Slovenská metropole Bratislava - tisícileté město na Dunaji

Slovenská metropole Bratislava - tisícileté město na Dunaji

Bratislava, vstupní brána na Slovensko. Město na Dunaji, které je tvořeno více než tisíciletou historií a hradem majestátně se tyčícím nad řekou. V samotném středu Bratislavy se nachází Staré město, které je tvořeno množstvím rušných ulic.

V bezprostřední blízkosti moderního centra města je historické centrum, které jako by nepatřilo do velkoměsta. V jedné ulici se setkáte s tramvajemi, auty a ruchem velkoměsta, a hned ve vedlejší uličce tento ruch vystřídá nostalgické ticho, při kterém pocítíte atmosféru dávných časů, které vychází z historických budov okolo vás.

Historické centrum Bratislavy

Historické centrum je rozděleno na dvě stěžejní části. První částí je oblast Hviezdoslavovým náměstím, Michalskou bránou, Františkánským náměstím nebo nádhernou budovou Slovenského národního divadla. Další velmi působivou částí je samotný Bratislavský hrad, ke kterému se dostanete krásnými klikatými uličkami.

Ubytování a catering

Gastronomie, služby, ubytování, to jsou oblasti, kde si každý může vybrat z nepřeberného množství hotelů a restaurací. Ty se nachází přímo v samotném historickém centru, nebo lze využít i hotelů s větší kapacitou vzdálených jen pár minut od centra.

Z velkého počtu tříhvězdičkových hotelů, menších rodinných penzionů a luxusních moderních pětihvězdičkových hotelů si dozajista vybere každý podle svých nároků a preferencí. Bratislava je město, které vás jistě nadchne svou historií i současnou kulturní scénou. Byla by škoda jí nenavštívit!

Dostupnost dalších lokalit

Pokud budte chtít navštívit i další atraktivní místa, nebo uspořádat firemní akci sportovnějšího ražení, naskýtají se další možnosti. Zhruba hodinu jízdy od hlavního města se nachází oblast Jižní Moravy, kde můžete absolvovat programy v Lednicko-valtickém areálu nebo Mikulově.