Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Navštivte památník věnovaný československým hrdinům
Události druhé světové války se Praze rozhodně nevyhýbaly a na řadě míst po sobě zanechaly nesmazatelné stopy. Jedním z největších symbolů tohoto temného období se stal pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Právě zde došlo k poslednímu odporu sedmi československých parašutistů, mezi nimi i atentátníků na Reinharda Heydricha, kteří zde po dlouhém boji 18. června 1942 padli a dnes jsou tu připomínáni Národním památníkem hrdinů heydrichiády.
Více zde
Resort Svatá Kateřina: co navštívit v okolí?
Resort Svatá Kateřina je krásným místem přímo nacpaným různorodými aktivitami a možnostmi trávení volného času. Možná ale netoužíte po tom, zůstat jen na jednom místě, ale chcete poznat i okolí takového nádherného prostředí. Věřte, že děláte dobře. V dostupné vzdálenosti od resortu na vás totiž čeká spousta dobrodružství. Kam byste se měli vydat?
Více zde
Na Pálavu za lovci mamutů i skvělým vínem
Pálava na jižní Moravě je plná památek a historických skvostů. Teď ale rozhodně nemyslíme místní hrady, zámky, zříceniny a další fascinující stavby, i když ty také stojí za vidění. Tentokrát se do minulosti ponoříme ještě trochu dál. Vydáme se po stopách lovců mamutů.
Více zde
Valtice: poznejte moravské víno ve všech jeho podobách a chutích
Valtice se mezi znalci často nazývají hlavním městem vína. Zajeďte se tam podívat a brzy se přesvědčíte, že rozhodně nejde jen o nadsázku, ale skutečnost. Navštivte Salon vín, některou z vinoték, vináren nebo vinařské muzeum. Nachází se zde dokonce i střední odborná vinařská škola. Kdo má zájem o něco navíc, měl by vidět zajímavé podzemí nebo naučnou vinařskou stezku.
Více zde
Zážitky milují všechny věkové kategorie. V čem spočívá jejich kouzlo?
Zapomeňte na brandované hrníčky, firemní propisky nebo kalendáře. Pořádný zážitek potěší vaše zaměstnance rozhodně více. Umí vykouzlit úsměv na tváři, probudit soutěživost i větší motivaci pracovat. Ukazují, že vám na vašich lidech skutečně záleží a nejsou pro vás jen čísla na výplatní pásce.
Více zde
„Vrtěti psem“ není jen název slavného filmu, ale i důležitá součást firemních pochodů
Realita, kterou nám média servírují, je tak trochu jako nedokonalý odraz v zrcadle. A přesně tak je potřeba i k obsahu, který se k nám každý den dostává, přistupovat. Jako k něčemu, co není úplně pravdivý obraz skutečnosti. Ohýbání reality je ale i důležitou součástí některých firemních pochodů a lidé, kteří se takovou činností zabývají, musí být odborníci v pravém slova smyslu. Proč patří vrtění psem k celosvětovým pojmům?
Více zde
Mistry úniků a útěků nikdo neudrží pod zámkem. Zkuste to také.
Myslíte, že byste dokázali naplánovat plán útěku do nejmenších detailů? Věříte, že se jako mistr úniků Harry Houdini dostanete odkudkoliv? Vyzkoušet si to klidně můžete. Dnes existuje poměrně dost her, včetně těch únikových, na takové téma. Proč nás tolik baví úniky a útěky, samozřejmě ty imaginární?
Více zde
Stará řemesla musíte milovat. Chytnou vás a nepustí.
Řemeslo má zlaté dno. Vždy to tak bylo a vždy bude. A zjišťují to i různí nadšenci, kteří hledají možnosti, jak si něco ze starého umění mistrů zkusit na vlastní kůži a třeba si, mimo pocitu dobře odvedené práce, odnést i nějaký ten talisman. Proč je objevování starých řemesel tolik oblíbené a jak může prospět společnostem a jejich zaměstnancům?
Více zde
Proč milovat vědomostní a kvízové soutěže? Mají spoustu předností.
Lidé všech věkových kategorií, zálib i profesního zaměření mají rádi vědomostní nebo kvízové soutěže. Je příjemné zapojit mozkové buňky, procvičit své znalosti a ukázat, že něco umíme. Právě proto jsou velmi oblíbenou formou teambuildingu a zaměstnavatelé ji velmi rádi svým zaměstnancům dopřejí. Co je na nich tak lákavého?
Více zde
Sladká čokoláda. Poznejte její historii i proces výroby.
Sladká, lákající a voňavá, to je čokoláda, pro kterou by mnozí šli i světa kraj. Sladkost, původně vyhrazená jen vyvoleným, má velmi bohatou historii a léčivé účinky. Co vše předchází tomu, než se dostane na pulty obchodů a jak si ji pořádně vychutnat?
Více zde
Místo skvělé zábavy totální fiasko? Jak na úspěšný teambuilding?
Všichni si to užijí. Celý tým se sžije a v práci pak bude chrlit jeden skvělý nápad za druhým a k tomu všemu ve výborné pracovní atmosféře. Teambuildingy jsou opravdu většinou mezi zaměstnanci oblíbené, ale někdy mají efekt přesně opačný. Čeho se na firemní akci vyvarovat, aby se lidé nemuseli bát přijít druhý den do práce?
Více zde