K jakému účelu má firemní akce sloužit?

K jakému účelu má firemní akce sloužit?

Máte za úkol se postarat o firemní akci pro vaše kolegy či zaměstnance? Zajímá vás, nad čím je vhodné se zamyslet před tím, než se rozhodnete jaký program chcete? V následujícím článku vám doporučíme, jak na to.

Účel firemní akce je pro realizaci velmi důležitý. Před tím, než začnete cokoli plánovat, ujasněte si k čemu má teambuilding sloužit. Může se stát, že i když vy osobně si program užijete, ostatní ze skupiny si neodnesou stejný zážitek. Právě proto je vhodné si určit, v jaké situaci se vaše firma aktuálně nachází. Zejména vás zajímají následující otázky:

  • Máte ve firmě skupinu nových pracovníků a chcete tým stmelit?

  • Jsou ve vašem týmu pokřivené vztahy, které chcete napravit?

  • Chcete své kolegy motivovat k větší soutěživosti a lepším pracovním výsledkům?

  • Nebo se chcete svým pracovníkům pouze odvděčit za vykonanou práci a chcete, aby si akci hlavně užili?

Až zhodnotíte, jaká z výše uvedených možností odpovídá prostředí vašim potřebám, je dále žádoucí si zhodnotit složení budoucích účastníků teambuildingového programu. Mimo počet a časové možnosti, které můžete programu věnovat si odpovězte na otázky:

  • Jaké je věkové rozpětí mých kolegů či zaměstnanců?

  • Kolik ze skupiny tvoří ženy a kolik muži?

  • Do jaké míry jsou všichni fyzicky zdatní?

Po zjištění těchto informaci je dobré je předat realizátoru programu. Jen tak zajistíte, že program bude co nejlépe odpovídat vašim požadavkům, užijete si jej a odnesete si co nejvíce.

My v Z-AGENCY s.r.o. jsme schopni vytvořit program právě pro vás. Při vzájemné komunikaci vám budeme pokládat výše uvedené otázky, abychom mohli firemní akci vyladit přesně k účelu, ke kterému má sloužit. Jen tak si jej budete moci opravdu vychutnat