Jedeme na teambuilding - film 2023

Jedeme na teambuilding - film 2023

České filmové komedie natočené v tomto tisíciletí nejsou úplně top, to cítí asi každý milovník tohoto žánru. A nový počin Zuzany Mariankové to jen potvrzuje.

Jedná se však skutečně o takové dno, jak naznačovaly už trailery?

Neoriginální námět

Film Jedeme na teambuilding není tak úplně originálním dílem. Jde o předělávku rumunské komedie Sázka na teambuilding, která vyšla poměrně nedávno na Netflixu.

Už to by mělo naznačovat, že něco není v pořádku. Přeci jen rumunské komedie nejsou zrovna zárukou kvality. 

Na druhou stranu vzhledem k tomu, jaké hrůzy v posledních letech čeští scénáristé generují, se producentům vlastně ani nemůžeme divit, když sáhnou po už prověřeném námětu z jiných luhů a hájů. 

Rumunský originál prý sice není žádný skvost, nicméně dle ohlasů se na něj dá dívat i bez průběžného popíjení zažívací sody. Konec konců, případní zájemci si ho mohou najít na Netflixu.

Zatímco rumunská Sázka na teambuilding údajně působí jako lehká letní komedie, čeští tvůrci se rozhodli šlápnou na plyn a snaží se nám servírovat v kulometném tempu jednu rádoby vtipnou hlášku či scénu za druhou. Funguje to ale jen zřídka.

Úchylná nekomedie

Děj je poměrně jednoduchý. Manažer Aleš společně se svým týmem magorů ze sklepního call centra jedou na teambuilding, kde v různých pochybných soutěžích soupeří s obdobně bizardními týmy.

Na své cestě za pohárem, štěstím i udržením si pracovních pozic budou muset porazit Slováky, Brňáky i kočky z personálního. Námět zní relativně poživatelně, nicméně výsledek je spíše trapný a místy nekoukatelný.

Místo svěžího komediálního vánku nám Zuzana Marianková naservírovala jen směsici zcela absurdních situacích, v nichž hrají prim vulgarismy a narážky na sex.

Kdo viděl trailer, viděl v podstatě celý film. Nějaký inteligentní humor by zde člověk musel hledat mikroskopem.

Prachař a spol.

Jakub Prachař dnes patří mezi nejznámější osobnosti české herecké scény. Jednak je to dáno tím, že účinkuje v kdejaké blbosti na komerčních televizích, jednak jsme ho mohli zaregistrovat i v celé řadě snímků, jež v posledních letech mířily do kin. 

Je tedy jen logické, že producenti sáhli po mladém Prachařovi jako po jistotě, která by snad mohla dokázat přitáhnout diváky do kin. Navíc jsou zde i další potenciální tahouni v čele s ne úplně hubeným Vojtou Kotkem. 

Ve filmu má poměrně velkou roli i Anna Polívková a výrazná je zde i Erika Starková, kterou mohou diváci znát hlavně z dnes již kultovního seriálu Most.

Každý člen hereckého ansámblu tady odvádí svůj filmový komediální standard, což znamená, že většinu času extrémně přehrávají. Vzhledem ke kvalitám scénáře se však asi nic jiného ani dělat nedalo.

Novou klasiku nečekejte

Jedeme na teambuilding se nejspíš bude nejvíc líbit puberťákům, kteří obvykle nemívají se vstřebáváním trapného rádoby humoru větší potíže.

Toho film divákům dopřeje až běda. Dříve narozené ročníky, jež dodnes s láskou vzpomínají na skvosty typu Na samotě u Lesa, Vesničko má středisková či na modernější Pelíšky, tento snímek asi moc neosloví.