Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál
firemní akce v srdci Jižní Moravy

Na pravém břehu řeky Dyje východně od města Mikulov se nalézá státní zámek Lednice. Více než 700 let, s pauzou v letech 1571–1576, byl v rukou Lichtenštejnců. V okolí novogotické budovy, která si prošla řadou rekonstrukcí, se rozkládá zámecký park z 19. století. Právě pro park a řadu zdejších pamětihodností je Lednicko-valtický areál považován za jeden z nejkrásnějších komplexů v České republice. Vyžití tady najdou milovníci kultury a historie, ale na své si přijdou i turisté, cyklisté nebo botanici.

Jak se psala zámecká historie

První zmínky o tvrzi obce Lednice jsou už z roku 1222. Účelem tvrze, která patřila vladykům Adamarovi a Lipertovi, bylo střežit brod na Dyji. Ale už v roce 1244 král Václav I. daroval tvrz do rukou Sigfriedovi Waisemu, u nás známého jako Sirotek. Jeho potomek Ortlín tvrz předal dál do rukou dvorana Jana z Lichtenštejnska. Pod rukama pánů Lichtenštejnců pak proběhla celá řada rekonstrukcí. Zámek je od roku 1945 majetkem státu. Na budově zámku se za téměř 800 let podepsala celá řada uměleckých slohů. Dnešní podoba imituje novogotiku, kterou získal zámek rekonstrukcí v druhé polovině 19. století. Ještě v 16. století se jednalo čistě o renesanční zámek. Avšak koncem 17. století proběhla rozsáhlá rekonstrukce, při které nechal italský mistr Domenico Martinelli renesanční prvky pozměnit na barokní.

Historické a přírodní památky v okolí

Pomineme-li samotnou zámeckou budovu, v okolí se nachází celá rada míst, která stojí za povšimnutí a návštěvu. Zmiňme alespoň maurský Minaret z roku 1798, Janův hrad (pseudogotická napodobenina hradní zříceniny) nebo nedaleký Lovecký zámeček.

Co vám Lednice nabízí

Kromě samotné návštěvy zámku, nebo přilehlých skleníků, se můžete projít v zámeckém areálu plním rybníků. V letní sezóně se zde pořádá celá řada kulturních akcí. Na Janově hradě bývají pořádané jarmarky i dobová vystoupení. Kousek od zámecké budovy můžete navštívit sokolnickou ukázku pod hlavičkou skupiny Zayferus. V zámeckém parku můžete absolvovat celou řadu firemních teambuildingových akcí.

Jak se tam dostat a kde přespat

Do Lednice dojede autem i integrovanou dopravou Jihomoravského kraje. Areál je dostupný z dálnice D2 Brno–Bratislava. Přijet sem můžete i z Břeclavi. Přímo V Lednici je několik placených parkovišť. Pokud pojedete vlakem, vystupte ve stanici Podivín, kde vás autobus za 15 minut doveze přímo na náměstí. Z Podivína vede i turistická značka do Lednice. Přespat můžete přímo v obci Lednice, kde je na 25 různých ubytovacích (od hostelů po hotely) zařízení včetně restaurací.

Speciality oblasti

Jižní Morava je proslavená svými vinicemi a kvalitními jakostními víny. Navštivte některých z okolních vinných sklípků a poznejte místní tradice včetně cimbálové muziky. Celý Lednicko-valtický areál je zapsán od roku 1996 v seznamu UNESCO, což vypovídá i mimořádnosti oblasti. Nachází se tady chráněná ptačí rezervace spadající pod Natura 2000. Od roku 2003 je areál také součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Doporučené akce v této lokalitě

Treasure Hunt
Týmová spolupráce, zábava a smích, hi-tech aplikace na tabletech. Soutěžní program plný zajímavostí a historie. Treasure Hunt pro váš kongres!
Escape Box
Escape Box je mobilní úniková hra pro firemní i soukromé akce. Za hrami Exit Room a Escape Game už nemusíte chodit, Escape Box přijede za vámi. Únikovka pro několik týmů najednou.
Galaktická Mise
Galaktický teambuilding. Cestujte z planety na planetu a překonejte nástrahy, které vás na nich čekají. Staňte se učedníky legendárního Dartha Vadera.
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Indiana a Svatý Grál
Indiana a Svatý Grál je teambuildingový outdoorový program pro firmy, který všechny účastníky zavede do světa plného dobrodružství. Dobrodružný teambuilding.
Sherlock vrací úder
Nejslavnější detektivní příběh na vaší firemní akci. Sherlock Holmes na stopě záhadného zločinu a firemní týmy jako speciální vyšetřovací jednotky. Teambuilding plný dobrodružství a zábavy.
Jako James Bond
Každý z vašich kolegů se stane agentem 007. Firemní týmy absolvují řadu aktivit odkazující na výcvik tajné služby MI6 a své dovednosti využijí při záchraně světa.
Poklad Janohradu
Zážitkový a týmový program v areálu Lednicko-valtického areálu. Krásy Lednického parku s aktivitami. Firemní akce v srdci Jižní Moravy.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Treasure Hunt Lednice nebo Mikulov
Rozšířená verze programu Treasure Hunt. Spojte oblíbenou týmovou soutěž s realizací outdoorových aktivit v Lednicko-valtickém areálu, nebo turistikou na Pálavě.
Mystery Trail
Mystery Trail je geolokační program pro firemní akce, při kterém se týmy pohybují v terénu pomocí GPS tabletů a mapové aplikace TerraHunt.
Challenge Tour
Challenge Tour je geolokační hra pro firemní akce. Při programu Challenge Tour se soutěžní týmy pohybují po terénu pomocí GPS tabletů s aplikací TerraHunt po předem připravené trase.
Reality show Zlatá rybka
Nechte se vtáhnout do světa příprav na reality show, kde nejlepší komunikátoři získají pohádkové výhry. Rozvojový teambuildingový program přinášející originální pohled na téma komunikace.
Večírek v předaleké galaxii
Ocitněte se v prostředí Hvězdných válek přímo na Vaší párty. Během akce zažijete pestré aktivity, soutěže, doprovodný program a především zábavu.
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je teambuildingový program rozvíjející kreativitu a strategické myšlení. Princip hry spočívá v tom, že se dva fiktivní poradenské týmy snaží získat co nejlepší volební výsledek pro svého kandidáta na post prezidenta.
Teambuilding s reflexí
Teambuildingový program určený pro rozvoj firemních týmů. Program je vedený formou zážitkové pedagogiky. Obsahuje outdoor nebo indoor aktivity a následnou zpětnou vazbu vedenou lektorem.
Sherlock zachraňuje párty
Firemní večírek ve stylu příběhů Sherlocka Holmese. Světoznámý detektiv řeší záhadný zločin, ke kterému došlo uprostřed firemní párty.
zpátky na lokality