Alkohol ve světové kinematografii

Alkohol ve světové kinematografii

Alkohol měl odjakživa jednu z hlavních rolí i ve světové kinematografii.

Představíme vám 5 drinků, které svoji popularitu získaly právě ve slavných filmech.

Protřepat, nemíchat…

Nejsou asi známější scény s alkoholickým nápojem, než ty ze sérií filmů o agentovi 007. Například ve slavném díle Casino Royale se objevuje známé Vesper Martini.

To bylo vymyšleno právě pro tento díl slavného Jamese Bonda. V kultovním filmu z roku 2006 herec Daniel Craig dokonce v jednom z dialogů prozrazuje recept na tajemný nápoj, když říká: „Tři díly ginu Gordon’s, jeden díl vodky, půl dílu Kina Lillet. Protřepat, dokud drink není ledový, a pak přidat velký, tenký plátek citronu. Máte to?“

Sex ve městě a Cosmopolitan

Milovníci kultovního seriálu Sex ve městě určitě znají oblíbený drink Cosmopolitan. Objevuje se průběžně nejen v jednotlivých seriálech, ale i ve filmu samém z roku 2008.

Když jdou hlavní hvězdy filmu slavit, Miranda se ptá: „Proč jsme tohle přestali pít?“ Nato Carrie s notnou dávkou ironie odpovídá: „Protože všichni ostatní začali!“. Cosmopolitan si můžete sami namíchat spojením slavného likéru s pomerančovou chutí, brusinkovým džusem a citronovou šťávou.

Koktejl s Červeným okem

Pokud jste fanoušky amerického herce Toma Cruise, určitě znáte film Koktejl. Barman a student vysoké školy v jedné osobě používá drink zvaný Červené oko jako lék na kocovinu.

Tento speciální koktejl si hlavní hrdina Flanagan míchal z vodky, rajčatového džusu, piva a jednoho čerstvého vejce. Pro poslední zmíněnou ingredienci se ale dlouhodobé oblibě nápoj netěšil.

Big Lebowski a Bělogvardějci

Dalším kultovním filmem, kde si alkohol zahrál jednu z hlavních rolí, je film bratří Coenových The Big Lebowski. Hlavní hrdina, herec Jeff Bridges, si během celého filmu dopřává drink s názvem White Russian.

Ten je pojmenován po jedné ze skupin bojující v ruské občanské válce – po Bělogvardějovcích. Přestože tento drink smíchaný z kávového likéru, vodky a smetany, existoval už dávno před filmem, raketovou oblibu získal až po uvedení filmu v roce 1998.

Někdo to rád horké

Slavná Marylin Monroe proslavila další alkoholický drink ve filmu Někdo to rád horké.

Scéna, kdy mají cestující ve vlaku k dispozici jen whisky a vermut a Dolores se rozhodne oba nápoje smíchat, přivedla na svět alkoholický drink zvaný Manhattan.

Štítky

Drink pro každého

Veškeré drinky, které jsme vám v článku představili, si můžete sami namíchat. Na internetu najdete volně dostupné recepty. Pak už jen stačí pustit si jako kulisu film, ve kterém se daný nápoj proslavil. Přejeme vám příjemný večer.