Stopem za dobrodružstvím

Stopem za dobrodružstvím

Máte rádi dobrodružství nebo se držíte při zemi a dobrodružství raději prožíváte bezpečně se svými oblíbenými hrdiny v kinosálech? Jedním z trendy dobrodružství dnešních dní je stopování neboli cestování autostopem. Stopování sebou kromě požadovaného dobrodružství či vysněné cílové destinace nese i spoustu dalších výhod.

Především je nejlevnější. Pokud nepospícháte z bodu A do B za co nejkratší čas, můžete rapidně ušetřit. Cestování autostopem je však také nejekologičtější a ve srovnání s dopravními zácpami či zpožděním vlakových spojů i nejrychlejší možností dopravy.  

Cesta je cíl

Mnoho lidí nepovažuje cílovou destinaci za cíl svého stopování. Samotná cesta je pro ně tím cílem. Při tomto punkovém stylu dopravy můžete zažít spousty nových zážitků, potkat zajímavé lidi a podívat se na místa, o kterých jste do té doby neměli ani tušení.

Nemusíte cestovat autostopem jen, abyste se někam dostali. Můžete si z toho udělat hru! Letos proběhl již 4. ročník mistrovství České republiky v autostopu. Tento rok stopovali jeho účastníci z Prahy do Oděsy a zpět. Museli tak stopem překonat trasu minimálně 4800 km a splnit při ní předem zadané úkoly.

Další podobnou akcí u nás je závod Low Cost Race. Závod trvá 10 dní napříč Evropou, účastní se ho 10 párů a cílem je projet co nejvíce měst Evropy a zažít co nejvíce zajímavých zážitků. Celá soutěž je stížená podmínkou, že na hlavu ve dvoučlenném týmu si nesmíte vzít víc než 2500 Kč.

Každý rád jiné dobrodružství

Pokud jste autostopem nedotknutí a máte přece jen trochu strach, začněte v České republice. Na některých trasách, jako je Praha Brno či Olomouc – Praha je stopování naprosto běžné. Z evropských zemí je pak možné zkusit stopování v Německu, Rakousku či Nizozemsku. Pro stopování se nedoporučují jižní země jako je Francie či Itálie, řidiči tu moc často nezastavují.

Je však nutné dodat, že ne všechny vaše cesty budou jako z Holywoodských trháků. S batůžkem se asi nesvezete v luxusním voze Jamese Bonda ani se nepřiblížíte smrti jako při jízdě autem či tankem s týmem Rychlých a zběsilých. Mnohem pravděpodobnější bude dobrodružství obnášet jízdu autem postarší výroby s cizincem, který vás může spíše překvapit.

Kdo ví, kam vás cesta dovede a koho potkáte. Právě v tomto spočívá to kouzlo. Co kdybyste potkali neohroženého dobrodruha na způsob Indiana Jonese, který vám teprve ukáže co je dobrodružství.

Stopem po světě

Jízda autostopem je dnes již běžnou záležitostí. Patří mezi nejlevnější, nejekologičtější a nejrychlejší způsoby dopravy. V České republice se pořádají závody ve stopování i mistrovství ČR. Lákalo by vás takové dobrodružství nebo je to už mnoho adrenalinu? Pokud máte rádi zdravou míru dobrodružství, vyzkoušejte teambuildingový program Jako James Bond.