Dobrodružné úniky ve virtuální světě

Dobrodružné úniky ve virtuální světě

Zrovna když se u nás začaly konečně objevovat neodbyté a kvalitně připravené únikové hry, zasáhla do veřejného prostoru pandemie a únikovky byly jako mnoho dalších odvětví zábavy zrušeny. Naštěstí se alespoň některé z nich přesunuly do virtuálního prostoru, a tak o ně zájemci o dobrodružství nepřijdou úplně.

Posílení kolektivu, dobrá nálada a moderní přístup

Řada firem považuje teambuildingové akce během pandemie buď za nereálné, nebo zbytečné. Opak je však pravdou. Díky moderním komunikačním technologiím je možné uskutečnit spoustu meetingů on-line.

A právě v této době by měli zaměstnavatelé pečovat o pevné vztahy v kolektivu, které jsou narušeny izolací, a o dobrou psychickou kondici svých zaměstnanců.

Virtuální úniková hra přináší do kolektivu nové impulsy a účastníci díky ní zažijí v době plné starostí pár hodin zábavy a dobrodružství. Kouzlem únikovek obecně je možnost ztratit se nereálném světě – všechno, co se děje ve hře, mozek vnímá jako skutečné a hráč tak může na chvíli zapomenout na své problémy a smutky. A přesně tohle přece v roce 2021 potřebujeme!

Stejně jako pracovnímu kolektivu může virtuální úniková hra posloužit i mezi přáteli, kteří se nemohou vídat, nebo mezi členy rodiny, kteří spolu chtějí aktivně strávit čas nějakou zajímavou aktivitou.

Jak na to?

Vyberte si únikovou hru, která vás zaujala. Detektivka, dobrodružná fantasy nebo snad záchrana světa? Prosím, možností je mnoho. Některé hry vyžadují, aby byli účastníci během hraní v jedné místnosti – únikovka se odehrává na jedné obrazovce a hráči spolupracují v řešení.

V pandemické době je však často lepší, aby se lidé při hraní vůbec nepotkali. V tomto případě dostanou všichni účastníci přístupový odkaz nebo heslo ke hře, v domluvený čas se připojí a pustí se do dobrodružství.

Všichni vidí, co se ve hře děje, tým se domlouvá a radí pomocí chatu nebo videohovorů a lídr týmu podle pokynů svých spoluhráčů ovládá hru.

On-line únikovka se nijak neliší od té běžné. Mohou ji absolvovat i jednotlivci, ale v týmu je to mnohem lepší. Často umožňuje i variantu hraní, kdy spolu jednotlivci nebo týmy soupeří, kdo dokáže hrou projít lépe a rychleji.

Výhody on-line únikovky

Největší předností virtuálních her v současnosti představuje skutečnost, že je vůbec možné je uskutečnit. A samozřejmě jsou skvělé, protože jsou pro všechny hráče bezpečné a nehrozí, že by se během hraní někdo nakazil něčím jiným než dobrou náladou.

Zároveň se jedná o moderní zábavu, která propojí hráče, ať jsou momentálně kdekoli – ať už v jiném okrese, nebo v jiné zemi. Momentálně jen málo příležitostí nabízí takovou možnost.

Ztratit se ve světě dobrodružství

Současnou situaci lze dobře zvládnout je v dobrém psychickém rozpoložení. Dopřejte mozku nové impulzy, komunikujte s přáteli a kolegy a odpočiňte si během virtuálního dobrodružství, které pro vás on-line únikovka chystá.

Podaří se vám vyšetřit případ nebo zachránit svět? Příběhy čekají, stačí jen kliknout.