7 nejlepších virtuálních únikových her

7 nejlepších virtuálních únikových her

Hledáte únik z pracovní rutiny nebo “jen” netradiční zážitek? Chcete dát svému pracovnímu týmu novou dynamiku? Rádi byste strávili čas se svými kolegy jinak, než na online poradách?

Na klasický teambuilding však nemáte čas nebo možnosti. Řešením je online virtuální úniková hra, která vás přenese do jiné reality. Pojďme se na jednotlivé světy těch nejlepších virtuálních her blíže podívat.
Autor: Jan Závala

 

1. Nejdobrodružnější příběh: Cesta kolem světa

Zapojte se s Lordem Snackbarem do světoznámého závodu Amazing Race, pro jehož vítěze je vypsaná odměna neuvěřitelných 1 milion liber. Na cestě kolem světa vás doprovází tajemný vousáč Tarah Kain, který skrývá nejedno tajemství. Překážky, které vás na cestě potkávají, navíc čím dál méně vypadají jako náhody. Skoro jako by se vás někdo snažil sabotovat…

Příběh plný nejen exotických míst a historických památek, ale i romantiky a pomsty můžete prožít ve virtuální hře Amazing race. Většina otázek je méně náročného typu, takže pokud si chcete užít pohodový program se zdařilým a napínavým příběhem, je tato hra ta správná volba.


 

2. Nejlepší atmosféra: Pomocníkem Sherlocka Holmese

Sherlock Holmes je bezpochyby nejgeniálnějším detektivem všech dob. Tentokrát je však dokonce i on v úzkých a potřebuje vaši pomoc. Staňte se konstábly londýnského Scotland Yardu a prožijte detektivní příběh plný zapeklitých zločinů v neopakovatelné ponuré atmosféře tohoto města.

Čeká na vás řada grafických hádanek a rébusů, při kterých uplatníte všímavost i logické myšlení. Virtuální úniková hra Případy Sherlocka Holmese patří k těm méně náročným, takže nemusíte mít strach, že byste si ji neužili.


 

3. Nejvizuálnější úkoly: Pirátská honba za pokladem

Starý kapitán vaší pirátské flotily, samozvaný vládce vod celého Pacifiku, Chatty Servéz se blíží hodině své smrti. Záleží jen na pirátských schopnostech vaší posádky, jestli to budete právě vy, kdo ho v čele pirátského národa nahradí. Vyrážíte na výpravu rozlehlými moři Pacifiku, plavíte se často nebezpečnými vodami z ostrovu na ostrov, kde Chatty v průběhu svého života ukryl jednotlivé části svých nashromážděných pokladů.

Ve hře Piráti z Pacifiku s nenáročným, ale poutavým příběhem na vás čekají logické, vizuální, ale i znalostní otázky z pirátského světa. 


 

4. Nejdospělejší superhrdinové: Členem tajné organizace

Superhrdinská organizace Zetmenů je na pokraji vyhubení. Že jste o těchto neúnavných strážcích spravedlnosti a pořádku nikdy neslyšeli? Není se co divit, jde o přísně utajené společenství, operující na samé hraně zákona. Nyní jsou však Zetmenové v nouzi a potřebují vaši pomoc v boji se zločinem.

Být Zetmenem však není nic pro citlivé povahy, ve hře se tak potkáte s neotřele ostrým humorem superhrdinů i věčně zdrogovanou Vědmou. Ta vám bude pomáhat (pokud toho zrovna bude ve svých stavech schopna), když vás vaše schopnosti zklamou. Ve hře Zrození Zetmena si užijete množství matematických hádanek a drsného humoru.


 

5. Nejoplzlejší humor: Vězněm v žaláři středověkého hradu

Dominantním prvkem této virtuální hry je jedinečná atmosféra středověkého hradu. Vaše dobrodružství začíná na podlaze vlhké podzemní kobky plné krys a v průběhu hry to o mnoho lepší nebude. Průvodcem vám bude starý oplzlý Zrzek, který se kromě odporného vzezření vyznačuje hlavně drsným primitivním humorem. Vaším cílem je samozřejmě uniknout svým věznitelům, musíte však překonat řadu překážek a úkolů, které před vás Zrzek klade.

V případě špatných odpovědí vás čekají ještě nástrahy a lsti hradních žalářníků Kapitána a Hanse. Hru Útěk z hradu si užijí zejména milovníci středověkého humoru a grafických či matematických hlavolamů.


 

6. Nejdrsnější prostředí: Přeživším uprostřed Zombie apokalypsy

Rozpadající se budovy, děsivá nákaza měnící lidi na vraždící zombie, docházející zásoby, všudypřítomné zbraně, pach hniloby a krve. Ale i bývalá zdravotní sestřička, nyní sexy lovkyně, která vám dělá společnost. Přímo uprostřed této post-apokalyptické budoucnosti začíná virtuální úniková hra Zombie apokalypsa.

Čeká na vás drsný výcvik pod velením generála Carlose a jeho přítele Jurije, bývalého hrdiny sovětského svazu. Společně s nimi se vydáte radioaktivním světem na hon zmutovaných zombie. V takovém prostředí nebudete ušetřeni šibeničního humoru a brutálních scén z nebezpečného života lovců a přeživších, kteří nemají co ztratit. Čeká na vás množství pokročilých matematických rébusů, hra je tedy vhodná pro náročnější milovníky zombie tématiky.


 

7. Nejtoxičtější romance: Putování s drsným archeologem

Vydejte se ve šlépějích slavného archeologa Idaho McLovina po stopách bájného pokladu starých Aztéků. Nenapravitelný dobrodruh měl tento poklad již na dosah ruky, zradila ho však jeho tehdejší snoubenka Julietta von Schwartz. Jako vždy se však Idaho brzy oklepal a nyní znovu vyráží za pokladem. Julietta však také nezmizela na dobro, čeká vás tedy napínavá cesta.

Při získávání jednotlivých částí legendárního pokladu budete čelit řadě grafických a matematických hádanek. Virtuální únikovka Idaho McLovin a ztracený poklad Aztéků patří k těm obtížnějším, takže pokud máte rádi výzvy, určitě vyzkoušejte.

Firemní únikovka vevniř nebo venku

Virtuální úniková hra je koncept, při kterém nemusíte nikam zdlouhavě cestovat a vystavovat se často nepříjemným venkovním podmínkám. Stačí vám počítač či mobil a internetové připojení a můžete se vrhnout do víru zábavy.

Hry probíhají v soupeřících týmech po 4 až 5 lidech, kdy s ostatními spoluhráči komunikujete přes některou z online platforem (Zoom, MS Teams, Google Meet, Webex), nebo sedíte společně u jednoho počítače. Před programem vás přivítá a do hry vás uvede zkušený instruktor. Samotnou hrou už procházíte se svým týmem samostatně a záleží jen na vaší šikovnosti, jak úspěšní v porovnání se soupeři budete.

Pokud však patříte mezi drsnější hráče a chcete si poutavý příběh zažít fyzicky v reálném terénu, je možné kteroukoliv z únikovek umístit do požadované lokality. Kromě svého intelektu tak budete muset zapojit i svůj pohybový aparát a užijete si některou z virtuálních únikových her v rámci programu Treasure Hunt.

Doporučujeme tyto akce