Jógou proti bolesti a chmurám

Jógou proti bolesti a chmurám

Poslední rok sebou přinesl mnoho změn a spoustu negativních věcí. Jednou z nich je určitě nedostatek pohybu spojený s obezitou, bolestmi zad a zhoršeným zdravotním stavem. Cítíte, že je na čase s tím něco udělat? Možná vám pomůže nějaký on-line kurz cvičení. A co by mohlo být na protažení a předcházení bolestem lepšího než jóga?

Zdravotní úpadek v izolaci

Pandemie koronaviru tvrdě dopadla nejen na týmové sporty, ale i na individuální cvičení v posilovnách nebo na kurzech. Spolu s karanténními opatřeními a omezením pohybu ubylo i běžných denních aktivit. A po roce od začátku epidemie je stále jasnější, že to má a ještě bude mít své dopady.

Kvůli nedostatku pohybu, ale i zhoršenému psychickému stavu, který vede k přejídání a méně zdravému životnímu stylu, přibrali podle statistik lidé průměrně od šesti do osmi kil oproti stavu před koronavirovou epidemií. Dalším a velmi častým problémem jsou kromě přibývání na váze i bolesti pohybového aparátu. S uzavřením sportovišť a tělocvičen mnoho lidí přestalo pravidelně cvičit, masáže se staly nedostupnými a práce na home-office často spočívá v sezení na gauči nebo na domácí židli nevhodné k práci. Bolesti zad a krční páteře jsou za těchto okolností jen otázkou času.

Jóga pro dobrou náladu i zdravé tělo

Cvičení je cesta, jak všechno zlepšit. A protože není lehké začít sám doma a skutečně dodržovat pravidelné dávkování pohybu, stojí za zvážení placené on-line lekce. Vynaložené finanční prostředky člověka donutí, aby se cvičení skutečně věnoval, a navíc si může být jistý, že bude trénovat se skutečným profesionálem předcvičujícím na domácí obrazovce.

Na bolesti zad případně protažení svalů pomůže jóga. Ke cvičení není takřka nic potřeba kromě podložky a zařízení, na kterém se bude on-line kurz přenášet. Profesionální trenéři se v posledním roce museli přesunout do virtuálního prostoru a už se stačili naučit, jak s ním pracovat. Obvykle se tedy můžete těšit na obraz kvalitních kamer, dobrý zvuk i detailní záběry na jednotlivé cviky, abyste se je mohli naučit správně.

Jóga člověku kromě správného držení těla a zdravých cviků přináší i klid a harmonii. Je velká šance, že se vám během cvičení podaří zapomenout na starosti, pročistit si hlavu a zrelaxovat. Po absolvování jógové lekce se budete k práci vracet odpočatější a s lepší myslí.

Hromadná podpora

Někdy je dobré domluvit se s více lidmi na společném cvičení. Můžete si například zaplatit kurz dohromady a cvičit v jednotný čas spolu s kolegy nebo přáteli. Vzájemná podpora vás namotivuje k pravidelné účasti na kurzu a navíc udělá z domácího cvičení společenský zážitek, kterých se nám teď tolik nedostává.

Štítky

Pravidelný pohyb zlepšuje kvalitu života.

Cvičení má své výsledky už tehdy, pokud je praktikováno alespoň pár minut denně. Obzvlášť při sedavé práci přinese pár cviků mezi věčným sezením u počítače okamžitou úlevu. Pravidelný kurz vám pomůže cvičení neodkládat a dopřát tělu to, co si přeje. Jakmile ho zapojíte do běžného života, už se bez něj neobejdete. A proč nezačít třeba s jógou?