On-line programy pro virtuální konference

On-line programy pro virtuální konference

Situace okolo pandemie Covid19 způsobila, že se řada firem dostala do existenčních problémů. Některé oblasti podnikání přes noc téměř přestaly existovat, zejména cestovní průmysl, ubytovací a stravovací služby, nebo služby v oblasti event managementu a teambuildingu. Jednou z mála pozitivních věcí, kterou tato situace způsobila, byl rozvoj a implementace celé řady on-line řešení do firemních procesů.

Konference, kongresy a teambuilding

Pořádat, či nepořádat? Toť otázka! Konferenční byznys dostal od přírody skutečně tvrdou lekci. Situace, kdy jsou stovky lidí po celý den v jedné místnosti, nepatří zrovna k něčemu, co by epidemiologové opěvovali. Nicméně i v této oblasti je možné využít mnoho on-line řešení.

Komunikační programy

Pro potkávaní ve virtuálních prostorách je možné využít řešení od celé řady etablovaných softwarových firem. K oblíbeným softwarovým programům patří Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, Cisco Webex, Slack nebo znovuzrozený Skype. Většina těchto programů nabízí téměř plnou funkcionalitu již v základní variantě a pro realizaci méně početných eventů jsou plně dostačující. Od placených verzí se liší zpravidla počtem účastníků meetingu a délkou meetingu.

Webináře a streaming

Webináře jsou v poslední době hojně využívanou formou vzdělávání zaměstnanců nebo pro školení zákazníků. Objevují se zejména na odborných komunitních portálech. Pro „živější“ formu školení je možné využít live-streaming. V herním odvětví je jednoznačně jedničkou streamovací platforma Twitch, ve firemním odvětví využijete například klasické YouTube.

Virtuální programy

Výše uvedená softwarová řešení lze využit při organizaci virtuálních konferencí a kongresů. Oceníte je také při plánování on-line teambuildingů či firemních školení. Ve spojení s vhodným virtuálním programem můžete připravit účastníkům akce překvapivý zážitek.

Virtuální únikové hry

Platforma TerraHunt umožňuje organizaci venkovních mobilní akcí, ale stejně tak realizaci týmových programů ve virtuálním světě. Využívá spolupráce mobilní aplikace pro operační systém Android (optimalizace pro mobily i tablety) a aplikace fungující ve webovém prohlížeči (využitelná na zařízeních se systémy Windows i iOS).
 

Pro virtuální týmové programy je nejvhodnější webová verze aplikace, kterou elegantně propojíte s některým z výše uvedených komunikačních programů. Pro on-line programy lze využít například některou virtuálních únikových her. Ty mohou vaši klienti nebo zaměstnanci absolvovat jako individuální nebo týmovou soutěž.

 

Technické řešení

Účastníkům akce stačí zpravidla osobní počítač nebo mobilní zařízení. U organizátorů jsou nároky na technické zabezpečení větší. Základem je kvalitní hardware, rozumné softwarové vybavení a slušná rychlost internetového připojení.

Udržovat vztahy s partnery a klienty

Obecně se dá říct, že realizace virtuálních firemních programů je finančně dostupná, časově nenáročná a po technické stránce nikterak složitá. Udržovat vztahy s obchodními partnery a klienty, nebo zorganizovat teambuilding pro zaměstnance, je tak díky moderním řešením možné i v čase sociálního distancování.