Rány kuličkami totiž pěkně štípou a vy si z víkendu s kolegy nechcete odnést modřiny.

Zbraně a munici za vás vyřeší střelnice. Oficiálně se používají kuličky do průměru 6 mm a hmotností od 0,12 do 0,45 gramů. Dělení zbraní existuje několik, pro rekreační airsoft se nejčastěji používají makety reálných zbraní s plynovou spouští.

Začněte zvolna…

Přijdete na střelnici, obléknete si maskáče a obsluha se vás zeptá, jakou hru si vyberete. Doporučujeme pozvolný rozjezd se základní výbavou. Osaháte si zbraň a oťukáte se v týmu.

Oblíbený je týmový deathmach, při kterém proti sobě bojují dva týmy se stejným počtem střelců. Hraje se buď na body nebo na vyřazení. 

Stejně populární je také boj o vlajky. Během této hry dobýváte nepřátelské území umisťováním vašich vlajek. Vítězem se stane ten tým, který během určené doby sesbírá nejvíce bodů.

Základní hry brzy omrzí

Možná ale s kolegy patříte ke zkušeným bojovníkům a chcete zkusit něco ostřejšího. I na tyto situace airsoftové střelnice myslí.

Hra dobývání je modifikací boje o vlajky. Před začátkem hry zvolíte tým útočníků a obránců. Ti se schovají do připraveného objektu a následně se brání před nájezdy útočícího týmu. Pokud během stanoveného času útočníci perimetr neobsadí, zvítězí obranný tým.

Pokud se vás na airsoft sešlo méně, vyzkoušejte hru nazvanou hlídka. Rozdělte se do dvou týmů s nevyrovnaným počtem hráčů. Větší skupina se vydá na pochod z bodu A do bodu B, početně oslabený tým ji stopuje a během pochodu plánuje její přepadení.

Výhodou této hry je důraz na taktické uvažování. Početnější tým i přes svoji převahu neví, odkud přijde útok. Při svém pochodu se tak musí vzájemně krýt a hlídat si prostor kolem sebe.

Jedeme bomby!

Některé střelnice myslí dokonce na pyrotechnické efekty a mají v arzenálu bezpečnou pyrotechniku. Oblíbené jsou zejména kouřové granáty a pyrotechnika se zvukovým efektem.

Vždy ale myslete na to, abyste při jejím použití neohrozili sebe ani ostatní spoluhráče.