Zážitky pro firmy

Zážitky pro firmy

Uspořádáním úspěšné firemní akce se společnost dobře prezentuje jak svým obchodním partnerům, tak zaměstnancům. Podstatné je ovšem slůvko “úspěšné”. Mezi úspěchem a neúspěchem bývá někdy velmi tenká hraniční čára a i ta nejlépe připravená firemní akce za tuto hraniční čáru může dostat.

Plánování firemní akce

Nicméně v tomto případě platí rčení “štěstí přeje připraveným” a je tedy vhodné nepodcenit přípravu a plánování. Programová skladba firemní akce se zpravidla liší dle účelu akce. Může se jednat o zážitky, sportovní program, teambuilding, kulturní vystoupení a další. Je dobré si definovat, co od akce očekáváme, např. zda chceme, aby se naši zaměstnanci jenom bavili, nebo aby měla akce také vzdělávací potenciál.

Zážitky pro firmy

V případě, že se jedná čistě o odměnu za dobře odvedenou práci, firemní večírek, popřípadě program pro obchodní partnery nebo VIP klienty, doporučujeme zvolit program formou zážitkové akce. Jedná se zpravidla o programy, v nichž není vyžadováno aktivní zapojení účastníků do programu, účast je čistě dobrovolná a jedná se vlastně o pasivní přijímání/prožívání určité aktivity.

Firemní zážitek ve formě adrenalinu

Může se ovšem stát, že se zážitková akce stane noční můrou a ne firemním zážitkem v pozitivním smyslu slova. V případě zvolení zážitků ve formě adrenalinových aktivit je dobré pozorně vnímat připomínky a pokyny adrenalinových profesionálů, kteří dané aktivity realizují. Zejména v případě aviatických aktivit je nutné brát v potaz povětrnostní podmínky a v případě špatného počasí na realizaci zážitkové aktivity netrvat. Adrenalin je jako firemní zážitek výbornou volbou, ale je nutné ho realizovat s rozmyslem.

Gurmánský zážitek

Zážitek může mít kromě adrenalinu i gurmánskou formu. Např. degustace vín, degustace čokolády, výroba vlastních čokoládových pralinek nebo workshop vaření může oslovit takové účastníky, kteří adrenalinu zrovna neholdují. Výhodou těchto zážitkových akcí je to, že je lze zpravidla realizovat v průběhu celého roku, nezávisle na ročním období a počasí.

Zážitek ve formě firemní cesty

Firemní cesty jsou nabízeny klientům zejména celou řadou cestovních firem a agentur. Firemní cesty mají poměrně blízko ke klasické rekreaci. Účastníky zpravidla čeká exotická lokalita, příjemný hotel, delegát a nenáročný zážitkový program. Součástí takové firemní akce však zpravidla bývá i pracovní část, která bývá realizována obvykle v kongresových sálech hotelů.

Zážitky pro firmy od Z-AGENCY s.r.o.

Z-AGENCY s.r.o. je společnost která svým klientů nabízí fullservisové služby. Specializuje se na plánování a realizace firemních akcí, teambuilding a outdoorové programy. Z-AGENCY má však v nabídce i celou řadu zážitkových programů a aktivit, které je schopna realizovat po celé ČR, ale i v zahraničí. V instruktorském týmu Z-AGENCY je celá řada animátorů, profesionálních horských vůdců i horských průvodců, kteří budou vaší oporou při vašich firemních cestách.