Výjimečný sportovní výkon Karla Vejchodského

Výjimečný sportovní výkon Karla Vejchodského

15.6.2017 se podařilo našemu jednateli Karlu Vejchodskému zalétnou velmi dobrý sportovní výkon. Na bezmotorovém paraglidovém kluzáku GRADIENT Aspen 6 uletěl trojúhelníkovou trasu o délce 168,25 km za 9 hod a 10 minut.

Český pohár paraglidingu

ČPP je průběžnou celoroční soutěžích českých paraglidingových pilotů, každoročně se jí účastní téměř tisícovka pilotů. Soutěží se v několika kategoriích dle věku pilotů, pohlaví ale i podle kategorií kluzáků. Do celkového pořadí se počítají 4 nejhodnotnější lety každého pilota, přičemž minimálně dva z nich musí být uletěny na území ČR. Další lety je možné uskutečnit například v Alpách nebo na druhé straně světa.

Hodnocení letů

Vlastní lety se zaznamenávají pomocí tracklogu GPS. Po uploadnutí tracklogu na stránce soutěže systém lety ihned automaticky vyhodnotí a udělí body. Lety se totiž dělí bodle bodů na: volný let bez návratu, let s návratem a FAI trojúhelník. Nejhodnotnějším je právě FAI trojúhelník, dalo by se říci, že se jedná o plachtařskou královskou trať. 

Externí odkazyVzhůru k oblakům

Aviatické aktivity patří rozhodně k těm adrenalinovějším a jsou častou součástí našich firemních akcí. Absolvovat můžete například "seznámení s paraglidingem", ale i vyhlídkové "tandemové paraglidové lety". Je však dobré důkladně zvážit, kterou aviatickou variantu absolvujete a zda je na takový zážitek váš tým psychicky připraven.