O virtuální únikové hře Piráti z Pacifiku

O virtuální únikové hře Piráti z Pacifiku

Nebezpečný život pirátů vždy lákal romantické povahy. Není se tedy čemu divit, že se pirátská dobrodružství staly námětem mnoha knih, filmů či her.

V těchto příbězích nevnímáme piráty jako vražedné lupiče stojící mimo zákon, ale spíše jako srdnaté hrdiny se smyslem pro čest a svobodomyslný život.

A právě takovými piráty se můžete stát ve virtuální únikovce Piráti z Pacifiku.
Autor: Jan Závala

Pirátský nájezd začíná

Ústřední postavou dobrodružství je legendární kapitán pirátské flotily a samozvaný neomezený vládce nad vodami celého Pacifiku Chatty Servéz. Ten v průběhu svého života vykonal podivuhodné skutky a nashromáždil nezměrné bohatství.

Protože to však nebyl žádný hlupák a dobře znal hrabivou povahu pirátského národa, většinu svého pokladu poschovával. Nyní žije ze zbytků svého bohatství v ústraní na Ostrově Rozkoše, kde se o jeho chatrné zdraví stará suita místních domorodých žen. Váš vlastní příběh začíná právě zde, kam kapitán povolal všechny své věrné.

Chattyho život se chýlí ke svému konci. Možná k tomu přispělo množství zranění, která při svých výpravách utržil, možná jeho nezřízený a bujarý styl života. Síly ho každopádně opouštějí a co nevidět bude místo svrchovaného vládce Pacifiku volné. Aby s kapitánem neodešlo ze světa i jeho ukryté bohatství, posílá vás na plenící výpravu nevídaných rozměrů.

Čeká vás návštěva 24 ostrovů, na každém z nich se nachází část kapitánova pokladu. Velitel posádky, které se podaří shromáždit nejvíce drahocenností, se po Chattyho brzké smrti stane novým pirátským velitelem.

Exotická setkání

Pacifik je velmi rozsáhlý a dlouhé pirátské plavby mohou být osamělé. Ale nebojte, čeká na vás mnoho setkání. Na ostrově Tekutého štěstí se setkáte se starým přítelem Alko H’Oolem, pokusíte se zachránit dobrosrdečného Špeka před jistou smrtí. V hospodě ostrova Blaženého zapomnění se pokusíte přechytračit bohatého kupce a navštívíte bohatý domorodý kmen, jehož jazyk i písmo vám však zůstane záhadou.

Na ostrově Děravých kapes se pokusíte získat výhru v místním karetním turnaji. V poštovním balíčku naleznete lebku kapitánova zesnulého kamaráda Julia Garcíi a pokusíte se vypátrat jeho hrobku. 

O některé poklady budete muset soupeřit s exotickými zvířaty, setkáte se s opicemi či hejny divokých ptáků. Na ostrově Netvorů se budete potápět s nebezpečnými mořskými stvůrami. A možná, že narazíte i na legendárního Krakena.Odvaha nestačí

Na každém z navštívených ostrovů budete muset překonat nějakou překážku, abyste získali kýžené zlato. Budete čelit mnoha logickým úkolům, většinou originálně obrazově ztvárněných. Graficky pestré otázky však prověří i vaši prostorovou a vizuální představivost.

Budou se hodit také znalosti týkající se nejen pirátského života. A umíte-li používat kompas, či dalekohled, máte už teď pár pokladů v kapse.

Už v kostech cítíte pirátské volání? Dálky, větry a nekonečné moře na vás již čekají. Vstupte na palubu škuneru a nechte se pohltit touhou po dobrodružství. A hlavně nezapomeňte na pirátské heslo Chattyho Servéze: Chlastat rum, to chce um!