Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Proč milovat vědomostní a kvízové soutěže? Mají spoustu předností.
Lidé všech věkových kategorií, zálib i profesního zaměření mají rádi vědomostní nebo kvízové soutěže. Je příjemné zapojit mozkové buňky, procvičit své znalosti a ukázat, že něco umíme. Právě proto jsou velmi oblíbenou formou teambuildingu a zaměstnavatelé ji velmi rádi svým zaměstnancům dopřejí. Co je na nich tak lákavého?
Více zde
Sladká čokoláda. Poznejte její historii i proces výroby.
Sladká, lákající a voňavá, to je čokoláda, pro kterou by mnozí šli i světa kraj. Sladkost, původně vyhrazená jen vyvoleným, má velmi bohatou historii a léčivé účinky. Co vše předchází tomu, než se dostane na pulty obchodů a jak si ji pořádně vychutnat?
Více zde
Místo skvělé zábavy totální fiasko? Jak na úspěšný teambuilding?
Všichni si to užijí. Celý tým se sžije a v práci pak bude chrlit jeden skvělý nápad za druhým a k tomu všemu ve výborné pracovní atmosféře. Teambuildingy jsou opravdu většinou mezi zaměstnanci oblíbené, ale někdy mají efekt přesně opačný. Čeho se na firemní akci vyvarovat, aby se lidé nemuseli bát přijít druhý den do práce?
Více zde
Únikové hry a jejich tvorba. Zvládne to každý?
Únikové hry přibývají tak trochu jako houby po dešti. Ovšem ne všechny se dají označit za opravdu povedené a úspěšné. Mnoho z nich je šito horkou jehlou a brzy upadnou v zapomnění. Jak se taková únikovka vůbec tvoří? Které faktory odlišují ty úspěšné od neúspěšných?
Více zde
Fenomén únikových her. Která témata patří k nejoblíbenějším?
Když se dostaly první únikové hry do České republiky, říkalo se, že je to zábava pro podivíny. Během několika měsíců se ale ukázalo, že opak je pravdou. Dnes hledají cestu ven z místnosti plných hádanek, šifer a hlavolamů na různá témata tisíce lidí a čím dál více firem je využívá i v rámci svých teambuildingových aktivit. Existuje pestrá paleta témat. Která mají lidé nejraději?
Více zde
Kdo si hraje, nezlobí aneb jak využít ve firmě herních prvků?
Myslíte si, že práce a hra nejdou dohromady? Jste přesvědčeni o tom, že taková benevolence by zaměstnance spíš ponoukala k tomu, aby byli méně produktivní? A co když je to naopak. Zamysleli jste se někdy nad tím, co hra v lidech vyvolává? Přečtěte si něco o využití herních prvků v práci a možná změníte názor.
Více zde
Motivovaní zaměstnanci odvádí lepší výkony. Jak je správně odměňovat?
Jak správně odměňovat zaměstnance? To je velmi složitá otázka a jednoznačná odpověď na ní neexistuje. Stejně tak se nedá nalézt úplně dokonalé a univerzální řešení pro všechny. Co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému a naopak. Základem odměňování je bezesporu mzda a další její složky. Hlavně kvůli ní chodíme do práce.
Více zde
Jsou únikové hry bezpečné nebo se jedná o rizikovou zábavu?
Jsou únikové hry bezpečné? Nemůže se mi při nich něco stát? Co když se u nás stane stejná tragédie jako v Polsku? To jsou otázky, které si od zmíněného nešťastného incidentu z počátku letošního roku pokládalo mnoho lidí. I těch, co se únikových her nikdy nezúčastnili a vlastně o nich nemají moc představu.
Více zde
Znáte všechny představitele Jamese Bonda?
Autorem fiktivního britského agenta, kterého všichni znají pod přezdívkou agent 007, je spisovatel Ian Fleming. Agentovi britské tajné služby MI6 vdechl život prvním románem v roce 1952. Psal až do své smrti v roce 1964 a většina jeho knih byla zfilmována. V roli Jamese Bonda se objevilo šest herců. Kteří to byli a znáte i adepty na budoucí představitele bondovek?
Více zde
Buďte jako MacGyver, řešte únikovky mozkem
Nepoužívá zbraně, používá mozek… Předchozí věta stručně a jasně charakterizuje hlavního hrdinu seriálu MacGyver. Díky své schopnosti přistupovat k problémům nekonvenčním způsobem a vynikajícím znalostem fyzikálních a chemických zákonů dokáže tajný agent Angus MacGyver zachraňovat životy, mařit zločinecké zájmy i předcházet ekologickým katastrofám.
Více zde
Indiana Jones je jen jeden aneb znáte jeho napodobeniny?
Je archeologem, synem skautského profesora, nosí lovecký klobouk a bič, před studijními povinnostmi utekl z domova a má přehnaný strach z hadů. Řeč je o fiktivní postavě tetralogie, kterou společně stvořili George Lucas se Stevenem Spielbergem.
Více zde