Zábava na sedm? Pub Quiz!

Zábava na sedm? Pub Quiz!

Hospody a bary už jsou nějaký ten pátek nedostupné, ale všichni věříme, že se brzy otevřou a spolu s nimi se vrhneme i do víru společenských zábav a her, třeba hospodského kvízu.

Do té doby jsme sice odkázáni na on-line prostor, ale i v něm se nabízí možnost užít si spoustu zábavy a třeba se i procvičit na ten pravý nefalšovaný hospodský kvíz.

Kvízy jako hospodský fenomén

Pub Quiz vznikl ve Velké Británii, ale brzo se stal populární po celém světě. U nás se kvízy rozšířily poměrně nedávno, ale rychle si získávají oblibu. Vědomostními soutěžemi pro týmy se bary a hospody pokouší nalákat pravidelné zákazníky. A mnoho lidí na nabídku zajít s přáteli posedět a u toho si zahrát slyší.

Je to sice jen hra, ale i ve hře chce každý vyhrát. Základem jsou samozřejmě znalosti a postřeh, ale jsou i další tipy, jak zvýšit své šance v získání vítězství.

1) Poskládejte různorodý tým

Ten umí to a ten zas tohle, zpívá Jan Werich ve známé písničce a má pravdu. V hospodském kvízu se setkáte s řadou naprosto odlišných témat a nikdo se nemůže orientovat ve všech. Klíčem je vybrat si do týmu spoluhráče s různými zájmy i vzděláním tak, abyste svými vědomostmi pokryli témata vědecká, humanitní, technická i showbyznys a kulturu.

Správný lídr by měl dobře znát své kolegy a vědět, ve kterých oblastech se na ně může spolehnout – vítězství může dosáhnout jen jeden tým a rozhodně to bude ten s nejširším záběrem znalostí.

2) Zvolte správného šéfa

Každý tým by měl mít jednu vůdčí osobnost, člověka, který se nebojí zariskovat, sebevědomě rozhodne, jak odpovědět, pokud se členové týmu neshodnou, a jen tak neztratí hlavu. Musí být klidný, umět naslouchat a samozřejmě přispívat svou troškou vědomostí do mlýna.

I v hospodském kvízu se – jako v jakékoli jiné hře – projeví vlastnosti každého člena týmu. A jestli chcete zvítězit, budete potřebovat toho správného bosse.

3) Buďte sehraní

Při soutěžích se dobře ukáže, jak moc se znáte a jak jste zvyklí na sebe spoléhat. První kvíz, kterého se jako tým zúčastníte, možná nemusí vyjít, ale jak se budete víc poznávat, půjdou vaše výkony nahoru.

Hospodský kvíz je dobrá varianta i pro teambuilding – poznáte v něm slabé a silné stránky svých kolegů, naučíte se je zapojovat do práce tak, aby byli co největším přínosem, a díky hře se z vás všech snadněji a rychleji stane dobře fungující kolektiv, který bude šlapat nejen v soutěžích, ale i v běžném pracovním životě.

4) Bavte se

Víc než cokoli jiného má být hospodský kvíz zábava. Hrajte se zápalem pro věc a radostí a uvidíte, že vám soutěžení půjde jako po másle. Přece jen vítězství není to nejdůležitější a pokud vám kvíz přinese pár příjemně strávených chvil, pak je případná výhra jen sympatický přídavek.

On-line kvízy

Nevíme, kdy se do svých oblíbených barů a hospod zase podíváme. Než se to stane, můžeme se s přáteli a kolegy stýkat jen virtuálně, přesto i on-line prostor nabízí možnost zahrát si a užít si společně strávený čas.

Ať už si kvíz zorganizujete sami, nebo využijete nabídku profesionálů, přejeme vám příjemnou zábavu.