Čokoláda a rum – královská kombinace

Čokoláda a rum – královská kombinace

Spojení těch nejlepších rumů spolu s kvalitní čokoládou je jeden z nejzajímavějších chuťových zážitků vůbec. Čokoláda má schopnost chuť rumu rozvinout, doplnit a posunout na zcela novou úroveň.

Pokud jste toto snoubení chutí ještě nevyzkoušeli, je zřejmě čas vydat se na cestu tohoto netradičního gurmánského zážitku.

Tolik možností...

Vybrat kvalitní rum, který bude vyhovovat vašim požadavkům a bude vám zkrátka a dobře chutnat, nemusí být minimálně zpočátku vůbec jednoduché.

S čokoládou je to podobné. A co teprve, když se jedná o rum i čokoládu, které mají svými chutěmi vzájemně ladit a dokonale se doplňovat!

Naštěstí se však dá naučit kombinovat jednotlivé varianty – a co víc, obvykle je to velmi příjemné učení.

Zamilujte si objevování

Nalézat nové chutě je ta nejlepší kratochvíle. Rumů i čokolád je tolik druhů a v zásadě není jiná cesta, jak si najít ty oblíbené, než ochutnávat a ochutnávat.

Jakmile se jednou ponoříte do gurmánského světa chutí, už v něm zůstanete. Můžete číst články a publikace znalců, hledat si recenze nebo zkoušet doporučení od výrobců své oblíbené značky.

Je jen na vás, kde začnete. Brzy se začnete mezi rumy a čokoládami pomalu rozkoukávat a přijdete na to, co vám vyhovuje.

Když se ve světě zážitkového ochutnávání zabydlíte, otevřou se vám zcela nové obzory. Objednávka ještě nevyzkoušeného rumu nebo nové tabulky čokolády se stane kratochvílí, na kterou se budete těšit.

Zkoušejte různé kombinace

Jakmile objevíte, které rumy a jaké čokolády lahodí vašim pohárkům, začněte přemýšlet o vhodných kombinacích.

Nalijte si sklenku rumu, přivoňte si k čokoládě. Vychutnejte si okamžik těšení se na originální chuťový zážitek. Nechte kousek čokolády rozpustit na jazyku, v okamžiku, kdy začnete vnímat všechny aspekty její chutě, je čas na doušek rumu.

Vůně i chutě se v ústech propojí a, pokud jste zvolili správnou kombinaci, vytvoří jedinečný ohňostroj chutí.

 „Spárované“ rumy a čokolády

Vzhledem k tomu, že je kombinace rumu a čokolády stále populárnější a navíc opravdu skvělá, začali výrobci sami hledat ty nejlepší a nejvhodnější čokolády pro svůj rum.

K exkluzivním rumům se pak míchá čokoláda na míru a i na našem trhu už je možné na tyto „páry“ narazit.

Degustace

Další z možností, jak se naučit kombinovat čokoládu s vhodným rumem, je zúčastnit se degustace. Díky ní některé varianty ochutnáte a zároveň se naučíte základy, jak z nepřeberného množství produktů vybírat, na co si dát pozor a jak vystupňovat zážitek na maximum.

Štítky

Luxusní dobrodružství

Být znalcem světových značek rumů a znát ty nejlepší výrobce čokolády je svým způsobem umění. Pokud si však jejich párování zamilujete, stane se z ochutnávek doslova cesta za dobrodružstvím.

Za zálibou v degustacích můžete cestovat po celém světě, stejně jako ji sdílet s přáteli v pohodlí domova. Stačí jen ochutnat...