Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí

Kdo z vás si pamatuje ty časy, kdy jsme hrávali hry ještě na starých PC. Jejich rozlišení 320 x 240 s 16 nebo 256 barvami nám tehdy připadalo jako úžasná počítačová grafika. Velikost samotných her byla pouhý 1 MB. Taková dovolenková fotografie s menším rozlišením. Hluboká minulostí pro hráče druhého milénia.

Časy se mění

Kde jsou ty doby, kdy se na obrazovce proháněly zelené vlásky Lemmings, Mario v modrých kalhotách se vyhýbal jedoucím želvám. Nebo jsme budovali palác a vesmírný program ve hře Civilization. A to nemluvíme o tolik populární Doom nebo Duně podle stejnojmenné knižní série. Dnešní “pařmeni” už povětšinou PC s CRT monitorem zapínat nebudou. Vytáčený modem znají pouze z vyprávění starších sourozenců a při výběru nového počítače zohledňují parametry posledních grafických karet na trhu.

Od PC k tabletům a smartphonům

Pokrok jde nezadržitelně dál a průmysl počítačových her se nyní více zaměřuje na hry pro mobilní zařízení a zvláště pak pro tablety. V době, kdy většina mladší populace vlastní chytrý telefon nebo tablet, je vcelku logické, že herní médium muselo být vyměněno.

V duchu hesla “Kdo si hraje, nezlobí” vidíme už i malé děti na kočárku, jak sledují nějakou kreslenou pohádku na tabletu. Rodiče se tak mnohdy snaží zabavit své dítko a dopřát si vlastní klid.

Není to ale pouze médium, které se za poslední roky změnilo. I samotný vývoj her prošel výraznými změnami. Nemáme teď na mysli grafické a hudební úpravy, ale jejich obsah a podstata. Ještě nedávno hernímu průmyslu dominovala oblíbená RPGčka. Avšak dnes se začínají dostávat do popředí geolokační hry. Ruku na srdce, kdo z vás nemá nějakou z geocashingových aplikací? Neloví pokémony za keřem nebo památkami v centru města? Není ani nic neobvyklého si autem udělat zajížďku do sousední vesnice jen proto, abychom projeli bránou a ulovili virtuální kešku.

Geolokační hry reálné i virtuální

Vraťme se ale k povinnostem, do našich kanceláří a pracovních kolektivů. Proč nevyužít moderních technologií a trendu her s GPS navigací i v práci? Tzv. keškovat můžete s kolegy v přírodě nebo virtuálně s tabletem v historických centrech českých a moravských měst.

Treasure Hunt je geolokační týmová hra, která nejen prověří znalosti a kooperaci týmu, ale především si u ní oddechnete z každodenního shonu. Jedná se o atraktivní formu navigační týmové soutěže, kde soutěžící musí prokázat nejen týmovou kooperaci, ale především kreativitu při řešení nenadálých situací. Týmy obdrží tablet s mapou ukrytých pokladů. Ve chvíli, kdy se skupina objeví v blízkosti pokladu, zobrazí se jim na tabletu otázka pro danou lokaci. Díky online scoringu všichni vědí, jak si vedou proti ostatním. Stává se z toho boj do posledních minut.



Štítky

GPS jako součást života

Geocashing už není jen turistický trend s hledáním vtipných pokladů v přírodě a nebo ve městě. Virtuální realita dnešní doby pomalu proniká už i do této původem sportovně turistické zábavy na nedělní odpoledne. Běhat s tabletem v ruce na neznámém místě, hledat v mapě další ukryté stanoviště a zodpovídat v časovém limitu zapeklité otázky. To je ve zkratce Treasure Hunt, zábavní teambuilding na odpoledne. Až sem se dostal vývoj počítačových her od zelených Lemmings na tolik oblíbených “písíčkách”. Kompletní nabídku týmových geolokačních her naleznete na našem webu www.terrahunt.cz.