Pálava pod náporem firemních akcí

Pálava pod náporem firemních akcí

Pálava se často pyšní přívlastkem „nejvyšší jihomoravské hory". Ve skutečnosti se o závratně vysoké hory nejedná. Děvín má 549m a Dívčí hrady jen 429m. Nicméně fakt, že se z Pálavy rukou mraků nedotknete, ještě neznamená, že by se jednalo o nějaký turistický hendikep. Díky dopravní dostupnosti bývají pálavské kopce hned s prvním zábleskem jarního slunce okupovány turisty.

Biosférická rezervace UNESCO

Pálava je především chráněná krajinná oblast. Ve svém náručí ochraňuje široké spektrum unikátních chráněných druhů, které běžně na jiných místech nezahlédnete. Díky své jedinečnosti byla dokonce zařazena do mezinárodní sítě biosférických rezervací UNESCO.

Pálavské vinice

Nicméně přestože se na Pálavě ochrana přírody pečlivě dodržuje, je tato oblast navýsost štědrá k milovníkům procházek, výletů a dobrého vína. Samotné srdce pálavských kopců je doslova obklíčeno vinicemi, které jsou pečlivě opečovávané vinaři z Pavlova, Dolních a Horních Věstonic, Klentnice či Mikulova. Tím se celá tato oblast jižní Moravy řadí k exklusivním místům pro realizaci firemní akce.

Turistické trasy

Celá oblast je protkána turistickými trasami a přímo se vybízí k realizaci firemního teambuildingu založenému na terénní hře s využitím GPS. Na Tabulové hoře se pravidelně provozují paraglidingové aktivity a paragliding pro firemní akce lze provozovat i v několika dalších nedalekých lokalitách.

Ubytování v srdci Jižní Moravy

V této oblasti spolupracujeme s celou řadou hotelů, které se liší kapacitou, standardem i nabízenými službami. V Mikulově patří k nejoblíbenějším kongresový Hotel Galant, který nabízí opravdu velkou ubytovací i kongresovou kapacitu a v oblasti patří k tomu nejlepšímu, co může Mikulov nabídnout. Pokud do ubytování chcete investovat o trochu méně, je tu pro vás Hotel Eliška, který má k dispozici velmi slušnou kapacitu lůžek. Menší a skromější kolektivy umisťujeme zpravidla do vesnice Boleradice do pěkného penzionu našeho partnerského vinařství Koráb. Pokud neváháte navštívit také Lednici, pak doporučujeme zvážit možnost ubytování v luxusním hotelu MY Hotel nebo Penzionu Onyx. Se všemi výše uvedenými hotely a penziony dlouhodobě spolupracujeme a můžeme vám nabídnout velmi dobré korporátní ceny.

Dostupnost

Mikulov a Pálavské kopce jsou z hlediska vhodnosti pro firemní akce strategicky dobře umístěné. Z Brna zabere doprava na Pálavu cca 40 minut, z Bratislavy hodinu a stejně tak z Vídně. Často zde proto organizujeme teambuuildingové akce pro zahraniční kolektivy, pro které je tato lokalita velmi dobře dostupná a cenově zajímavá.

Židovská čtvrť i Dívčí hrady

Ideálním propojením pro firemní akci je tak ubytování a návštěva historických památek v Mikulově ve spojení s dobrodružným teambuildingovým programem na Pálavě. Správná firemní akce na Jižní Moravě se také neobejde bez návštěvy vinného sklepa, degustace vín a pravé moravské cimbálové kapely. Kdo nezažil Pálavu, Mikulov nebo Lednicko-valtický areál v podzimním období, tak nikdy nepoznal, co nejlepší mu může Jižní Morava nabídnout.