Továrna na zážitky obklopená nádhernou přírodou

Továrna na zážitky obklopená nádhernou přírodou

V nohách třes, žaludek sevřený strachem, příliš se kolem sebe nerozhlížím a pomalu pokládám nohu přes nohu na visutém mostu. Spolu s kluky míříme do středu tohoto mostu, kde se pohupuje kabina na lanech. Čeká mě zatím nejvíce adrenalinový zážitek za celý můj dosavadní život. Jdu si skočit největší houpačku světa.

Nevis Swing se představuje

Pokud byste čekali, že adrenalinové centrum plné atrakcí světových NEJ se nachází někde v Evropě, pak vás zklameme. Abyste sjeli divokou řeku na člunech s ponorem pouhých 10 cm (tzv. shotover), skočili bungee jumping hned v několika městech tohoto státu a pokořili největší houpačku světa, musíte zaměřit na jižní polokouli na Nový Zéland.

Město Queenstown, které se rozkládá na březích jezera Wakatipu, je právem přezdíváno jako továrna na zážitky. Mimochodem, jezero obsahuje z 99,9 % čistou vodu a je druhým nejčistším jezerem Nového Zélandu. Tvar jezera nápadně připomíná jizvu na čele Harryho Pottera.

Kousek od hlavní ulice Queenstownu sídlí společnost AJ Hackett, která turistům nabízí nevšední zážitek v podobě skoku houpačky Nevis Swing. Odvážlivce čeká 70 metrů volného pádu z výšky okolo 120 metrů nad korytem řeky. Nad touto řekou se zhoupnete hned čtyřikrát, přičemž nejdelší oblouk zhoupnutí dosahuje až 300 metrů. Zpátky nahoře v kabině se ocitnete za cca 4 minuty.

Tento zážitek vás přijde na 210 NZD (novozélandských dolarů). Dítě zaplatí pouze 160 NZD. Na houpačce můžete skočit i v páru, pokud se sami neodvážíte. Skákat jde popředu, pozadu nebo svázání k sobě čelem i zády.

Novozélandská láska k adrenalinu

Ačkoliv kořeny adrenalinu, zejména pak bungee jumpingu, sahají někam do pamětí kmenů v souostroví Vanuatu, zakladatele novodobého “adrenalinu” se nachází o pár set kilometrů jinde. A. J. Hackett, který založil zmiňovanou stejnojmennou společnost v Queenstownu, se pro tento extrémní skok nadchnul v roce 1987.

Hackett se stal prvním a zároveň i posledním skokanem ze špičky Eiffelovy věže v Paříži. Proč posledním? Skok se mu podařil, ale hned po jeho dokončení byl zatčen francouzskou policií, neboť se nejednalo o legální seskok.

Přesto se Hackett adrenalinu v žilách nevzdal a zprovoznil první stálé komerční The Kawarau Bridge Bungy nad řekou Kawarau river poblíž města Queenstown. Výše popsaný Nevis Swing se nachází o pár kilometrů dál ve stejném údolí.

Pokud chcete zažít proudění adrenalinu v žilách, nemusíte vyrážet přes půl zeměkoule na Nový Zéland, akci s napětím v žilách okusíte s kolegy na lanových překážky nebo při paraglidingu.

Štítky

Za adrenalinem na Zéland i do ČR

Nový Zéland není proslavený pouze nádhernou přírodou a trilogiemi Pán prstenů a Hobit. Mnoho turistů láká zažít seskok na největší houpačce světa Nevis Swing, kterou nabízí zakladatel novodobého bungy AJ Hackett. Avšak adrenalinovou zábavu si můžete užít společně se svým pracovním týmem i v České republice.