7 nejlepších teambuildingových programů pro firemní akce

7 nejlepších teambuildingových programů pro firemní akce

Chcete dát svému týmu novou dynamiku a společně prožít netradiční zážitek? Vyražte na teambuidingový výjezd a nechte si připravit ideální program právě pro vás.

Které programy na trhu jsou ty nejlepší a nejoblíbenější?

Autor: Jan Závala

1. Treasure Hunt: Lovcem pokladů s tabletem v ruce

Nejprodávanější a nejoblíbenější skupinový zážitek. V malém týmu se společně chopíte tabletu a vyrazíte do terénu. Čeká na vás řada vtahujících otázek a úkolů, které prověří vaši všímavost, logiku a znalosti.

Vyberte si z příběhových her, které lze hrát kdekoliv, nebo využijte trasy naplánované v těch nejhezčích českých městech. Nebo si nechte připravit honbu na míru kdekoliv a kdykoliv. Budete překvapeni, kolik parády udělají tak obyčejné věci, jako je tablet a venkovní prostředí.


2. Sherlock vrací úder: Vyšetřovatelem uprostřed Londýna

Nejgeniálnějšího detektiva Sherlocka Holmese zná asi každý, málokdo ho však potkal osobně. V programu Sherlock vrací úder se však s tímto legendárním vyšetřovatelem setkáte a nejen to. Vrhnete se přímo do víru vyšetřování na první pohled nesouvisejících zločinů v centru Londýna.

Utvoříte menší pátrací skupiny a pod vedením zkušeného instruktora - konstábla Scotland Yardu budete obcházet jednotlivá místa činu. Čeká na vás vyšetřování vraždy, záchrana raněných při bombovém útoku, nebo návštěva opiového doupěte. Po splnění každého z úkolů získáte indicii a nakonec se vám snad společnými silami podaří osvobodit oběť krutého únosu.


3. Indiana a Svatý grál: Neohroženým dobrodruhem na cestě kolem světa

Jako úspěšní akademici budete vytrženi z kancelářské rutiny, když vás do akce povolá váš nejslavnější kolega. Společně s vašimi kolegy procestujete svět, abyste získali indicie k nalezení toho největšího artefaktu, který Indy ještě neobjevil - legendárního Svatého Grálu. Vyzkoušíte si střelbu ze starodávných praků na Velkou čínskou zeď, přemisťování soch na Velikonočním ostrově, nebo stavbu akvaduktu na Sahaře.

Získané indicie pak dáte dohromady na závěrečné konferenci a pod vedením Indiany Jonese se pokusíte nalézt truhlici s pokladem a Svatým Grálem. V průběhu celého programu zažijete neopakovatelnou dobrodružnou atmosféru a množství kooperačních úkolů.4. Escape Box: Uprostřed moří a války gangů

Prožijte velmi oblíbený koncept únikové hry, kterou však jde hrát v jakémkoliv prostředí. Přenesete se na palubu zámořského parníku, který převáží cestující přes Lamanšský průplav. Kapitán zjistil, že jeho pravidelnou linku využívají mafiánské gangy k obchodu s drogami, čeká vás tak velmi neobyčejná plavba.

Tajné služby potřebují vaši pomoc s nalezením hotovosti, ukrývající se v jednom ze tří kufrů na palubě. Dostat se k nim však bude chtít mnoho důvtipu, spolupráce a všímavosti. A to vše v časovém presu, protože k bankovkám je třeba se dostat dříve, než vaše plavba skončí. Celková atmosféra je podpořena stylovými kostýmy a efektní vizualizací mořské plavby v průběhu celé hry. Escape Box si můžete užít přímo ve vaší kanceláři, doma, či v konferenčních prostorách vybraného hotelu.5. Čokoládový den: Mlsným cukrářem kdekoliv a kdykoliv

Kdo by neměl rád čokoládu? Ale věděli jste, že nejlépe chutná, když si ji vlastnoručně připravíte? Čokoládový den je ta správná volba pro všechny milovníky čokolády, ale i pro ty, kteří rádi někoho potěší netradičním dárkem. Z programu si totiž odnesete vlastní originální bonboniéru vyrobenou přesně podle vašeho gusta. Čeká vás mnoho zajímavých informací ze světa čokolády, proložených vědomostním soutěžením.

Následně se pod vedením zkušených čoko instruktorů vrhnete na výrobu vlastních pralinek. Vyberete si z mnoha druhů čokoládových náplní a nepřeberného množství surovin. Při tvorbě využijete svoji kreativitu a invenci. Můžete se pokusit vytvořit tu nejchutnější pralinku, nebo se naopak soustředit na celkový estetický dojem. Oblíbený program zpestří každou vaši firemní akci a osladí celý den.6. Virtuální úniková hra: Průzkumníkem dobrodružných světů z pohodlí monitoru

Virtuální úniková hra vás přenese do úplně jiného světa plného dobrodružství a netradičních prožitků. Můžete se stát divokým pirátem, nekompromisním lovcem zombíků, vězněm ve středověkém žaláři, superhrdinou bojujícím se zločinem, poutníkem na cestě kolem světa, kriminalistou v sherlockovském Londýně nebo dobrodružným archeologem. To vše v on-line prostoru, pouze za pomoci počítače a internetu.

Na začátku programu vám instruktor vysvětlí průběh a ovládání celé hry a uvede vás do příběhu. Samotnou hrou budete procházet v menších týmech a vaším cílem bude do skončení časového limitu získat více bodů, než vaši soupeři. Více o těch nejlepších virtuálních hrách můžete zjistit ve speciálním přehledovém článku.7. Online degustace vína: Gastronomický zážitek na gauči

Chtěli byste se odreagovat po firemní on-line konferenci a užít si neopakovatelný gastronomický zážitek z pohodlí vašeho domova? Ideální volbou pro vás pak bude virtuální degustace. Před programem vám dorazí poštou balíček se vzorky těch nejlepších moravských vín. Dle chuti si jej můžete nechat doplnit domácími sýry, či dalšími pochutinami. Samotnou degustací vás z virtuálního studia provede profesionální znalec vín se zkušeným moderátorem.

Užijete si výklad o jednotlivých vzorcích, ale i o vínu obecně. Samozřejmě se můžete v průběhu i zapojit a zjistit tak přesně to, co vás bude zajímat. Strávíte velmi příjemný večer ve společnosti svých kolegů a určitě si ani nevšimnete, že nesedíte ve sklípku, ale na svém domácím gauči.

Vyražte na teambulding

Ať už jsou vaše vztahy na pracovišti jakékoliv, vždycky mohou být ještě lepší. Možná řešíte ve vašem týmu komunikační problémy, možná jste nový kolektiv a příliš se neznáte. Anebo jste skvělá parta a trávíte spolu čas i po pracovní době.

Společný teambuildingový zážitek na míru však vašemu týmu prospěje v každém případě. Dostanete sebe i své kolegy do situací, ve kterých se ještě neznáte. Prohloubíte mezilidské vztahy a vytvoříte si společné vzpomínky. Zpět do pracovního procesu se vrátíte energičtější a plní motivace.

Doporučujeme tyto akce