Brno je místem pro firemní akce a teambuilding

Brno je místem pro firemní akce a teambuilding

Město Brno patří mezi nejvyhledávanější místa Jižní Moravy za účelem pořádání firemních akcí a teambuildingů.

Druhé největší město ČR se může pochlubit nádherným historickým centrem a velkým množstvím ubytovacích zařízení. K dispozici je nespočet kongresových sálů, restaurací a salónků, které je možné využít k realizaci firemních večírků nebo školení.

V případě, že máte v úmyslu uspořádat outdoorovou firemní akci, máme pro vás několik zajímavých možností.

Kde v Brně uspořádat firemní akci 

Pro výběr nejvhodnějšího místa pro firemní akci je zapotřebí vzít v úvahu základní parametry eventu. Mezi ty patří počet osob, prostředí (indoor/outdoor), délka realizovaného programu a jeho charakter (zážitek/rozvoj/sport/workshop). 
 

 • Brno má k dispozici řadu hotelů přímo v historickém centru. Mezi nejznámější patří Hotel International Brno, Grandhotel Brno, Hotel Continental, Barceló Brno Palace.  

 • Další oblíbené hotely se nachází na okrajích centra, nejznámějšími jsou Cosmopolitan Bobycentrum, OREA Congress Hotel Brno, Courtyard by Marriott Brno, OREA Hotel Voro Brno. 

 • Celá řada klientů upřednostňuje ubytování v přírodě u Brněnské přehrady. Zde patří k nejoblíbenějším Orea Resort Santon, Hotel Maximus Resort, Hotel Atlantis nebo Hotel Rakovec. 


Všechny uvedené hotely mají k dispozici restauraci, kongresové sály i wellness. Všechny jsou vhodné k realizaci indoor programů, ale již ne každý z nich má vlastní prostory pro realizaci teambuildingových outdoor aktivit. 

Nejoblíbenější outdoor aktivity v Brně 

 • Treasure Hunt Brnotýmová soutěžní aktivita, při které se týmy pohybují pomocí tabletů s mapovou aplikací po Brně a hledají poklady (otázky). Ty se zobrazují na obrazovkách tabletů na zajímavých nebo historicky významných místech přímo v historickém centru Brna. Otázky se tematicky vztahují přímo ke konkrétním místům. 

 • Treasure Hunt s příběhem – varianta hry, kdy se na tabletech zobrazují poklady ve formě, rébusů, šifer a hlavolamů zpracovaných do zajímavého příběhu. Můžete si užít hry například jako: Amazing Race, Zombie apokalypsa, Případy Sherlocka Holmese nebo Piráti z Pacifiku. 

 • Prýgl Hunt – varianta hry vytvořená speciálně pro klienty, kteří bydlí v hotelech u Brněnské přehrady. Jedná se o scavenger hunt spojený přímo s lokalitou a budete se pohybovat jak v okolí Přístaviště, tak na obou březích vodní nádrže. 

 • Teamspiritové programy – jediné místo v Brně, které má rozumné venkovní prostory pro fyzické outdoor aktivity je Hotel Atlantis u Brněnské přehrady. Místo je vhodné pro skupiny do 50 osob. Můžete zde zažít například programy Indiana a Svatý grál nebo Sherlock vrací úder

Indoor aktivity v Brně 

 • Escape Boxstrhující týmová únikovka až pro 7 týmů (až 50 osob) v jeden okamžik. Vaším úkolem bude objevit zásilku špinavých peněz v zásilce narkobarona během cesty přes Kanál La Manche. Tuto exit game vám zorganizujeme v kongresovém sále nebo restauraci jakéhokoliv hotelu. Největší únikoví labužníci ji mohou absolvovat v průběhu soukromé plavby na parníku od Přístaviště až k Hradu Veveří. 

 • Čokoládový denzážitkový čokoládový workshop lze uspořádat v jakýchkoliv indoor prostorách. Jedná se o program vhodný jak pro zaměstnance, tak třeba pro obchodní partnery či klienty. Jedná se o reprezentativní firemní akci plnou chutí a vůní. 

 • Mýdlový workshop – zážitková firemní akce, během které budou účastníci tvořit vlastní mýdla různých barev, vůní a tvarů. 

Vhodná místa pro teambuilding v dosahu Brna 

 • Lednický zámecký park – lokalita umístěna cca 40 min jízdy jižně od Brna. Lednicko-valtický areál je nejnavštěvovanější zámecký areál v celé ČR. Jedná o skutečnou perlu Jižní Moravy, památku UNESCO. Velmi si vážíme toho, že v zámeckém areálu máme dovoleno pro klienty organizovat outdoorové aktivity

 • Mikulov a Pálava – jak v Mikulově, tak na Pálavě máme vytvořené krásné Treasure Hunty. Lokalita je od Brna vzdálena cca 1 h jízdy autem. 

 • Moravský kras – cca 30 minut jízdy na sever od Brna si můžete užít nádheru Moravského krasu. Pro tuto lokalitu doporučujeme incentivní program Tajemství Moravského krasu. V případě soutěžního nádechu akce pak můžete využít program Treasure Hunt Jedovnice, díky kterému si užijete nespoutanou přírodu v okolí rybníka Olšovec. 

 • Mezi další místa v rozumném dosahu od Brna patří Šafránkův mlýn, Nemojanský mlýn nebo Vinařství U KapličkyFiremní akce v Brně pro zahraniční klienty

Firemní akce a teambuilding v lokalitě Brno je velmi zajímavou alternativou také pro firmy ze Slovenska a Rakouska.

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem, rádi vám doporučíme vhodné řešení.

Doporučujeme tyto akce