Firemní akce a teambuilding na Jižní Moravě

Firemní akce a teambuilding na Jižní Moravě

Jižní Morava patří mezi nejvyhledávanější lokality pro firemní akce. Oblíbená je zvláště v podzimních měsících, kdy okouzluje návštěvníky nejen barvami žloutnoucího listí, ale také zvuky bublajícího burčáku a chutí moravského vína.

Účastníci takových akcí si užívají pohostinnost moravského kraje a nefalšovanou autenticitu vinných sklepů. Krásy Jižní Moravy neponechají lhostejné žádné srdce, žádnou mysl ani chuťové pohárky.

Proč na Jižní Moravu

Rozlehlé plochy prosvětlených lesů, pásy vinohradů a velké množství přírodních památek jsou ideální kulisou pro realizaci outdoorových programů, ať už čistě zážitkových či teambuildingových.

Jižní Morava je také vhodná pro rodinné rekreace nebo školní výlety. Krásy Lednicko-valtického areálu potěší nejednoho romantika, kvantum historických památek v Mikulově nadchne nejen milovníky kultury, ale i učitelky dějepisu a výletem na Pálavu v sobě objeví každý z nás duši trampa.

Oblast je dobře dostupná a služby pro návštěvníky najdete na každém rohu. Jižní Morava je tím pravým místem pro rodinnou nebo firemní akci.

Kde a kdy hledat ubytování

Pokud budete pro svoji akci na Jižní Moravě hledat vhodné ubytování, hledejte ho prosím s dostatečným předstihem. Tato oblast je totiž hojně využívaná nejen pro firemní akce, ale i k rodinným rekreacím a zájezdům cestovních kanceláří.

Pokud si vzpomenete v prvním zářijovém týdnu, že zde chcete ještě v tom samém měsíci uspořádat akci pro stovku svých kolegů, ubytování naleznete jen s velkými obtížemi. Stejně tak v průběhu července a srpna jsou všechny hotely beznadějně obsazené díky rodinným rekreacím.

Jak v Lednici (Hotel Galant Lednice, Penzion Onyx Lednice), tak v Mikulově (Hotel Galant Mikulov, Hotel Volarik Mikulov), jsou k dispozici pouze dva větší hotely, které mají své kapacity rezervované dlouho dopředu.

V obou městech je ovšem řada středních a menších penzionů, takže pokud vám nevadí, že budete mít účastníky akce na noc v několika zařízeních, může to sloužit jako zajímavá alternativa.

V případě, že máte na firemní akci omezený rozpočet, zkuste využít nabídky penzionů v menších vesničkách mimo hlavní turistické tepny. Za zmínku stojí zejména Penzion Koráb v obci Boleradice, který společně s Vinařstvím Koráb uspokojí i ty nejnáročnější chutě po krásách a příchutích Jižní Moravy.

Klienti, kteří si chtějí užít maximální luxus a uspořádat akci pro velký počet osob uprostřed vinic, pak mohou využít obrovských ubytovacích kapacit Vinařství U Kapličky.

Pro firemní akce s velkým tlakem na rozpočet zase můžeme doporučit low-cost ubytování v Kempu Apollo Lednice.

Zážitkové aktivity na Jižní Moravě

Místní usedlíci jsou na turisty dobře připraveni a zážitkových aktivit je zde k dispozici opravdu hodně. Pokud navštívíte Lednici, doporučujeme prohlídku Lednického zámku. Čeká vás několik okruhů s průvodcem a výklad v několika světových jazycích.

Procházka Lednickým parkem vás nebude stát nic víc, než několik prochozených kilometrů. Návštěvu Minaretu, Janova hradu, Tří grácií a spousty dalších novoromantických staveb lze rozložit do několika pěších výletů, případně cyklovýletů.

V parku můžete absolvovat jízdu na koních, plavit se na lodičkách pro ramenu řeky Dyje, nebo navštívit velmi populární show s dravými ptáky.

Pokud zakotvíte v Mikulově, bylo by hříchem nenavštívit Svatý kopeček, nebo jeskyni Turold.

Pokud budete mít k dispozici celý den, určitě si nenechte ujít výlet na Pálavu. Návštěva Stolové hory, Martinky, Dívčích hradů a majestátní výhledy na Novomlýnské nádrže potěší duši nejednoho romantika.

Teambuildingové aktivity v Lednickém parku

Jižní Morava je vyhledávanou lokací pro realizaci firemních teambuildingů. Přímo v Lednicko-valtickém areálu můžete absolvovat hned několik populárních teambuildingových programů.

Pro velkolepěji pojaté firemní akce a větší kolektivy doporučujeme dobrodružný program Indiana a Svatý Grál, nebo akčnější teambuilding inspirovaný tajnými misemi Jamese Bonda.

Mezi středně finančně náročné programy lze zařadit Poklad Janohradu, který elegantně propojuje teambuildingové aktivity s incentivní turistikou a prohlídkou parku.

Hledání pokladů v Lednici nebo Mikulově

V případě opravdu malých rozpočtů doporučujeme zvážit low-costovou variantu firemní akce. Ubytování v některém z vesnických penzionů a absolvování oblíbené týmové soutěže Treasure Hunt.

V této oblasti můžete vyzkoušet hned několik variant tohoto programu. Treasure Hunt Mikulov vás provede moderní soutěžní formou vším, co Mikulov může nabídnout.

Treasure Hunt Lednice vám zase ukáže to nejlepší z Lednického parku a Treasure Hunt Lednice s aktivitami tento program rozšiřuje o možnosti lukostřelby, sportovních foukaček i intelektuálních aktivit. 

Akce pro zahraniční kolegy

Firemní akce realizována na jižní Moravě může být díky umístění zajímavou alternativou i pro firmy ze Slovenska a Rakouska.

Tým Z-AGENCY je pro realizaci akcí pro zahraniční či mezinárodní pracovní kolektivy dostatečně jazykově vybavený a teambuilding lze plně realizovat v angličtině.

Jižní Morava celoročně

Díky množství restauračních zařízení a vinných sklepů je jižní Morava také vhodná pro realizací vánočních večírků nebo firemních výročí.

Jak indoor akce tak outdoor akce lze realizovat celoročně.

Doporučujeme tyto akce