Hmyzí hotely pro školky

Hmyzí hotely pro školky

Naše práce v oblasti tvorby nabídek pro klienty je mnohdy velmi pestrá. V rámci jedné z nich jsme měli možnost zjistit zájem mateřských školek o umístění výsledků řemeslného filantropického programu Stavba hmyzích hotelů.

Hmyzí hotely pro školky

Touha po obdarování těmito výrobky v rámci našeho filantropického programu nás velmi mile překvapila. Více jak čtyřicet mateřských škol v Brně nám na dotaz reagovalo kladně a s radostí přijalo možnost mít tuto stavbu na svém pozemku.

Co to jsou hmyzí domečky

Hmyzí hotely, nebo obecně hmyzí domečky jsou dřevěné několikapatrové konstrukce vystlané různorodými přírodními materiály (šiškami, mechem, kůrou nebo slámou). Jsou jak okrasou, tak velkým přínosem pro zahradu či jiný kus travnaté plochy. Jedná se o zhruba jeden metr vysoké zastřešené stavby, lákající do svých zákoutí užitečný hmyz, zejména slunéčka sedmitečná, čmeláky, vosíky nebo škvory. Tito tvorové se starají o opylování rostlin, hubení škůdců a o tvorbu přirozeného prostředí na zahradách. Další výhodou hmyzích domečků je možnost snadného pozorování hmyzu bez jeho vyrušení. Děti i dospělí se díky tomu mohou učit enviromentální výchově a ekologii.

Filantropické programy s přesahem

Firemní filantropie je postavena na principu charity a služeb pro společnost. V rámci filantropie se tak firemní zaměstnanci často věnují tvorbě výrobků s ohledem na jejich prospěch společnosti, enviromentální dopady a sociální problémy.
Hmyzí domečky poskytují příjemcům důležitý vzdělávací materiál. Právě vzdělání v oblasti enviromentální výchovy je jedním z důvodů, proč mnoho školek projevilo zájem o umístění staveb na svých pozemcích. Díky jejich otevřené konstrukci je možno jednotlivá patra stavby detailně sledovat a naučit se tak mnohé o jejich životech v přirozeném prostředí. V dětech ve školkách s hmyzím hotelem jsou tak prohlubovány jejich vztahy s přírodou. Mnoho zařízení po Brně, Praze a celé České republice si vytyčilo za cíl vzdělávat děti v enviromentální oblasti a proto budují na svých pozemcích přírodní či ekologické zahrady. Do podobných míst jsou hmyzí hotely ideálním doplňkem.

Smysluplný řemeslný teambuilding nejen v centrech měst

Samotná výroba hmyzích domečků se skládá z několika částí. Nejdřív je nutné dle předem vytvořených plánů vyrobit konstrukci. Zde si mají účastníci možnost osvojit práci s rozličnými nástroji na práci se dřevem. Dále následuje spojování jednotlivých částí dohromady a tvorba hrubé stavby domečku. Na závěr přijde čas popustit uzdu fantazii a vyzdobit svůj hotel tak, aby byl originální a co nejlépe sloužil budoucím obyvatelům. Z našich zkušeností víme, že právě řemeslná práce se dřevem a různými nástroji je velmi atraktivní jak pro muže, tak především pro ženy. Mnoho z nich totiž konečně dostanou možnost vyzkoušet si manuální činnosti a pocit z dobře odvedené práce. Pro realizaci programu máme vhodná místa v Praze, Brně i dalších městech České republiky. Nemusíte proto pro výrobu hmyzích domečků cestovat daleko a výsledné výtvory, opatřené logem vaší firmy, je možno po vytvoření s naší pomocí přímo umístit do vybraných zařízení.Jaro je správný čas

Ptáte se kdy je nejvhodnější doba vytvořit hmyzí hotel? Je to právě v období prvních teplých měsíců v roce. Příroda na jaře ožívá a hmyz hledá vhodné útočiště. Proto neváhejte, vytvořte něco smysluplného a obdarujte hmyzím hotelem ty, kteří jej opravdu využijí.