8 nejlepších virtuálních únikových her

8 nejlepších virtuálních únikových her

Hledáte únik z pracovní rutiny? Chcete dát svému pracovnímu týmu novou dynamiku? Rádi byste strávili čas se svými kolegy jinak, než na poradách? Na klasický teambuilding však nemáte čas nebo možnosti. Řešením je úniková hra, která vás přenese do jiné reality. 

Pojďme se na jednotlivé světy těch nejlepších únikovek podívat.
Autor: Jan Závala

1. Nejdobrodružnější příběh: Cesta kolem světa

Zapojte se s Lordem Snackbarem do světoznámého závodu Amazing Race, pro jehož vítěze je vypsaná odměna neuvěřitelných 1 milion liber.

Na cestě kolem světa vás doprovází tajemný vousáč Tarah Kain, který skrývá nejedno tajemství. Překážky, které vás na cestě potkávají, navíc čím dál méně vypadají jako náhody.

Příběh plný exotických míst, romantiky a dobrodružství můžete prožít ve únikové hře Amazing Race. Většina otázek je méně náročného typu, takže pokud si chcete užít pohodový program se zdařilým a napínavým příběhem, je tato hra ta správná volba. 

2. Nejlepší atmosféra: Pomocníkem Sherlocka Holmese

Sherlock Holmes je bezpochyby nejgeniálnějším detektivem všech dob. Tentokrát je však dokonce i on v úzkých a potřebuje vaši pomoc. Staňte se konstábly londýnského Scotland Yardu a prožijte detektivní příběh plný zapeklitých zločinů v neopakovatelné ponuré atmosféře tohoto města.

Čeká na vás řada grafických hádanek a rébusů, při kterých uplatníte všímavost i logické myšlení. Úniková hra Případy Sherlocka Holmese patří k těm méně náročným, takže nemusíte mít strach, že byste si ji neužili.


 

3. Nejvizuálnější úkoly: Pirátská honba za pokladem

Kapitán vaší pirátské flotily Chatty Servéz se blíží hodině své smrti. Záleží jen na pirátských schopnostech vaší posádky, jestli to budete právě vy, kdo ho v čele pirátského národa nahradí.

Vyrážíte na výpravu rozlehlými moři Pacifiku, plavíte se často nebezpečnými vodami z ostrovu na ostrov, kde Chatty v průběhu svého života ukryl jednotlivé části svých nashromážděných pokladů.

V únikovce Piráti z Pacifiku s poutavým příběhem na vás čekají logické, vizuální, i znalostní otázky z pirátského světa. 


 

4. Nejdospělejší superhrdinové: Členem tajné organizace

Superhrdinská organizace Coolmenů je na pokraji vyhubení. Že jste o těchto neúnavných strážcích spravedlnosti a pořádku nikdy neslyšeli? Není se co divit, jde o přísně utajené společenství, operující na samé hraně zákona.

Nyní jsou však sami v nouzi a potřebují vaši pomoc. Potkáte se s neotřele ostrým humorem superhrdinů i věčně zdrogovanou Vědmou. Ta vám bude pomáhat tehdy, když vás vaše schopnosti zklamou.

V únikové hře Zrození Coolmena si užijete množství matematických hádanek a drsného humoru.


 

5. Nejpikantnější loupež: Milovníkem v Benátkách

Dominantním prvkem této virtuální hry je atmosféra středověkých Benátek. Vaše dobrodružství prožijete jako členové zlodějské party vedené charismatickým Giacomem Casanovou.

Ten zde na rozdíl od obecně rozšířeného povědomí nevystupuje jen jako nestoudný proutník, ale i jako spravedlivý ochránce chudých. Ve stylu hesla “bohatým bral a chudým dával” navazuje na odkaz Robina Hooda a vy se spolu s ním zúčastníte mnoha povedených loupeží.

V únikové hře Dobrodružství Casanovy vás čekají grafické a matematické úkoly.

15.JPG

6. Nejdrsnější prostředí: Přeživším mezi zombíky

Rozpadající se budovy, děsivá nákaza měnící lidi na zombie, docházející zásoby, zbraně, pach hniloby a krve. Ale i bývalá zdravotní sestřička, nyní sexy lovkyně, která vám dělá společnost. Přímo uprostřed této post-apokalyptické budoucnosti začíná únikovka Zombie apokalypsa.

Čeká na vás drsný výcvik pod velením generála Carlose. Společně s nimi se vydáte radioaktivním světem na hon zmutovaných zombie. V takovém prostředí nebudete ušetřeni šibeničního humoru a akčních scén.

Čeká na vás množství pokročilých matematických rébusů, hra je tedy vhodná pro náročnější milovníky zombie tématiky.


 

7. Nejtoxičtější romance: Pátrání s archeologem

Vydejte se ve šlépějích slavného archeologa Idaho McLovina po stopách bájného pokladu starých Aztéků. Nenapravitelný milovník a dobrodruh měl tento poklad již na dosah ruky, zradila ho však jeho chamtivá snoubenka. Nyní však znovu vyráží za pokladem a vás čeká napínavá cesta.

Při získávání jednotlivých částí legendárního pokladu budete čelit řadě grafických a matematických hádanek. Virtuální únikovka Idaho McLovin a ztracený poklad Aztéků patří k těm obtížnějším, takže pokud máte rádi výzvy, určitě vyzkoušejte.


8. Nejvíc cool učitelka: Návrat do školních lavic

Že sedět ve školní lavici nezní jako velká zábava? Nechte se vyvést z omylu a vyzkoušejte hru Kvízový Hunt. Ve třídě sympatické učitelky paní Všeználkové se určitě nudit nebudete.

Čeká na vás množství logických otázek z nejrůznějších oblastí doprovázených poutavou a hravou grafikou. Paní učitelka je vynalézavá a její studijní postupy jsou velmi originální.

Zároveň se nemusíte bát, že by vás hodnotila nějak přísně. V její třídě jde hlavně o zábavu a hravé prostředí. Hru si užijí zejména hraví jedinci s optimistickým pohledem na svět.

Únikovka vevnitř nebo venku

Virtuální úniková hra je koncept, při kterém nemusíte nikam zdlouhavě cestovat a vystavovat se často nepříjemným venkovním podmínkám. Stačí vám počítač či mobil a internetové připojení a můžete se vrhnout do víru zábavy.

Hry probíhají v soupeřících týmech po 4 až 5 lidech, kdy s ostatními spoluhráči komunikujete přes některou z online platforem (Zoom, MS Teams, Google Meet, Webex), nebo sedíte společně u jednoho počítače. Online akcí vás provede zkušený instruktor.

Pokud však patříte mezi drsnější hráče a chcete si příběh užít v reálném terénu, umístíme vám hru do vybrané lokality a vy si ji užijete jako Treasure Hunt.

Doporučujeme tyto akce