3 nejděsivější místa světa, kam se vyplatí se vydat

3 nejděsivější místa světa, kam se vyplatí se vydat

Na světě existuje obrovské množství turistických destinací, kam se hlavně během letních měsíců vydávají doslova miliony lidí. Pro našince jsou největším lákadlem hlavně prosluněné pláže a širé moře.

Není se ani čemu divit, že jakožto vnitrozemský národ rádi cestujeme právě na taková místa.

Nic proti tradiční dovolené, nicméně existují i jiné, neméně zajímavé destinace, kam je možné se během volna vydat a užít si to. Některá mohou dokonce působit až děsivě. Kdo se však rád kontrolovaně bojí, měl by o návštěvě některého z následujících míst alespoň popřemýšlet.

1. Ostrov panen v Mexiku

Asi většina z nás se shodne na tom, že panenky obvykle příliš strašidelně nepůsobí. Neplatí to ovšem ve všech případech. Dobrým příkladem je mexický Ostrov panenek.

Jméno v tomto případě není vůbec zavádějící. Tento ostrov je skutečně takřka kompletně pokryt různými panenkami, jež převážně visí na stromech. Už jen při pohledu na toto místo se člověku sevře žaludek

Panenky se samozřejmě na ostrově neobjevily z ničeho nic, rozvěšují je tam místní lidé, kteří věří, že tímto způsobem chrání okolí před zlověstnými silami. K ostrovu se váže i další legenda, a sice o dívce, která se utopila v místní řece. Od té doby se prý občas ozývá z ostrova pláč.

 2. Americká věznice Alcatraz

Dnes je Alcatraz jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v USA. Nachází se v zálivu poblíž města San Francisco a už na první pohled vypadá majestátně. 

Kdysi zde však byli zadržování ti nejhorší američtí zločinci, kupříkladu nechvalně známý Al Capone, a říká se, že z tohoto vězení nikdy nikdo neutekl.

Není ani divu, nachází se totiž na ostrově a každý případný utečenec by musel překonat zrádné mořské proudy a skutečně extrémně chladnou vodu, než by se dostal na pevninu.

O Alcatrazu se navíc také říká, že v něm prý straší. Není to žádná past na turisty, prý se to běžně dělo už za dob, kdy byla věznice ještě v provozu. Mnoho trestanců zde završilo svůj osud a vypadá to, že ani po smrti se z věznice nemohou dostat.

3. Les sebevrahů v Japonsku

Japonsko je známo svou specifickou svébytnou kulturou, kterou rozhodně stojí za to prozkoumat blíže. Součástí této kultury jsou však žel i sebevraždy, které se v zemi vycházejícího slunce páchají mnohem častěji než v jiných koutech světa.

Nezřídka se životem unavený Japonec vydá na pospas smrti do Aokigahary, lesa sebevrahů. Ten je situován do těsné blízkosti hory Fudži.

Každý rok se v lese najdou stovky těl. Jedná se o velice znepokojivé místo, kde prý nežijí ani žádná zvířata

Štítky

Někdy je dobrá změna

Kdo nechce každé léto trávit v Egyptě nebo třeba v Chorvatsku a lákají ho místa opředená tajemstvím, má toho hodně co prozkoumávat.

Tři výše zmíněné lokality jsou jen malým výčtem míst, kam je možné se vydat za mrazivými zážitky.