Město Brno

Město Brno
kulturní a kongresové centrum Jižní Moravy

Brno je jak svou rozlohou, tak i počtem obyvatel druhé největší město České republiky. Rozprostírá se na ploše 230 km čtverečních a bydlí zde na 377 tisíc obyvatel. Město bylo postaveno na soutoku dvou řek Svratky a Svitavy. Brno je také městem univerzitním. Naleznete tady až na 13 veřejných nebo soukromých vysokých škol, přičemž k nejvýznamnějším patří Masarykova univerzita nebo Vysoké učení technické.  

Jak se psala historie

První písemná zmínka o městě Brnu pochází již z roku 1091, a to konkrétně z Kosmovy kroniky. Osídlování této oblasti však začalo o mnoho let dříve. První osídlení okolí dnešního Brna, tak jak ho známe, se datuje až do doby kolem 5. až 7. století. Oporu a s ní i privilegia získává Brno roku 1243, kdy mu český král Václav první přidělil městská práva. Svůj rozkvět zažívalo město ve 14. století za vlády markrabat z řad Lucemburků. K dalšímu významnějšímu rozkvětu došlo v 18. století díky rozvoji průmyslu a obchodu. Brno se zaměřilo především na strojírenský a textilní průmysl. Za druhé světové války zde dochází k velkým škodám a poté je město po celé období komunistických vlád poněkud opomíjeno.

Historické a přírodní památky v okolí

V Brně se nachází velké množství kulturních památek, z čehož je devět považováno za národní kulturní památku a jedna je dokonce zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO.
Z nejzajímavějších je třeba zmínit Katedrálu svatého Petra a Pavla (Petrov), která se svými dvěma 84 metrovými věžemi patří k dominantám Brna. Jak již bylo zmíněno, Brno má na svém území památku zapsanou na seznamu UNESCO, tou je Vila Tugendhat. Tato stavba vznikla roku 1930 a přišla v té době na neuvěřitelných 5 miliónů korun. Za navštívení také stojí hrad a pevnost Špilberk, hrad Veveří nebo stará radnice.

Co vám Brno nabízí

Město Brno nabízí pro každého něco. Na své si přijdou milovníci muzeí, galerií či divadel, ale i turisté hledající noční život a dobrou gastronomii. Můžete navštívit například nejvýznamnější muzeum v Brně. Tím je nejstarší muzeum v republice - Moravské zemské muzeum. Dále pak Technické muzeum, Moravskou galerii, Dům umění města Brna nebo nejstarší divadelní budovu ve střední Evropě divadlo Reduta na Zelném trhu. V Brně se nachází spousty výtečných restauračních zařízení, kaváren i klubů. Za zmínku stojí především Stopkova plzeňská pivnice, která funguje již od roku 1870 nebo Restaurant Černý medvěd, který tu byl založen již v 18. století.

Jak se tam dostat a kde přespat

Do Brna se dostanete autem, vlakem, autobusem, ale i letadlem. Nejpohodlnější způsob cestování je však pravidelný vlak vypravovaný z Prahy. Autem se do Brna dostanete po D1 a v okolí centra snadno zaparkujete. Pokud plánujete v tomto městě přenocovat, nachází se zde celá řada hotelů či apartmánů k pronajmutí.

Speciality oblasti

Brno hostí každoročně různé festivaly a slavnosti. Za návštěvu stojí například festival zábavy Brno – Město uprostřed Evropy (Ignis Brunensis) nebo Brněnské kulturní léto. Mezi speciality Brna pak jednoznačně patří zelinářský trh Zelňák, kde si můžete zakoupit plody od farmářů z okolí města. Nebo můžete navštívit jeden z mnoha typických moravských vinných sklípků.  

Doporučené akce v této lokalitě

Treasure Hunt
Týmová spolupráce, zábava a smích, hi-tech aplikace na tabletech. Soutěžní program plný zajímavostí a historie. Treasure Hunt pro váš kongres!
Escape Box
Escape Box je mobilní úniková hra pro firemní i soukromé akce. Za hrami Exit Room a Escape Game už nemusíte chodit, Escape Box přijede za vámi. Únikovka pro několik týmů najednou.
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Stavba hmyzích hotelů a krmítek
Program výroby hmyzích hotelů nabízí propojení týmového rozvoje v reálném prostředí, zlepšení řemeslných dovedností, ekologie a společenské odpovědnosti.
Meetings
Meetings je rozvojový program zaměřený na spolupráci a komunikaci v rámci týmu a předávání informací napříč týmy. Týmy plní zadané úkoly, spolupracují s jinými týmy, vytváří vlastní výstupy a reflektují výsledky své práce.
Mýdlový workshop
Výroba mýdel je kreativní program, vhodný pro mnoho příležitostí. Vaši zaměstnanci, jejich rodiny či obchodní partneři jistě ocení možnost vyrobit si a odnést na památku vlastnoručně vyrobená přírodní mýdla.
M*A*S*H
Siréna ohlašující přílet vrtulníků. Sehraný tým lékařů a personálu. Práce pod tlakem v polních podmínkách. Ještě mnohem více zažijete v programu M*A*S*H zaměřeném na zvládání stresu a týmovou spolupráci.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Mystery Trail
Mystery Trail je geolokační program pro firemní akce, při kterém se týmy pohybují v terénu pomocí GPS tabletů a mapové aplikace TerraHunt.
Treasure Hunt Brno
Týmová soutěž Treasure Hunt Teambuilding připravená pro město Brno. Poznejte nejkrásnější kulturní a přírodní památky Brna moderní a hravou formou.
Don Maccarone
Firemní večírek v mafiánském stylu třicátých let. Legendární párty mafiánského kmotra známého pod přezdívkou Don Maccarone. Bujaré veselí, hazardní hry a svůdné ženy.
Challenge Tour
Challenge Tour je geolokační hra pro firemní akce. Při programu Challenge Tour se soutěžní týmy pohybují po terénu pomocí GPS tabletů s aplikací TerraHunt po předem připravené trase.
Reality show Zlatá rybka
Nechte se vtáhnout do světa příprav na reality show, kde nejlepší komunikátoři získají pohádkové výhry. Rozvojový teambuildingový program přinášející originální pohled na téma komunikace.
Večírek v předaleké galaxii
Ocitněte se v prostředí Hvězdných válek přímo na Vaší párty. Během akce zažijete pestré aktivity, soutěže, doprovodný program a především zábavu.
Dětský den - Family day
Dětský den plný aktivit pro děti i rodiče. Family day s příběhem. Aktivity, kulturní program, technické zajištění, catering a kompletní produkce akce na klíč. Poznejte se se svými kolegy a obchodními partnery neformálním způsobem!
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je teambuildingový program rozvíjející kreativitu a strategické myšlení. Princip hry spočívá v tom, že se dva fiktivní poradenské týmy snaží získat co nejlepší volební výsledek pro svého kandidáta na post prezidenta.
Teambuilding s reflexí
Teambuildingový program určený pro rozvoj firemních týmů. Program je vedený formou zážitkové pedagogiky. Obsahuje outdoor nebo indoor aktivity a následnou zpětnou vazbu vedenou lektorem.
Sherlock zachraňuje párty
Firemní večírek ve stylu příběhů Sherlocka Holmese. Světoznámý detektiv řeší záhadný zločin, ke kterému došlo uprostřed firemní párty.
Ježíškova vánoční show
Užijete si originální zábavný večírek, který vám nedovolí se nudit. Uspořádejte pro své kolegy stylovou vánoční show plnou scének, soutěží a zábavných uměleckých vystoupení.
zpátky na lokality