Dárkové předměty pro účastníky akce

Dárkové předměty pro účastníky akce

Dárkové předměty pro všechny zúčastněné patří mezi podstatné součásti každé firemní akce. Zaměstnanci, nebo obchodní partneři, by si z akce měli odnést hlavně nezapomenutelný zážitek a hezkou vzpomínku. Nejdůležitějším prvkem eventu je v prvé řadě programová náplň, nicméně dárkové předměty patří mezi ty maličkosti, které pomohou dobrý pocit z akce udržet i v následujících týdnech a měsících.

Jak k pořizování dárkových předmětů přistupovat?

Při výběru firemních dárků se zpravidla zohledňují dvě kritéria. Za prvé „pro koho jsou dárkové předměty určeny“ a za druhé „jaký je na dárkové předměty rozpočet“. Je zcela pochopitelné, že v případě uspořádání každoroční teambuildingové akce pro několik stovek zaměstnanců, se nemá cenu zaměřovat na luxusnější zboží, protože by mohlo dojít k výraznému navýšení rozpočtu. Pokud však pořádáte zážitkovou akci pro své obchodní partnery nebo V.I.P. klienty, doporučujeme na firemních darech nešetřit. V následujících odstavcích můžete najít inspiraci, jak kterou skupinu účastníků upomínkovými předměty obdarovat.

1. Firemní akce s tlakem na rozpočet

Sezóny, ve kterých je rozpočet na firemní akci nižší, něž by bylo zapotřebí, jsou a budou. Ale ani to neznamená, že neexistuje varianta dárkového předmětu, kterou by obdarovaní neocenili. Oblíbenou variantou bývá výrobek z čokolády, jehož cena se pohybuje v řádech desítek korun. Nejjednodušší verzí je tabulka čokolády s firemním logem, tabulka čokolády s originálním logem teambuildingového programu, čokoláda s designem bankovek (koruny, dolary, eura), popřípadě zlaté cihly nebo další designové výtvory. Takovým dárkem neurazíte, každého potěšíte a rozpočet na firemní akci výrazně nezatížíte. Doporučujeme všechny obdarovat až po zakončení programu.

2. Tradiční teambuilding

Pokud je rozpočet na akci přijatelný, doporučujeme výběrem firemního dárku podpořit atmosféru teambuildingového programu. Výbornou volbou jsou trička se stylovým logem nebo sloganem firemní akce. Trička se navíc dají použít pro odlišení jednotlivých týmů. Můžete tak mít trička v tolika barvách, kolik týmů se akce účastní. Tyto dárky je vhodné účastníkům předat ještě před začátkem eventu, aby si je mohli všichni obléct. Podporuje to atmosféru akce a sounáležitost s týmem. Navíc to pak velmi dobře vypadá na fotkách.

3. Vánoční večírek pro zaměstnance

Vánoční večírek je akcí, při které se hodí sáhnou do peněženky o něco hlouběji. Díky tomu, že finanční nároky na realizaci programu nebývají zpravidla tak vysoké jako při outdoorové akci, účastníci očekávají dárkové předměty spíše střední až vyšší kategorie. Jednou z variant je koupě širšího spektra dárků, které dáte do tomboly (luxusní čaje, káva, bonboniéry, alkoholické nápoje nebo dárkové poukazy). Další variantou je reprezentativní dárek, kterým obdarujete všechny zúčastněné. Vhodnou volbou je láhev dobrého (nikoliv však předraženého) vína s originální etiketou, vyrobenou pro tuto akci profesionálním grafikem.

4. Akce pro obchodní partnery a V.I.P klienty

Eventy pořádané pro obchodní partnery znamenají zpravidla vyšší náklady. Obchodního partnera neubytujete v táborové chatce a nebudete s ním opékat nad ohněm špekáčky. Taková akce zpravidla zahrnuje ubytování v prostorách reprezentativního hotelu, pestrý zážitkový program a kvalitní catering. Pokud budete obdarovávat obchodního partnera, tak tabulkou čokolády ho zřejmě neomráčíte. Pro takové příležitosti doporučujeme dárková balení kvalitnějšího vína nebo tvrdého alkoholu. V případě, že chcete parterům opravdu ukázat, jak si jejich spolupráce vážete, doporučujeme speciální dárkové sety. Ty kromě láhve s destilátem obsahují také sklenice z ručně broušeného olovnatého skla, případně karafy na alkoholické nápoje. Takové dárkové předměty jsou větší investicí a je dobré je objednat s dostatečným předstihem (s ohledem na termín a počet účastníků firemní akce). K těmto účelům využíváme luxusní dárkové sety partnerské společnosti ONTE CRYSTAL, která je evropskou špičkou v produkci výrobků z českého broušeného olovnatého křišťálu. Díky dlouhodobé spolupráci můžeme našim klientům tyto výrobky nabídnout za zvýhodněné ceny a celé dárkové balení designově upravit právě pro účely firemní akce.Z-AGENCY doporučí vhodný dárek pro vaši akci

Dárkové předměty pro účastníky akce jsou třešničkou na dortu celého programu. Výběr vhodného firemního dárku je dobré dělat s ohledem na rozpočet a na účel firemní akce. Z-AGENCY vám ráda s výběrem vhodného dárku pomůže. Ať už se bude jednat o designovou čokoládu nebo luxusní dárkový set, obdarovaný vždy ocení, že jste si na něho vzpomněli. V případě, že budete mít požadavky na speciální designové úpravy předmětů nebo dopravu, nebojte se na nás s těmito požadavky obrátit. Rádi vám nabídneme vhodné řešení.