Hlavní město Praha

Hlavní město Praha
stověžatá matka měst a kongresová jistota

Město Praha leží přímo v srdci Evropy na řece Vltava a jedním z nejhezčím a nejnavštěvovanějších měst jak České republiky, tak právem i celé Evropy. Praha je hlavním městem naší republiky a se svým počtem 1 280 tisíc obyvatel je 15. největším městem Evropské unie. Tato metropole má vysokou životní úroveň a je sídlem většiny hlavních institucí, jakými jsou například parlament, vláda, vrchní soud či prezident republiky. Historické centrum a jeho památky lákají do Prahy ročně miliony turistů. V roce 2016 překročila Praha svůj nový rekord, kdy se na jejím území ubytovalo 7,07 milionů turistů.  

Jak se psala historie

Osídlení této oblasti se datuje již do dob před 7 000 lety. Slované se tu však začali usídlovat až kolem šestého století. Podle starých legend bylo město založeno o dvě století později českou kněžnou Libuší a jejím manželem Přemyslem. Město vzkvétalo již od 12. století, ale k největší slávě došlo až za doby vlády Karla IV., kdy se Praha stala sídlem krále. Oficiální název hlavní město Praha nese město od roku 1920. Pro druhé světové válce zde začaly vznikat první sídliště a v 60. a 70. letech se modernizovaly stavby jako letiště či hlavní nádraží. Po svrhnutí komunistického režimu se Praha otevřela turismu a dnes je jedním z nejvíce navštěvovaných měst Evropy.

Historické a přírodní památky v okolí

Jednou z nejzásadnějších památek v Praze je samozřejmě Pražský hrad. Tento hradní komplex je z pohledu velikosti největším na světě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí i Katedrála svatého Víta, která je místem korunovace českých králů. Turisticky velmi významný je Karlův most, jehož stavba začala již v roce 1357. Centrum Prahy je však plné nádherných architektonických památek jako je Obecní dům, Vyšehrad, Schwarzenberský palác, Tančící dům, Národní divadlo, Prašná brána a další. Pokud byste si rádi odpočinuli od památek, Praha nabízí překrásnou zoologickou zahradu. Ta byla otevřena již v roce 1931 a je tady chováno na 5000 zvířátek. Nedaleko pražské zoo se nachází i botanická zahrada.

Jak se tam dostat a kde přespat

Jelikož je Praha hlavním městem České republiky, jezdí sem pravidelné spoje skoro ze všech koutů republiky. Praha je také spojená dálniční sítí ze směru od Plzně, Brna, ze severu a částečně i s jižními Čechy. Do Prahy se dá samozřejmě dostat i pomocí letecké dopravy a to na Letiště Václava Havla, které ročně přepraví na 15 milionů cestujících. Ve městě je možno zaparkovat automobil i v centru v placených parkovacích domech či můžete využít městské veřejné dopravy v podobě autobusů, tramvají či metra. Praha je zvyklá na velké množství turistů, proto zde není problém sehnat jakýkoliv druh ubytování. Zvolit si můžete od luxusních hotelů nacházejících se v historickém centru přes různé penziony, hostely až po dnes velmi rozšířené airbnb ubytování.

Speciality oblasti

Praha je právem považována za kulturní metropoli naší země. V roce 2000 byla dokonce vyhlášena Evropským hlavním městem kultury. Naleznete tu desítky galerií, muzeí či divadel. Ve městě najdete i stovky restaurací a hospod, které v posledních letech nabízejí stále kvalitnější služby. Jednou z klasických a vyhlášených restaurací, která si vaří i své pivo, je hospoda U Fleků.  

Fotogalerie

Doporučené akce v této lokalitě

Treasure Hunt
Týmová spolupráce, zábava a smích, hi-tech aplikace na tabletech. Soutěžní program plný zajímavostí a historie. Treasure Hunt pro váš kongres!
Escape Box
Escape Box je mobilní úniková hra pro firemní i soukromé akce. Za hrami Exit Room a Escape Game už nemusíte chodit, Escape Box přijede za vámi. Únikovka pro několik týmů najednou.
Čokoládový den
Zažijte nejsladší den své kariéry! Čokoládový den je zážitkový program plný podmanivých vůní a chutí. Výroba vlastních čokoládových pralinek.
Stavba hmyzích hotelů a krmítek
Program výroby hmyzích hotelů nabízí propojení týmového rozvoje v reálném prostředí, zlepšení řemeslných dovedností, ekologie a společenské odpovědnosti.
Meetings
Meetings je rozvojový program zaměřený na spolupráci a komunikaci v rámci týmu a předávání informací napříč týmy. Týmy plní zadané úkoly, spolupracují s jinými týmy, vytváří vlastní výstupy a reflektují výsledky své práce.
Treasure Hunt Praha
Dynamická týmová hra Treasure Hunt Praha připravená speciálně pro město Praha. Moderní soutěž firemních týmů přímo v historickém centru Prahy.
Mýdlový workshop
Výroba mýdel je kreativní program, vhodný pro mnoho příležitostí. Vaši zaměstnanci, jejich rodiny či obchodní partneři jistě ocení možnost vyrobit si a odnést na památku vlastnoručně vyrobená přírodní mýdla.
M*A*S*H
Siréna ohlašující přílet vrtulníků. Sehraný tým lékařů a personálu. Práce pod tlakem v polních podmínkách. Ještě mnohem více zažijete v programu M*A*S*H zaměřeném na zvládání stresu a týmovou spolupráci.
Brain Party
Vyzkoušejte Brain Party jako originální teambuildingový program či jako doplněk večerní zábavy. Ověřte si vaše vědomosti i selský rozum poutavou, soutěžní formou.
Mystery Trail
Mystery Trail je geolokační program pro firemní akce, při kterém se týmy pohybují v terénu pomocí GPS tabletů a mapové aplikace TerraHunt.
Don Maccarone
Firemní večírek v mafiánském stylu třicátých let. Legendární párty mafiánského kmotra známého pod přezdívkou Don Maccarone. Bujaré veselí, hazardní hry a svůdné ženy.
Challenge Tour
Challenge Tour je geolokační hra pro firemní akce. Při programu Challenge Tour se soutěžní týmy pohybují po terénu pomocí GPS tabletů s aplikací TerraHunt po předem připravené trase.
Reality show Zlatá rybka
Nechte se vtáhnout do světa příprav na reality show, kde nejlepší komunikátoři získají pohádkové výhry. Rozvojový teambuildingový program přinášející originální pohled na téma komunikace.
Večírek v předaleké galaxii
Ocitněte se v prostředí Hvězdných válek přímo na Vaší párty. Během akce zažijete pestré aktivity, soutěže, doprovodný program a především zábavu.
Dětský den - Family day
Dětský den plný aktivit pro děti i rodiče. Family day s příběhem. Aktivity, kulturní program, technické zajištění, catering a kompletní produkce akce na klíč. Poznejte se se svými kolegy a obchodními partnery neformálním způsobem!
Cesta na Hrad
Cesta na Hrad je teambuildingový program rozvíjející kreativitu a strategické myšlení. Princip hry spočívá v tom, že se dva fiktivní poradenské týmy snaží získat co nejlepší volební výsledek pro svého kandidáta na post prezidenta.
Sherlock zachraňuje párty
Firemní večírek ve stylu příběhů Sherlocka Holmese. Světoznámý detektiv řeší záhadný zločin, ke kterému došlo uprostřed firemní párty.
Ježíškova vánoční show
Užijete si originální zábavný večírek, který vám nedovolí se nudit. Uspořádejte pro své kolegy stylovou vánoční show plnou scének, soutěží a zábavných uměleckých vystoupení.
zpátky na lokality