Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Filmové honby za pokladem
Kdo by neznal slavného dobrodruha s kloboukem a bičem Indiana Jonese, který se bezhlavě vrhá za těmi nejpodivnějšími poklady? A co jeho protiklad – profesor Robert Langdon, jenž dokáže z pár symbolů vyčíst největší tajemství lidských dějin? Dobrodružné filmy odhalující poklady a tajemství lákají filmaře i diváky a není tak divu, že je to jeden z nejpopulárnějších filmových žánrů. Ponořte se s námi na chvíli do hlubin příběhů o pokladech.
Více zde
Zážitkový call s obchodními partnery
Před koronavirovou dobou bylo dobrým zvykem zvát významnější obchodní partnery na pracovní obědy, případně pro ně přichystat nějaký zajímavý program, ať už sportovní, nebo kulturní. Poslední rok této praxi učinil přítrž, nicméně obchody běží dál a dobré pracovní vztahy je dobré udržovat i on-line.
Více zde
Cesty za slavnými poklady
Bedny plné zlata, poháry nabízející nesmrtelnost, knihy s tajemnými obsahy. Lidé si vždy vyprávěli o tajemným pokladech, které čekají na ty největší odvážlivce a dobrodruhy. A co vy? Toužíte odhalit tajemství Svatého grálu, nebo se raději zaobíráte polohou bájného Eldorada?
Více zde
Cvičení na každý den
Slyšíme to ze všech stran – většině lidí chybí pravidelný pohyb, populace tloustne a trpí na nemoci pohybového aparátu. Je třeba začít cvičit. Bohužel je o aktivním pohybu snadnější mluvit, než jej zařadit do každodenního režimu. Cvičení však nejsou jen náročné hodinové tréninky. Už krátké a lehké protažení mezi pracovními povinnostmi přináší své benefity. A o tom už by se dalo uvažovat, co říkáte?
Více zde
Potíže s fake news
Součástí mediálního prostoru se v posledních letech staly lživé informace, které se šíří jako požár. Není těžké jim uvěřit a naopak jejich vyvracení dá často dost práce. I proto mají silný potenciál ovlivňovat nálady v celé společnosti i v malých kolektivech. Vyhnout se jim nedá, ale většinu z nich jde naštěstí při troše snahy rychle poznat.
Více zde
Moderace debaty uvnitř týmu
Komunikace v týmu. Na ní stojí úspěch nebo neúspěch vašeho projektu. Pokud všichni jedou na jedné vlně, je všechno v pořádku. Někdy však do hry vstoupí konflikty, vzájemné antipatie a tvrdohlavost silných osobností. Jste dostatečně kvalitní lídr, abyste si s takovou situací poradili? Víte, jak konflikty mezi členy týmu zvládnout? A jak trénovat běžnou i tvůrčí komunikaci?
Více zde
Jógou proti bolesti a chmurám
Poslední rok sebou přinesl mnoho změn a spoustu negativních věcí. Jednou z nich je určitě nedostatek pohybu spojený s obezitou, bolestmi zad a zhoršeným zdravotním stavem. Cítíte, že je na čase s tím něco udělat? Možná vám pomůže nějaký on-line kurz cvičení. A co by mohlo být na protažení a předcházení bolestem lepšího než jóga?
Více zde
Dobrodružné úniky ve virtuální světě
Zrovna když se u nás začaly konečně objevovat neodbyté a kvalitně připravené únikové hry, zasáhla do veřejného prostoru pandemie a únikovky byly jako mnoho dalších odvětví zábavy zrušeny. Naštěstí se alespoň některé z nich přesunuly do virtuálního prostoru, a tak o ně zájemci o dobrodružství nepřijdou úplně.
Více zde
Lesk a bída make-upu
Dlouhé minuty líčení jsou každodenním chlebem většiny žen. Obzvlášť pokud pracují v marketingu, ve službách nebo na vyšších pozicích v managementu, je po nich kvalitní make-up v podstatě vyžadován. Část žen najde v líčení zalíbení, ale ani pro ty, které se malují z nutnosti, to nemusí být otrava.
Více zde
Nebojte se mluvit!
Prezentovat projekt před publikem, obhájit si své názory před oponenty, zaujmout posluchače při přednášce, nic z toho není jednoduché. Projev na veřejnosti je pro spoustu lidí velký stresem a raději se mu vyhýbají. Někdy však není zbytí a člověk zkrátka musí jít s kůží na trh.
Více zde
Vynález doby koronavirové – on-line degustace
Zajdete rádi jednou za čas na nějakou řízenou degustaci? Chybí vám v současné době poznávání nových chutí, společenské večery a zábavné a hodnotné informace? Zkuste se zúčastnit některé z on-line degustací – řada profesionálů je připravuje s největší pečlivostí tak, abyste si mohli vychutnat ty nejlepší vzorky v bezpečí a pohodlí domova.
Více zde