Sci-fi na firemních akcích

Sci-fi na firemních akcích

Sci-fi tématika je naší srdeční záležitostí. Již dlouhé roky se v naší firmě vedou velmi živé diskuze o tom, zda být na temné nebo světlé straně síly, jestli je větší frajer Luke Skywalker nebo Darth Vader. Stejně tak řešíme, jestli by Mr. Spock přepral Hana Sola, či nikoliv. Ano... sci-fi máme rádi, chodíme na něj do kina, čteme knihy s touto tématikou a nebojíme se ho použít!

Klasická sci-fi nade vše 

Bylo jen otázkou času, než jsme tuto tématiku naplno zapracovali do nabídky našich programů pro firmy. Star Wars, Strar Trek, Stopařův průvodce po Galaxii, E.T. Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu, Blade Runner, Vetřelec... všechny tyto tituly patří mezi živoucí klasiku. Ta nebledne ani ve srovnání se současnými - technicky vymazlenými -  komiksovými adaptacemi o slavných superhrdinech. Kvalita příběhů, jejichž adaptace ještě nepotřebovala hi-tech berličky v podobě dech beroucích scén renderovaných rozlehlými data-centry, je prostě nadčasová.

Ochránci Galaxie jako teambuilding

S tvorbou sci-fi teambuildingového programu jsme koketovali dva roky. Bylo důležité propracovat příběh, skladbu teambuildingových a outdoorových aktivit a pochopitelně vyrobit kostýmy, pomůcky a nakoupit materiál. Z původního množství sci-fi hrdinů jsme vybraly ty nejstěžejnější a začali s výrobou kostýmů. Produkce samotných aktivit nebyla rozhodně jednoduchou záležitostí. Jinak vypadá aktivita vymyšlená na papíře, jinak pak vypadá v terénu. Souběžně s vývojem tedy probíhalo také testování. Zajímavostí je také samotný název programu. Již od počátku jsme chtěli mít v názvu slovo “Galaxie” a nutno přiznat, že Stopařův průvodce po Galaxii nám byl nemalou inspirací. Nakonec jsme se rozhodli pro název "Ochránci Galaxie" a téměř současně vyslalo vydavatelství Marvel do světa první ukázky nového filmu s názvem “Strážci Galaxie”. Inu, i takové náhody se stávají a rozhodně nemáme Marvelu za zlé, že má podobný název jako my :).

Galaktické vánoce jako vánoční večírek

První realizace programu Ochránci Galaxie dopadla na jedničku, nám se však se sci-fi tématikou nechtělo rozloučit. Díky množství nápadů, které v rámci teambuildingového programu zůstaly nevyužity, jsme se tedy vrhli na přípravu programu indoorového, který by se hodil pro firemní večírky, respektive večírky vánoční. Tak vznikly “Galaktické vánoce”, které s sebou nesou galaktickou atmosféru do předvánočního období. Stylový vánoční program plný zábavných aktivit, humorných scének, prvotřídních masek a rekvizit.

Sci-fi jako věčná inspirace 

Příprava programů se sci-fi tématikou je velmi příjemná činnost a věnujeme jí maximální úsilí. Vznik dvou nových unikátních programů výrazně rozšířil naše portfolio služeb, ze kterého si tak nyní vyberou jak klienti konzervativnější, tak ti odvážnější. Možností, kterou určitě stojí za to se zaobírat, je spojení obou programů v jeden velký komponovaný "galaktický" program. Oba programy realizujeme v českém, anglickém i ruském jazyce.