Tipy na teambuilding, aktuality a zajímavosti

Moderace debaty uvnitř týmu
Komunikace v týmu. Na ní stojí úspěch nebo neúspěch vašeho projektu. Pokud všichni jedou na jedné vlně, je všechno v pořádku. Někdy však do hry vstoupí konflikty, vzájemné antipatie a tvrdohlavost silných osobností. Jste dostatečně kvalitní lídr, abyste si s takovou situací poradili? Víte, jak konflikty mezi členy týmu zvládnout? A jak trénovat běžnou i tvůrčí komunikaci?
Více zde
Jógou proti bolesti a chmurám
Poslední rok sebou přinesl mnoho změn a spoustu negativních věcí. Jednou z nich je určitě nedostatek pohybu spojený s obezitou, bolestmi zad a zhoršeným zdravotním stavem. Cítíte, že je na čase s tím něco udělat? Možná vám pomůže nějaký on-line kurz cvičení. A co by mohlo být na protažení a předcházení bolestem lepšího než jóga?
Více zde
Dobrodružné úniky ve virtuální světě
Zrovna když se u nás začaly konečně objevovat neodbyté a kvalitně připravené únikové hry, zasáhla do veřejného prostoru pandemie a únikovky byly jako mnoho dalších odvětví zábavy zrušeny. Naštěstí se alespoň některé z nich přesunuly do virtuálního prostoru, a tak o ně zájemci o dobrodružství nepřijdou úplně.
Více zde
Lesk a bída make-upu
Dlouhé minuty líčení jsou každodenním chlebem většiny žen. Obzvlášť pokud pracují v marketingu, ve službách nebo na vyšších pozicích v managementu, je po nich kvalitní make-up v podstatě vyžadován. Část žen najde v líčení zalíbení, ale ani pro ty, které se malují z nutnosti, to nemusí být otrava.
Více zde
Nebojte se mluvit!
Prezentovat projekt před publikem, obhájit si své názory před oponenty, zaujmout posluchače při přednášce, nic z toho není jednoduché. Projev na veřejnosti je pro spoustu lidí velký stresem a raději se mu vyhýbají. Někdy však není zbytí a člověk zkrátka musí jít s kůží na trh.
Více zde
Vynález doby koronavirové – on-line degustace
Zajdete rádi jednou za čas na nějakou řízenou degustaci? Chybí vám v současné době poznávání nových chutí, společenské večery a zábavné a hodnotné informace? Zkuste se zúčastnit některé z on-line degustací – řada profesionálů je připravuje s největší pečlivostí tak, abyste si mohli vychutnat ty nejlepší vzorky v bezpečí a pohodlí domova.
Více zde
Nonverbální komunikace jako součást úspěchu
Komunikace je důležitou součástí našich životů, jejím prostřednictvím získáváme všechny mezilidské kontakty, ať už ty osobní nebo pracovní, přátelské i nepřátelské. Mluvit se člověk naučí už jako malý, v průběhu života pak tuto schopnost kultivuje. Součástí naší řeči je však i neverbální komunikace, na kterou se bohužel často zapomíná.
Více zde
Zábava na sedm? Pub Quiz!
Hospody a bary už jsou nějaký ten pátek nedostupné, ale všichni věříme, že se brzy otevřou a spolu s nimi se vrhneme i do víru společenských zábav a her, třeba hospodského kvízu. Do té doby jsme sice odkázáni na on-line prostor, ale i v něm se nabízí možnost užít si spoustu zábavy a třeba se i procvičit na ten pravý nefalšovaný hospodský kvíz.
Více zde
Problém jménem vyhoření
Když jste nastoupili do práce, dávala vám jasný smysl, věnovali jste jí spoustu času a cítili jste, že vás to, co děláte, naplňuje. Něco se však plíživě měnilo. Chuť do práce se vytrácela, rutina vás začala ubíjet a musíte se přemlouvat, abyste ráno vůbec vstali. Zřejmě vás potkal syndrom vyhoření a je načase s tím něco dělat.
Více zde
Tajemství skrytá v šifrách
Šifry jsou téměř stejně staré jako lidská komunikace sama. Tajnosti ukryté v zašifrovaném textu se odhalují jen zasvěceným očím, zatímco pro ostatní zůstávají neviditelné. Politické dohody, vojenské plány, vědecké výzkumy nebo třeba speciální receptury, to všechno chtějí lidé utajit. A šifry jim v tom pomáhají.
Více zde
Čokoláda a rum – královská kombinace
Spojení těch nejlepších rumů spolu s kvalitní čokoládou je jeden z nejzajímavějších chuťových zážitků vůbec. Čokoláda má schopnost chuť rumu rozvinout, doplnit a posunout na zcela novou úroveň. Pokud jste toto snoubení chutí ještě nevyzkoušeli, je zřejmě čas vydat se na cestu tohoto netradičního gurmánského zážitku.
Více zde