Mistry úniků a útěků nikdo neudrží pod zámkem. Zkuste to také.

Mistry úniků a útěků nikdo neudrží pod zámkem. Zkuste to také.

Myslíte, že byste dokázali naplánovat plán útěku do nejmenších detailů? Věříte, že se jako mistr úniků Harry Houdini dostanete odkudkoliv? Vyzkoušet si to klidně můžete. Dnes existuje poměrně dost her, včetně těch únikových, na takové téma. Proč nás tolik baví úniky a útěky, samozřejmě ty imaginární?

Je zajímavé, že i když by ve skutečnosti nikdo ve vězení zavřený být nechtěl, pokud se jedná jen o hru, hrnou se do ní lidé hromadně, a ne nadarmo patří únikové hry na téma Útěk z vězení k těm nejoblíbenějším. Možná za to může to napětí, nutnost zapojit svou inteligenci i šikovnost, velká míra adrenalinu anebo se prostě jen rádi bojíme.

Pro partu akčních lidí nebo rovnou celou akční firmu je to výborný způsob, jak stmelit kolektiv a najít další společné zájmy mimo kancelář. Jak jste na tom? Dokážete uniknout?

Legenda, která žije dodnes – slavný Alcatraz

Tajemný Alcatraz obestírá mnoho legend a dodnes se nejedna osoba při vyslovení tohoto názvu doslova oklepe. Do obávané věznice u San Franciska byli zavíráni ti nejhorší z nejhorších a mnoho z nich se odsud pokusilo uniknout. Většina takových pokusů ale selhala hned ve svých počátcích. Výjimku tvořili tři bankovní lupiči, kterým se v roce 1962 uprchnout podařilo.

Přípravy trvaly šest měsíců. Vězňům během nich naostřenými lžícemi a vidličkami odškrábali zeď u kovového krytu ventilace. Dostali se do nepoužívané chodby pro údržbáře, aniž by si toho všimla vězeňská služba. Ve vězení po nich zůstali jen hlavy vyrobené z mýdla, toaletního papíru a vlasů. Odpluli na člunu vyrobeném z pláštěnek. Bratři Anglinové se s velkou pravděpodobností utopili, ale Frank Morrison možná přežil, ale zmizel beze stopy.

Z Alcatrazu bylo při pokusu o útěk chyceno 23 vězňů. Z toho šest strážci zastřelili a dva utonuli. Deset let strávil v podzemní kobce o samotě a bez světla White Franklin, protože se pokusil o útěk.

Jste mistři útěků?

Uniknout z vězení jen formou hry můžete i vy. Nemusíte se bát, že byste se do toho neponořili stejně, jako kdysi skuteční vězni. Zažijete spoustu adrenalinu, napětí i strachu. Pokud se chystáte na něco podobného v rámci firemního teambuildingu, volíte dobře. Není to jen o hraní si.

Takové úniky zábavným způsobem testují schopnost lidí pracovat v týmu, plnit úkoly pod tlakem, hledat jiná řešení a efektivně komunikovat. Je to ideální a hravý způsob, jak si pracovní kolektiv otestovat. Nebo si zkrátka můžete jen užít čas strávený se svými kolegy a vzájemně se lépe poznat.

Štítky

Kdo uteče, vyhraje?

Chcete si své schopnosti vyzkoušet na vlastní kůži? Proč ne. Vyzkoušejte některé z našich her právě na toto téma a uvidíte, zda byste dokázali uniknout z vězení. Hravým způsobem otestujete vaší týmovou spolupráci a možná o trochu více stmelíte kolektiv. Dostanete prostor pro všechny druhy zkušeností a dovedností.

Na konci musí každý pochopit, že tam, kde všichni tahají za jeden provaz, vždy přichází mnohem lepší výsledky.