Lesk a bída make-upu

Lesk a bída make-upu

Dlouhé minuty líčení jsou každodenním chlebem většiny žen. Obzvlášť pokud pracují v marketingu, ve službách nebo na vyšších pozicích v managementu, je po nich kvalitní make-up v podstatě vyžadován. Část žen najde v líčení zalíbení, ale ani pro ty, které se malují z nutnosti, to nemusí být otrava.

Nenalíčená ani ránu

Trendy pomalu směřují zpátky k přirozenému vzhledu, tudíž už není na make-up kladen takový důraz jako dřív. Přesto se na prezentacích, obchodních schůzkách nebo během osobní komunikace s klienty očekává, že žena bude vkusně a decentně nalíčená. Během večerních a slavnostních akcí je zase zvykem zvolit make-up, který vyzdvihne ženskou krásu a doladí zvolené šaty a účes k dokonalosti.

Správně a hezky se namalovat však není zrovna dvakrát jednoduché, obzvlášť pro ženy, které na to nejsou zvyklé a líčí se nerady.

Kvalitní šminky a profesionální rady

Základem dobrého make-upu jsou kvalitní líčidla i s vhodnými štětci a aplikátory. Není třeba hned nakupovat produkty za tisíce. Pro začátek stačí investovat do pár základních kusů šminek a jednoho či dvou štětců. Slavné módní a kosmetické značky sice nabízejí drahá luxusní líčidla, ale pro běžné nošení se kvalitní kousky dají sehnat i v běžné drogerii za výrazně vstřícnější ceny.

Někdy není na škodu si projít kurzem líčení nebo zaplatit profesionála, který poradí, jak se o pleť správně starat, jaký pro ni zvolit odstín a druh make-upu či jaké barvy a tóny se hodí právě pro vás. Investice do takového kurzu vám může dát představu, co vám sluší a co se vám líbí, a směr, kterým se v líčení vydat.

Pokud budete mít štěstí můžete na kvalifikované rady narazit i v některých obchodech s kosmetikou, kde by prodejní asistenti a asistentky měli být schopni poskytnout k výrobku dostatek informací a tipů.

Krása na internetu

Leccos se dá pochytit i na internetu z beauty blogů a videí. Influencerek věnujících se módě a kosmetice je mnoho, ať už je chcete sledovat v angličtině nebo v češtině. Ostatně beauty videa jsou jedny z nejčastěji originálně tvořených obsahů na YouTube, v poslední době se tento obsah přesouvá na Instagram.

Většina návodů na internetu se soustředí na složitější a originální líčení, může však být inspirativní sledovat, jaké influencerky používají výrobky, jak s nimi pracují, nebo se pokusit najít v jejich článcích a videích rady pro začátečníky.

Ze salonu jako princezna

Běžné denní líčení do práce se dá s trochou snahy naučit. Jeho úkolem je zamaskovat kruhy pod očima a nedokonalosti pleti, zvýraznit oči, lehce dotvarovat obličej a rty, zjemnit nebo naopak vyzdvihnout typické rysy.

S večerním nebo slavnostním líčením už je to poněkud složitější a pokud žena nemá s malováním zkušenosti, občas to nedopadne dobře – rozhodně tedy není ostuda udělat si radost a využít pro tyto případy služeb některého s profesionálních salonů.

Štítky

Nebojte se make-upu!

Vytváření make-upu nemusí být každodenní otrava. Pokud se budete malovat pro sebe a začnete zkoušet věci, které se vám osobně líbí, stane se pro vás líčení radostí. Hezké líčení může pozvednout sebevědomí a dodat celkové vizáži svěží jiskru. Stačí mít pár šminek a znát základní pravidla líčení, která můžete pochytit třeba během on-line kurzu, a můžete začít čarovat.