Nejoblíbenější adrenalinové sporty

Nejoblíbenější adrenalinové sporty

Člověk si dnes může běžně vybrat z celé řady zajímavých adrenalinových sportů. Málokterý se však těší větší popularitě u širšího publika. 

Existují však i takové, které dokáží zaujmout i jedince, kteří se o tento druh zábavy dodnes vůbec nezajímali. 

Nejedná se o nejbezpečnější koníček na světě

Sport a zdraví spolu úzce souvisí. Kdo pravidelně jezdí na kole, in-line bruslích, případně běhá, může se obvykle pyšnit nejen zpevněným svalstvem, ale také dobrou kondicí a v neposlední řadě rovněž dobrým zdravotním stavem. Hlavně aerobní sporty jsou pro náš organismus vyloženě požehnáním. 

A pak jsou zde tzv. adrenalinové sporty, které se od těch klasických vymykají hlavně svou zvýšenou nebezpečností. Při jejich vykonávání jde často o zdraví, mnohdy dokonce i o život. Nicméně právě proto jsou stále vyhledávanější.

Během adrenalinového sportování totiž přímí účastníci zažívají nejdříve maximální stres, aby se nakonec dostali do stavu opojné euforie. Tolik adrenalinu se v lidském těle během košíkové nebo při kopání do balónu nevyplaví.

Existuje celá řada druhů adrenalinových sportů. My si něco málo povíme o těch nejznámějších.

    1. Speed riding

Sjezdové lyžování je nejen v našich zeměpisných šířkách velmi oblíbené. Milovníkům adrenalinu však nestačí. Proto se většinou orientují na freeridové lyžování, což je v podstatě sjezd v neznámém terénu. Jako všechno na světě, i tuto formu zábavy je možné vylepšit, a sice o padák. S touto pomůcka se pak už jedná o speed riding.

S pomocí padáku je možné skákat výše, respektive nabírat na rychlosti. Nejedná se o nic pro amatéry. Kdo by si snad chtěl něco takového zkusit, měl by mít nejen dostatečné množství zkušeností z freeriderového lyžování, ale zároveň musí umět ovládat padák. Ovšem i s těmito schopnostmi jde o velice nebezpečnou disciplínu.

    2. Wingsuit flying

Wingsuit flying je určen hlavně pro milovníky skoku padákem. Zájemci o provozování tohoto sportu musí mít samozřejmě něco odskákáno. Ovšem ani to nestačí, také je potřeba si projít speciálním školením a až potom je možné se do wingsuitu obléknout.

Na rozdíl od padáku je možné s tímto oblečkem skutečně velmi efektivně manévrovat a dosahovat neskutečné rychlostí. 

    3. Street luge

Asi každý milovník zimních olympijských her zná závody ledových saní. Jde o velmi atraktivní, avšak zároveň dost nebezpečnou disciplínu, během níž musí závodníci na ledové dráze v závratné rychlosti dojet do cíle. 

Street luge je v podstatě letní obdoba výše zmíněného závodu. Z pochopitelných důvodů se zde nepoužívají klasické saně, ale speciální deska, která v mnohém připomíná skateboard. I v tomto případě je možné dosáhnout velmi vysokých rychlostí, které přesahují i 150 km/h.

Štítky

Není to pro každého

I když jsou adrenalinové sporty stále populárnější, rozhodně nejde o zábavu, která by byla určena širokým masám. Naopak, mnoha disciplínám se často věnuje jen pár stovek lidé na světě

Ono je to docela logické. Ne každý má totiž nervy takto riskovat, a navíc je potřeba mít skutečně špičkovou kondici a bohaté zkušenosti z jiných, často jen o něco méně nebezpečných sportů.