Agent 007 slaví filmové šedesátiny. Co bude dál?

Agent 007 slaví filmové šedesátiny. Co bude dál?

25 filmů, 7 herců a 60 let na scéně. Tato čísla letos slaví nejznámější agent tajné služby MI6 – James Bond. Agenta Jejího veličenstva v následujících letech čekají velké změny. Na co se můžeme těšit?

Pokud nevíte, co se stalo na konci posledního filmu Není čas zemřít, zastavte se a nejnovější film si pusťte. Článek obsahuje spoilery a prozradí vám děj předchozího filmu.

Autor: Michal Cemper

Okénko do historie

První film s Jamesem Bondem nazvaný Dr. No natočil v roce 1962 Terence Young. Ačkoliv v celé sáze film vydělal nejméně, započala s ním éra nového filmového žánru.
 

Špionážní thrillery byly do té doby na okraji zájmu. V kinech převládala velká dramata a akční film kritici považovali za dětskou zábavu. Film s rozpočtem milion dolarů ale všechno změnil a další díly na sebe nenechaly čekat.

Konec jedné éry

Vraťme se ale do současnosti. Vloni skončila éra herce Daniela Craiga. Ten se s rolí rozloučil ve velkolepém stylu. Po vlažném dílu Spectre posunul svoji roli zase o kousek dál a ukázal lidskou stránku hlavní role.
 

Polidštění Jamese Bonda je změna, která provází všechny filmy s Danielem Craigem. Zatímco jeho předchůdce Pierce Brosnan na plátně předváděl krkolomné kousky plné digitálních efektů, Craigův Bond si rovná zlomené kosti a ve finále ukazuje, že není nesmrtelný.
 

Řada filmových fanoušků si tak klade otázku, co bude s rolí Jamese Bonda dál. Konspirace o novém herci se sypou ze všech stran společně s dohady o možném směru šedesátileté filmové ságy.

James Bond v sukních

Žena v hlavní roli je jedna z největších konspirací. Za tu ale mohou samotní fanoušci. Ze strany produkce o ženské hlavní roli nikdy nebyla řeč a vyvrátili ji i Daniel Craig s producentkou filmu Barbarou Broccoli.
 

Podle obou by filmům více seděla silná ženská postava než násilná změna pohlaví Jamese Bonda. Ostatně žena v roli agenta 007 (nikoliv Jamese Bonda) se objevila v posledním filmu Není čas zemřít.

Mnoho adeptů na jednu roli

Jako pravděpodobnější se jeví dodržení kánonu a mužský James Bond. I v tomto případě se ale na roli stojí fronty.
 

Jako možní kandidáti se označují Tom Hardy a Henry Cavill. Oba dva představují svalnatého Bonda s mužskou stránkou a mají zkušenosti s akčními rolemi. Pokračovali by tak ve stopách jejich předchůdce Daniela Craiga.
 

Nejžhavější kandidát se ale jmenuje Idris Elba. Jednalo by se tak o prvního Bonda tmavé pleti. Sám Elba konspirační teorie přizivil vloni, když na Twitter umístil provokativní zprávu ve znění „Jmenuji se Elba, Idris Elba.“

Zahrajte si na Jamese Bonda

Odvážné teorie zatím produkce nepotvrdila a filmovým fanouškům zbývá jediné – čekat. Do role agenta Jejího veličenstva se ale snadno vžijí díky týmové hře Jako James Bond. Ta je provede sportovními, konstrukčními i intelektuálními úkoly a postaví do role špiona.