Paragliding na firemních akcích

Paragliding na firemních akcích

Naše sesterská firma AIR CENTRUM s.r.o. je lídrem v provozování školy paraglidingu a tandemových letů v ČR. Každoročně vychová několik desítek nových pilotů. Není tedy překvapením, že jsme paragliding zařadili také do našich programů pro firemní klientelu. Co se týče stylizovaných teambuildingových programů, najdete paragliding v programu Jako James Bond, kam ho zařazujeme z důvodu zvýšení atraktivnosti celé akce a jako protiváhu teambuildingovým aktivitám. Klienti se však nemusí bát, že je hned bezhlavě pošleme na jejich první let. 

Z časových a bezpečnostních důvodů se jedná spíše o "seznámení s paraglidingem". Ukážeme si ovládání kluzáku na zemi, odstartovat jej do letové polohy, s ním provést krátký "poskok" a následně bezpečně položit na zem. Maximální výška, do které se dostanete je tedy přibližně jeden metr, ale i tak je zařazení této aktivity pro klienty velmi lákavé, protože si sáhnou na něco, co pro ně bylo doposud zcela neznámé.

Občas se však najdou klienti fajnšmekři, kteří chtějí seznámení s paraglidingem věnovat například celé odpoledne a v případě ideálních podmínek se skutečně vznesou i do několika metrů a absolvují svoje první životní bezmotorové lety.

Kromě Jamese Bonda využíváme paraglidingové aktivity v zážitkovém leteckém dni, kde tvoří páteř celého leteckého dne. Kromě seznámení s paraglidingem, které probíhá podobně, jako u Jamese Bonda, si klienti také skutečně zalétají, a to díky tandemovým kluzákům a našim instruktorům. Po krátké pěti minutové instruktáži se i úplní laici zapnout k pilotovi a spolu sním se vznesou několik set metrů vysoko a zažijí skutečné pocity dravých ptáků bez jakéhokoliv hluku motorů. Můžeme vám garantovat, že po přistání budete chtít letět ještě jednou.

Jen to počasí občas zlobí

Jedinou nevýhodou paraglidingových aktivit při našich akcích je nutnost vhodného počasí, které bohužel občas bezpečné létání nedovolí. Naším největším nepřítelem je silný vítr a déšť. V takové chvíli nastupují náhradní aktivity a naděje, že paragliding společně vyzkoušíme při příští firemní akci.