Hmyzí hotely pro školky

Hmyzí hotely pro školky

Naše práce v oblasti tvorby nabídek pro klienty je mnohdy velmi pestrá.

V rámci jedné z nich jsme měli možnost zjistit zájem mateřských školek o umístění výsledků řemeslného filantropického programu Stavba hmyzích hotelů.

Hmyzí hotel do každé školky

Touha po obdarování těmito výrobky v rámci našeho filantropického programu nás velmi mile překvapila.

Více jak čtyřicet mateřských škol v Brně nám na dotaz reagovalo kladně a s radostí přijalo možnost mít hmyzí domek na svém pozemku.

Co to jsou hmyzí domečky?

Hmyzí hotely, nebo obecně hmyzí domky jsou dřevěné několikapatrové konstrukce vystlané různorodými přírodními materiály (šiškami, mechem, kůrou nebo slámou).

Jsou jak okrasou, tak velkým přínosem pro zahradu či jiný kus travnaté plochy. Jedná se o zhruba jeden metr vysoké zastřešené stavby, lákající do svých zákoutí užitečný hmyz, zejména slunéčka sedmitečná, čmeláky, vosíky nebo škvory. Tito tvorové se starají o opylování rostlin, hubení škůdců a o tvorbu přirozeného prostředí na zahradách.

Další výhodou hmyzích domečků je možnost snadného pozorování hmyzu bez jeho vyrušení. Děti i dospělí se díky tomu mohou učit enviromentální výchově a ekologii.

Filantropické programy s přesahem

Firemní filantropie je postavena na principu charity a služeb pro společnost. V rámci filantropie se tak firemní zaměstnanci často věnují tvorbě výrobků s ohledem na jejich prospěch společnosti, enviromentální dopady a sociální problémy.

Hmyzí domky jsou pro příjemce vzdělávacím prostředkem a pomůckou. Právě vzdělání v oblasti enviromentální výchovy je jedním z důvodů, proč mnoho školek projevilo zájem o umístění staveb na svých pozemcích.

Díky jejich otevřené konstrukci je možno jednotlivá patra detailně sledovat a naučit se tak mnohé o životě hmyzu v přirozeném prostředí.

Mnoho zařízení v Brně, Praze a celé České republice si vytyčilo za cíl vzdělávat děti v enviromentální oblasti. Do podobných míst jsou hmyzí hotely ideálním doplňkem.Ten správný čas je právě teď!

Ptáte se kdy je nejvhodnější doba vytvořit hmyzí hotel? Je to zejména v období prvních teplých měsíců v roce. Příroda na jaře ožívá a hmyz hledá vhodná útočiště. Nicméně hmyzí domek si můžete vyrobit kdykoliv.