Karlovy Vary

Karlovy Vary
cetrum lázeňství i filmového festivalu

Město v západních Čechách na soutoku řek Ohře a Teplé je proslavené Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary a lázeňstvím, jehož lázně patří u nás mezi ty nejnavštěvovanější. Kromě řady rekreačních objektů tady návštěvníci narazí na sklářský a potravinářský průmysl. Ačkoliv město je menší (necelých 50 tisíc obyvatel), podle katastru nemovitostí “téměř každá druhá nemovitost” patří obyvatelům Ruska nebo bývalého státu SSSR.

Jak se psala městská historie

Podle dochovaných záznamů založil první lázně na místě dnešních Karlových Varů císař Karel IV. Spolu se svou družinou pobýval kolem roku 1350 v lesích okolo Lokte. Dne 14. srpna 1370 Karel IV. udělil lázním městská práva a později došlo k přejmenování lázní na Karlovy Vary. Zajímavým mezníkem je rok 1807, kdy ve městě započala výroba tolik oblíbeného likéru Becherovka. Po válce dochází k vysídlení německého obyvatelstva a od roku 1946 se tady začíná konat světově proslulý filmový festival.

Historické a přírodní památky v okolí

Samotné centrum města je bohaté na řadu historických památek. Nalézá se tady nepočítaně kostelů a kapliček, z nichž mezi ty největší patří například barokní Kostel sv. Máří Magdalény nebo pravoslavný chrám Sv. Petra a Pavla. Nedaleko lesní kavárny Linhart stojí ruiny románského kostelíku sv. Linharta ze 13. století. Milovníci wellness nepohrdnou ani Císařskými lázněmi. K procházce poslouží i všech 5 kolonád (Sadová, Mlýnská, Tržní, Zámecká a Vřídelní). Vycházka po okolí města taky nezklame. Nachází se tady řada rozhleden, odkud jde pozorovat město i s přilehlou oblastí CHKO Slavkovský les jako na dlani. Návštěvníci města mají na výběr hned ze 4 rozhleden: Rozhledna Diana, Aberg (Doubská hora), Goethovu vyhlídku a nejstarší Vyhlídku Karla IV. z roku 1877.

Co vám Karlovy Vary nabízí

O kulturní vyžití ve městě není nouze. Kromě nejznámějšího festivalu se tady koná i JazzFest, Mezinárodní filmový festival turistických filmů Tourfilm nebo Food Festival Karlovy Vary. Město žije i hudbou (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka) a divadlem (divadlo Vítězslava Nezvala). Ve městě je řada lázní s termálními a minerálními bazény, kde se mohou vyřádit nadšenci vodních sportů. Není problém si zapůjčit kola a vyjet si po okolí.

Jak se tam dostat a kde přespat

Město mimo jiného (sklářství, potravinový průmysl) žije z turistického ruchu, proto není problém sehnat ubytování v hotelech celé řady úrovní. Před filmovým festivalem je potřeba rezervovat bydlení hodně dopředu. Ve městě naleznete na 200 různých ubytovacích zařízení. Město má vlastní letiště, ale rovněž je dostupné po silnici z Prahy (D6 směrem na Cheb). Dostanete se sem i od Chomutova po I/13 nebo z Českých Budějovic po I/20. Karlovy Vary leží na železniční trati z Chebu do Ústí nad Labem.

Speciality oblasti

Město se nachází nedaleko oblasti CHKO Slavkovský les a vojenského újezdu Hradiště. Oblast je kromě své fauny a flóry současně bohatá na mineralogické nálezy. Místo oplývá přírodním bohatstvím - zmiňované minerální prameny (výroba balené minerální vody) či ložiska kaolínů (výroba zdejšího porcelánu). Pro vyznavače geolokačních her je zde k dispozici program Treasure Hunt Karlovy Vary v českém, anglickém nebo ruském jazyku.

Doporučené akce v této lokalitě

Treasure Hunt
Týmová spolupráce, zábava a smích, hi-tech aplikace na tabletech. Soutěžní program plný zajímavostí a historie. Treasure Hunt pro váš kongres!
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Meetings
Meetings je rozvojový program zaměřený na spolupráci a komunikaci v rámci týmu a předávání informací napříč týmy. Týmy plní zadané úkoly, spolupracují s jinými týmy, vytváří vlastní výstupy a reflektují výsledky své práce.
Mýdlový workshop
Výroba mýdel je kreativní program, vhodný pro mnoho příležitostí. Vaši zaměstnanci, jejich rodiny či obchodní partneři jistě ocení možnost vyrobit si a odnést na památku vlastnoručně vyrobená přírodní mýdla.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Zbraně historické i současné
Atraktivní program pro obchodní partnery i zaměstnance. Vyzkoušíte si zbraně od dob dávného středověku až po současnost.
Don Maccarone
Firemní večírek v mafiánském stylu třicátých let. Legendární párty mafiánského kmotra známého pod přezdívkou Don Maccarone. Bujaré veselí, hazardní hry a svůdné ženy.
Challenge Tour
Challenge Tour je geolokační hra pro firemní akce. Při programu Challenge Tour se soutěžní týmy pohybují po terénu pomocí GPS tabletů s aplikací TerraHunt po předem připravené trase.
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je teambuildingový program rozvíjející kreativitu a strategické myšlení. Princip hry spočívá v tom, že se dva fiktivní poradenské týmy snaží získat co nejlepší volební výsledek pro svého kandidáta na post prezidenta.
Treasure Hunt Karlovy Vary
Další z variant soutěže Treasure Hunt vás zavede do lázeňského města Karlovy Vary. Moderní firemní akce odehrávající se jak na kolonádě, tak v okolí historických skvostů Karlových Varů.
Teambuilding s reflexí
Teambuildingový program určený pro rozvoj firemních týmů. Program je vedený formou zážitkové pedagogiky. Obsahuje outdoor nebo indoor aktivity a následnou zpětnou vazbu vedenou lektorem.
zpátky na lokality